BOŽÍ TRESTY? DNES CENZUROVÁNO!

Vynikající článek Radomíra Malého. Díky jemu i biskupu Launovi, na jehož odvážný a zcela správný výrok je v článku upozorňováno.

Ignác Pospíšil

15 Responses to BOŽÍ TRESTY? DNES CENZUROVÁNO!

 1. karmelita píše:

  To naprosto sedí!!! Bohužel shora uvedené není jediný případ, kdy je některá ze základních pravd křesťanství ohýbána a přizpůsobována mentalitě dnešního světa, abychom zbytečně „nepohoršovali“.
  Opravdu skvělé pojednání, k němuž není co dodat.

 2. Václav píše:

  Těžko můžeme očekávat že media která vlastní a ovlivňují ateisti nebo Boží nepřátelé budou propagovat Boží tresty a jiné věci které souvisí s vírou a samotným Bohem. Ani že nás budou chválit a podávat o nás pravdivá svědectví. Monsignore Laun řekl správně možná. Zrovnatak dobře je možné že slova ostatních biskupů media upravila nabo zveličila, popřípadě zneužila toho že se modlili za oběti a vyzývali k tomu svoje ovečky. K podobným věcem dochází poslední dobou při každém neštěstí. Například na Haiti. Tam ale o Božím trestu mluvil vysoce postavený činitel charismatiků. Proto to vyvolalo pobouřeníjen v USA a pro evropská a česká media to nebylo vhodné téma protože nešlo použít proti katolíkům. Zkusme se na věc podívat pohledem té druhé strany. Pro člověka nebo media která bojují proti Bohu a církvi se podobný případ může hodit v mnoha rovinách. Pokřivený obraz zlého biskupa který je frustrovaný díky celibátu a svolává prokletí na hlavy z jejich hlediska dokonalé mládeže která si chtěla zatancovat stejně jako biskup který toleruje a dokonce „posvěcuje“ veselý život, drogy a smilstvo. Každý z těch mnoha pohledů je určen jiné skupině obyvatel. Některé má popudit, jiné ukonejšit a vyvolat falešný pocit bezpečí. Slova monsignora Launa měla proti nám popudit ateisty a neurčité zmínky o ostatních biskupech nás proti našim církevním otcům. Účelem je vykopat propast mezi církví a zbytkem světa a vyvolat rozpory uvnitř církve. Jim je úplně jedno jestli je někdo tradicionalista, modernista, fundamentalista, fanatik, Losna nebo Mažňák. Pochvalně o něm mluví tehdy pokud se snaží církev trhat jako vzteklý pes a štvát proti biskupům a svatému otci a pokud tak činí tak mu rádi pozlatí zuby a drápy ze svého.
  Každý z nás by měl mít na paměti že tak jak soudíme my tak budeme jednou souzeni sami.
  Můžeme se pomodlit za oběti neštěstí aby k nim byl Pán Ježíš milosrdný a také na úmysl svatého otce a všech jeho biskupů. Aby byl v souladu s úmyslem Božím, ne naším a aby se naplnil.

 3. vonrammstein píše:

  Skvělý článek a skvělý klacek do rukou ateistů a pohanů. Ale to je v pořádku. Každý přece ví, že peklo a tresty Boží neexistují. A když už je někdo nedopatřením katolík, zpátečník a tmář, který v peklo věří, musí přece vědět, že to peklo je prázdné, protože Bůh je tak milosrdný, že odpustí komukoliv cokoliv. Tak pravil Satan.

 4. sezax píše:

  nejeví se mi to jako cenzura, část konzervativnějších korektnějších katolíků prostě nemá koule přiznat, co si doopravdy myslí a druhá část prostě považuje označování takovýchto údalostí jako zásah Boží ruky jako projev hlouposti či rouhačství.

 5. ivka píše:

  Nikdo nemohl napsat lépe, díky p.dr.Malý!
  Tento článek by patřil jako úvodník do Katol.týdeníku
  Jenže tam by ho neotiskli,vždyť P.Bůh je shovívavý k našim hříchům, je láska a má nás rád, že.
  Jak nás informuje „Katolický“ týdeník o aktuálním dění v Církvi?
  V posledním čísle na první stránce lamentuje nad úbytkem katolíků v Německu.Na druhé informuje o ministrantech, že rýžovali zlato a všichni byli spokojeni.
  Hned vedle další „zajímavá“ věc:odpadlý kněz D.Herman byl jmenován ředitelem ÚSTR.Pochvaluje si, že proces jeho laicisace proběhl korektně a je rád, že mu bylo vyhověno.Další strana:Na Západě se vychází vstříc muslimům:v době ramadánu je vypuštěna sexuální výchova na školách,protože v té době se vyžaduje sexuální zdrženlivost.
  Iniciativy na obrodu nábož.života a morálky v naší zemi pocházejí vesměs od laiků:Hnutí pro život, Kruciata,Modlitba za národ apod.
  Co dělá klerus? Mlčí.
  Na jistém serveru píší, že představitel církve přijal v audienci střelkyni Maruškovou,je „velice otevřený všemu co se děje a sleduje výkony sportovců“.
  Jen blázen se může domnívat, že Bůh nechá těžké hříchy bez trestu.

 6. adso píše:

  Aha, takže v Německu ušlapali nějaké úchyláky a pokud sousedovi uplaval barák, dobře mu tak. Mě se to netýká, já jsem dobrý katolík. A co když je to jinak? Lk 13,1-4 (Právě tehdy k němu přišli někteří se zprávou o Galilejcích, jejichž krev smísil Pilát s krví jejich obětí. On jim na to řekl: „Myslíte, že tito Galilejci byli větší hříšníci než ti ostatní, že to museli vytrpět? Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete. Nebo myslíte, že oněch osmnáct, na které padla věž v Siloe a zabila je, byli větší viníci než ostatní obyvatelé Jeruzaléma? Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni právě tak zahynete.“)

  • pavel-v píše:

   Souhlasím.

  • Hamish píše:

   No vzdyt.
   Jak muzete vedet, ze my pokani necinime?
   Opravte mne, ale jake pokani cinili uslapani a vyplaveni?
   O zadnem jsem nikde necet.

   • adso píše:

    Já nikdy netvrdil, že vy (ať je tím myšlen kdokoli) nebo dokonce Vy osobně nečiníte pokání (a to i přesto, že jsem o žádném vašem pokání nečetl).

    Buď jste zcela bez hříchu (to jste myslím sám popřel, ale nějak to nemohu dohledat), nebo jste skálopevně přesvědčen, že Vaše pokání je „dostatečné“ (pak Vám přeju, aby se tenhle pocit zakládal na skutečném stavu věcí) a nebo se jako já domníváte, že mezi těmi potraty a homosexuálními orgiemi k Bohu čouhá moje pýcha, lenost a kdovíco… pak nevím, jaký smysl má ukazovat prstem na „ty ostatní“ (jsem si totiž docela jistý, že ti, o nichž pan Malý píše, jeho články nikdy číst nebudou). Mám za to, že utvrzování se v tom, že cizí neštěstí je Boží trest vede jen k pokrytectví. (A taky je to nesmysl.)

    • Hamish píše:

     To bude tim, ze pokanim se clovek chlubit nema, anzto je to pokani, vime?
     Mám za to, ze popirani trestu Bozich (co to mate za Pismo, clovece? V mem se o trestech pise na kazde druhe strance) vede k medvidkovemu, nufankovemu, chlupatouckemu, milouckemu, ruzovouckemu, slizkemu a hlavne prolhanemu nabozenstvi, ktere ma z krestanstvi jen nater.
     Ale jen tak dal, klidne si verte, ze Panu Bohu uz jsou hrichy do nebe volajici putna a nez by nekoho potrestal, tak radsi dela, ze nic nevidi.
     Ja fakt nevim, kam na ty kraviny chodite.

 7. sezax píše:

  hm pokud byla smrt Kaczynského božím trestem, pak Bůh očividně nenávidí homofobní katolíky. Asi si ten ateismus rozmyslím, bůh se mi začíná zamlouvat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: