Mlčení rektora Fialy

Komentář Lenky Kolaříkové na Skleněném kostelu ve věci Queer univerzitních dní.

6 Responses to Mlčení rektora Fialy

 1. jjstodola píše:

  No jo, ach jo.

 2. Felix píše:

  Paní Kolaříková se sáhodlouze rozepisuje, ano, demokraticky rozepisuje o tom, o čem není třeba se v normální společnosti rozepisovat; stačí říct, že moderní katolík ve vysoké funkci mlčí k nepořádkům. Ono je vůbec divné, k čemu má na své škole jakési džendr stadyz. Jen proto, že je mají pod sebou i jiní? A taky mi to připomíná moderní lidovecký směr deklarovaný nově paní Šojdrovou.

  • antal89 píše:

   Ono to taky není pouze na něm, jaké studijní obory se mohou na univerzitě otevřít a které ne, ale rozhodně není od něj správné, aby k tomu mlčel.

 3. BERAN píše:

  Třeba pan rektor ani neví, jaké všechny obory jsou pod ním otevřeny. Možná neví ani to, že podepsal nějaký queerpapír. A možná už ani neví, že je rektor.

 4. BERAN píše:

  A teď velmi vážně.

  Pan Fiala podepsal papír, kterým schválil zapojení toho svého učiliště do protikatolické štvanice:

  „Letošním tématem celosvětové kampaně je institucionalizovaná náboženská homofobie. Mezinárodní koordinační výbor IDAHO k tomu uvádí: „Po celém světě, v mnoha různých sociálních a kulturních kontextech je homofobní a transfobní násilí propagováno lidmi, kteří pro ospravedlnění svých postojů používají náboženské argumenty. Všude ale existují také jiné hlasy, i uvnitř těch samých náboženství, které vznášejí námitky proti používání náboženství k ospravedlnění nenávisti a zavrhování, někdy dokonce násilí, zločinů a krveprolití. Cílem této kampaně je odhalit a postavit se negativnímu vlivu projevů náboženských fundamentalistů, zviditelnit a podpořit hlasy, které pracují pro inkluzi, toleranci a mír.““

  http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=2229884

  B.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: