Penzijní reforma – šance pro podporu rodiny

Otevřený dopis Konzervativní strany premiéru Nečasovi a ministrům Kalouskovi a Drábkovi.

K diskusím:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které četnářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

2 Responses to Penzijní reforma – šance pro podporu rodiny

  1. Václav píše:

    Jestliže budou mít někteří z našich politiků chuť nějak reagovat tak je velice pravděpodobné že použijí 2 hlavní protiargumenty. Ten první vyplývá z pravicového liberalismu. Řeknou že rodiny zdravých a schopných jedinců není třeba podporovat a že všechno vyřeší volná soutěž, volná ruka trhu nebo přirozený výběr jako mezi zvířátky v přírodě. Popřípadě se přitom zmíní o americkém modelu sociální péče, ovšem bez souvislostí v oblasti ekonomických a morálních zásad, dodržovaných v USA. Na druhém místě budou pravděpodobně argumentovat tím co přináší náš současný systém a zákony které byly navrženy a schváleny těmi kteří nám vládli a vládnou, ne opozicí. Že by podobné kroky zvýhodňovaly rodiče početných a zároveň problematických rodin, kdyby jim stát přispíval na větší penzi. I kdyby to neměla být tak úplně pravda a šlo by to při dobré vůli nějak eliminovat. Nebo že rodiče mnoha dětí žádné výhody nepotřebují. Nebo si tohoto dopisu ani nevšimnou. Momentálně mají jak se zdá jiné starosti.
    Myslím si že by bylo správnější i výhodnější podpořit spolu s mladými křesťanskými demokraty tradiční a osvědčenou KDU-ČSL a pomoct jí zpátky na její místo než podporovat strany u kterých není žádná jistota že by měly vůbec nějakou souvislost s křesťanstvím a že vůbec někoho osloví a neodeberou jen velkým stranám pár hlasů. Tak jak si to přáli nedávno autoři podvržené výzvy biskupské konference. Kritizovat a psát otevřené dopisy není zdaleka tak těžké jako vytrvale od 1. republiky bojovat proti šíření zla a čelit přitom útokům a urážkám všeho druhu. prosazovat všechno co se týkalo dětí a nutit k tomu koaliční partnery.
    Kdyby měl náš stát skutečný zájem o děti a o jejich blaho tak by pravděpodobně vypadala třeba i protidrogová opatření úplně jinak a nepřipomínala by spíš otevřenou podporu a propagaci. Vydělávat se ale dá lépe na migrantech, kvalifikovaných i nekvalifikovaných než na místních dětech. Dokud se ucho neutrhne.

  2. Quido píše:

    No tak já myslím, že onen dopis je dobrý. Ovšem nečekám jakoukoli pozitivní odezvu z příslušných míst, protože trojkolka je vláda asociálů, má-li být charakterizována jedním slovem a výstižně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: