Pronásledování křesťanů: Končí poslední katolická adopční agentura ve Spojeném království

Dětský koutek Catholic Care, jedna z nejstarších a nejúspěšnějších adopčních agentur ve Spojeném království a zároveň poslední ještě fungující katolická adopční agentura v této zemi, ukončí svoji činnost. Donutil ji k tomu zločinný zákon přijatý v roce 2006, který neuznává výhradu svědomí a zavazuje všechny adopční agentury zařadit mezi žadatele o adopci i homosexuální páry.

Catholic Care se jakožto jediná po vyhlášení zákona nevzdala a vedla proti zákonu a tomuto požadavku boj, v němž jí dal letos v březnu za pravdu i Nejvyšší soud. Nicméně to vládní Komisi pro charitativní organizace nazabránilo vydat opět totéž rozhodnutí, totiž že Catholic Care nesmí „diskriminovat“ páry stejného pohlaví. Nezbývá než říci: hanba Spojenému království!

Ignác Pospíšil

Další podrobnosti např. ZDE (anglicky) a ZDE (česky).

Advertisement

2 Responses to Pronásledování křesťanů: Končí poslední katolická adopční agentura ve Spojeném království

  1. […] Ve Spojeném království státní úřady přinutily k ukončení činnosti poslední katolickou adopční agenturu. Více ZDE. […]

  2. Václav píše:

    Naše dětské domovy jsou také jedna veliká legenda, podobně jako školství a zdravotnictví. Zatímco například v USA se snaží o maximální počet umístění v rodině třeba i mírně problematické tak u más je snaha o to aby co nejvíc dětí zůstalo v systému, zejména těch nadaných a bezproblémových které nevyžadují přehnanou péči. V 18 pak víceméně odejdou na ulici, přes různé neúčinné programy a značná část z nich obého pohlaví se živí prostitucí a prodejem drog. Nechtěli propustit ani oběti kauzy Kuřim a dát je jejich otci, chtěli je v Klokánku ponechat. Snad kvůli sponzorům, kdo ví. Povolili až pod pohrůžkou mezinárodního soudu. Systém je jednou z mnoha bezedných jam na peníze. Miliony a miliardy. Slušným a vzdělaným párům házejí běžně klacky pod nohy třeba 5 nebo 10 let, posílají je na psychotesty a kursy přebalování, přestože chtějí školáka a pak jim dají 10 minut na to aby vzali nebo nevzali těžce nemocné dítě které v pokročilém věku neumí ani mluvit aniž by je na to upozornili. Pokud ho nevezmou dostanou černý puntík a pokud si s ním neporadí a po několika dnech ho přivezou zpátky tak ještě větší. Jsou považováni za hyeny a další šanci nedostanou. Tím že je někdo křesťan je lepší se z hlediska práce s dětmi nebo adopce příliš nechlubit. Obávám se že větší šanci na úspěch by měl ten kdo by přišel se svítícíma rohama na hlavě a bez trenýrek. Jsem zvědav jak se časem postaví k adopci páry stejného pohlaví naše pravicová politická scéna a jestli to odsouhlasí nebo ne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: