V čem selhali čeští křesťanští demokraté

Skvělý příspěvek katolické novinářky Michaely Freiové.

6 Responses to V čem selhali čeští křesťanští demokraté

 1. vvenc píše:

  Naprosto souhlasím s předmětným článkem pí. Freiové. Jsem ovšem zvědav, co k jeho sdělení dodají diskutéři Václav, Felix, cinicius a jiní!

  • cinicius píše:

   A co bychom měli dodat? Snad jen, že dnes nám všem KDU-ČSL ústy (místo)předsedkyně Šojdrové sdělila, že tou stranou, o níž paní Freiová píše na konci, prostě být nehodlá. Takže to bereme na vědomí a zařídíme se podle toho.

  • Felix píše:

   Jsem sice na kratší cestě po vlasti, ale nemohu oslyšet Vaše očekávání. Článek považuji za bezchybný. Paní Freiová je mistrem pera, k danému poznání asi přišla později, bylo jí třeba určitých otřesů. Mělo to být napsáno daleko dříve. Článek pokrývá politickou oblast, stejného textu by bylo zapotřebí i z lůna církve. Zmínky o fokoláre jsou alarmující, o problému víme už desetiletí (nemyslím fokolaríny lidovecké, ale jakžto katolíky) – a pořád nic.

 2. Václav píše:

  Především oceňuji věcný a kultivovaný přístup, bez nenávisti, vulgarity a snahy o vyvolání negativních emocí. S něčím souhlasím a s něčím ne. V zásadě ale vycházím z toho že strom poznáme po ovoci. Raději bych měl v parlamentu někoho kdo „jenom“ tvrdí že by nikdy nešel na potrat a nic víc a kdo mnohokrát zabránil přijetí zlých zákonů než někoho kdo otevřeně pohrdá Bohem, církví i křesťanskými politiky, ty zákony má víceméně otevřeně v programu který slibuje splnit svým voličům a který se prezentuje jako bojovník proti slabým, chudým a utlačovaným.
  Kromě toho si myslím že církevní otcové i křesťanští politici se občas snaží oslovit i lidi kteří nevěří a najít takové argumenty kterým rozumí. Ukázat jim že to co je dobré nám také prospívá a přináší nám hodnotný a radostný život. Svatý Petr a ostatní apoštolové také nechodili demonstrovat proti lvům v circu, blokovat římský parlament a sprostě nadávat potenciálním ovcím. Tak by jich asi moc nezískali. Přesto je bylo slyšet dál než kdyby to takhle dělali. Boží slovo se občas hlásalo ve skrytu katakomb a jindy zase na ulicích a ze střech, jak kdy a obojí mělo svůj smysl.

 3. Václav píše:

  Rád bych ještě upozornil na to že lidovci jsou ze svojí podstaty terčem nenávisti z obou stran, zprava i zleva. Vadí komunistům stejně jako liberálním kapitalistům ke kterým se hlásí většina naší pravice. Konzervativní kapitalisti tady byli někdy v dobách pana Bati a baronů Ringhofferů. Starali se o svoje lidi jako kdyby byli feudálové. Platili jim slušné mzdy, zajišťovali bydlení, školy pro děti, platili jim zdravotní pojištění přestože ještě nemuseli. Pan baron Ringhoffer získal svůj titul od císaře pána za charitativní činnost, ne za peníze. A vedle své továrny postavil krásný katolický kostel pro město které založil. Popudit křesťany proti křesťanské straně je sen všech negativních sil v politice. To jestli se jim to povede nebo ne záleží mimo jiné i na nás. Ma jednom každém.

  • cinicius píše:

   Popudit křesťany proti křesťanské straně je jistě sen všech negativních sil v politice, dnes ho ovšem nemohou realizovat, protože tu žádná křesťanská strana není.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: