Michal Kocáb – nepřítel lidských práv

Michal Kocáb je nejen velký proponent „lidskoprávní lobby“, která už dávno lidská práva více omezuje, než chrání. Ještě hůř, je to lidskoprávní šílenec, který v sobě natolik zkoncentroval levicový, zelený a antidiskriminační (jedním slovem kocábovský) pohled na lidská práva, že na něm lze vyloženě zkoumat a demonstrovat úchylnost tohoto paskvilu.

Máloco tuto věc znázorní lépe, než jeho postoj a čerstvě vyhlášené tažení proti novému nepříteli: babyboxu. Pan Kocáb si svolal „odborníky“, s nimiž se shodl na stanovisku, že babyboxy jsou problém a bylo by lepší, kdyby nebyly (škoda jen, že mají tak silnou podporu veřejnosti, že je momentálně nejde zakázat).

V prvé řadě by mne zajímalo, co kvalifikuje pediatry a psychology do role odborníků na babybox, když a) se ve skutečnosti většina Kocábových protiargumentů se soustředí na otázky lidských práv a etiku, b) dotázaní experti sice patrně mají představu o tom, jak pečovat o dítě či jak na dítě působí, že nezná rodiče, ale jejich zkušenosti s babyboxem jsou malé až nulové.

Přejděme ale od faktu, že pan Kocáb evidentně pečlivě vybíral, koho pozve, k otázce, proč své tažení proti babyboxům zahájil. Skutečnost je prostá: Kocábovi v žádném případě nejde o bezpečnost dětí, ale právě o kocábovský pohled na babyboxy, který je zavrhuje, protože upírají dítěti možnost znát své rodiče a vlastně i zpochybňují jeho chtěnost.

Podle jednoho z hlavních a nejúchylnějších lidskoprávních/potratářských argumentů má totiž dítě právo být chtěné, znát své rodiče, přijít do těch správných podmínek…, a když to není na skladě, je vlastně humánní a ideální ho utratit (samozřejmě včas, tj. formou potratu). Doveden absolutně do důsledků tento argument logicky ústí v to, že Kocáb ve jménu „práv dítěte“ bojuje proti rozšíření a používání prostředku, který zachraňuje dětské životy.

Dítě má mít právo pouze na „kvalitní život“ a pokud mu ho nechceme nebo nemůžeme poskytnout (v našich podmínkách platí téměř výhradně ta první možnost), tak je přece lepší je vůbec zavčas zahlušit. A zde narážíme na druhý paradox, babybox podle svých kritiků prý zpochybňuje zodpovědnost rodičů za dítě. Ovšem legální potrat, který dal rodičům „právo“  a dostatek času své dítě zabít, je v tomto ohledu mnohem drastičtější a zrůdnější ranou rodičovské zodpovědnosti, což ovšem Kocábovi a spol. nevadí a vadit nikdy nebude.

Tak jako v řadě jiných oblastí se i v případě práv dítěte kocábovský pohled na lidská práva stává tím nejstrašnějším nepřítelem lidských práv ve sféře Západu. Prostě tím, že převrátil řád věcí a odmítl základní a zásadní tezi, totiž že tím nejzákladnějším lidským právem, z nějž všechna ostatní lidská práva vycházejí, je právě „právo na život“. Braňme lidská práva před Kocábem!

Ignác Pospíšil

Vyšlo i na iDnesácké blogu.

Advertisement

14 Responses to Michal Kocáb – nepřítel lidských práv

 1. kdumb píše:

  V podstatě, proti babyboxům je pouze jeden rozumný argument, a to ten, že jsou málo využívané, a že by se více vyplatilo dát ty peníze např. do dalšího centra utajených porodů, vzhledem k periferní poloze Aše.

  • kdumb píše:

   Protože, lze říct, že za peníze, které stojí babyboxy, by bylo možné zachránit větší počet lidských životů.

 2. Felix píše:

  Uvědomte si, prosím, že pan Kocáb byl jedním z pěti mužů Vítězného listopadu. Jejich šéfem byl zmrd stejný, jako je pan Kocáb. Tito pánové dali tomuto režimu svoji tvář. A pořád se proto objevují nové a nové hrůzostrašné plody jejich díla. A nepřestane to, dokud se nepodíváme pravdivě na to, kdo byli či jsou tito lidé a komu či čemu už za komunismu sloužili, či spíše, na čem již dávno parasitovali.

 3. […] ve snaze pojistit si pozici největšího nepřítele lidských práv v ČR, vyrazil Michael Kocáb do boje proti babyboxům. Kam se hrabe Džamila Stehlíková i v nejlepší formě. Uklidnit nás může jen to, že snad […]

  • Václav píše:

   Babyboxy sice vidím jako dobrou a užitečnou věc ve své podstatě ale provedení mi přijde takové přetechnizované, neosobní a zbytečně nákladné. Možná by bylo lepší kdyby měla matka nebo kdokoliv jiný koho by požádala v podobném případě možnost prostě zavolat sanitku nebo zazvonit v nejbližší nemocnici. Obdobné zařízení mívaly kláštery a nestálo to nic. Stačilo dítě vložit do schránky ve fortně nebo položit na práh a zazvonit. Zajímalo by mě jak by reagovali politici na myšlenku podpořit nějaký řád který by si to vzal na starost a zajistil by takové podmínky jaké dovedou zajistit jedině řeholní sestry. Při převzetí nechtěných dětí i péči o ně. Daňové poplatníky by podstatně lepší péče stála zlomek toho co teď. A děti by nekončily jako prostituti a dealeři na ulici. Naše péče o sirotky patří po téhle stránce k nejhorším na světě. Najíst sice dostanou ale to je všechno. Příprava pro život víc než mizerná.

   • solipso píše:

    Amen. Že se tímto žádný řád u nás nezabývá je pro mě nepochopitelné. Jak lépe sloužit Bohu, než službou jeho maličkým?

 4. Václav píše:

  Rád bych upozornil na to že kdyby řekl že máme hájit lidská práva nějaký křesťanský politik tak je dost pravděpodobné že by to bylo rychle použito proti němu. Liberálové by ho posměšně prezentovali jako jednoho z nich a konzervativci a radikálové by mu nadávali že je zradil. S tím co se snaží prosadit pan Kocáb zásadně nesouhlasím ale zaujal bych k němu věcnější stanovisko. Jedná podle svého světového názoru a podle toho co považuje za prospěšné. Sobě a možná i druhým. Jestliže je ve své podstatě materialista a považuje člověka za kus hmoty tak z toho vycházejí i ostatní postoje.
  Můžeme se za něho modlit aby k němu byl Bůh milosrdný, prosit aby na nás nedopouštěl to co se snaží prosadit, můžeme a máme se modlit za děti a mládež, za naši zemi i za celý svět. Jestliže chceme bojovat také politicky tak bychom měli napravit to co jsme zpackali a všemožně podporovat KDU. Modlitbou, penězi i prací. Ve volbách i mimo ně.

  • cinicius píše:

   Obhajoba lidských práv je jedna ze základních povinností křesťanského politika. Samozřejmě, těch skutečných a reálných lidských práv, formulovaných v souladu s přirozeným zákonem.

 5. cinicius píše:

  „Jedná podle svého světového názoru a podle toho, co považuje za prospěšné.“ – to dělal i Hitler.

 6. Ukázkový příklad píše:

  Kocábův přístup je ukázkový příklad toho, jak nám levicová hnutí rozšiřováním lidských práv odebírají ta nejdůležitější. Pro ně je právo na „kvalitní život“ a právo na „poznání biologických rodičů“ důležitější než „právo na život“.

 7. […] (neboť zvrácená jsou vstupní data, s nimiž pracuje) vychází ministr Kocáb ve svém tažení proti babyboxu – protože dítě odložené do babyboxu nebude mít dostatečně kompletní seznam, který […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: