Nová směrnice pro přípravu na manželství

Česká biskupská konference vydala doporučení „Směrnice ČBK pro přípravu na svátost manželství v ČR“. Více informací ZDE.

K diskusím:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které četnářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

4 Responses to Nová směrnice pro přípravu na manželství

  1. Froggy píše:

    Mnoho snoubenců je posíláno na jakési předmanželské kurzy pořádané pro více párů najednou. Bohužel někteří kněží neřeší, jestli mají oba dva snoubenci vůbec nějakou dopravní dostupnost na některý kurz. (Zvlášť, když studují třeba na opačných koncích republiky a vidí se jen o víkendu.) To je, podle mě, moc špatné! Díky Bohu, že jsme s mou ženou našli kněze, který nic takového nechtěl (jen nám doporučil některé páry, které by nám řekli „něco ze života manželského“) a jehož školení bylo sice drsnější, ale jsme za něj moc vděčni.

    • Quido píše:

      Absolvování těchto kursů by mělo být dobrovolné, jestliže je někteří kněží vyžadují, domnívám se, že překračují svoje pravomoce. Je na knězi samém, aby budoucí manžele připravil přesně podle intrukcí, tak jak je má, aby mohli manželství uzavřít. A nepřehazoval odpovědnost na někoho jiného. Není-li toho schopen, nechť daná farář uvědomí biskupství o tomto svém handicapu a doporučí za sebe náhradu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: