Ach ty Signály, ach ta mládež

Poté, co jsem smazal všechny provokativní (i když ne nepravdivé) články a smířil se s otcem Vítem Zatloukalem, který se vyslovil v tom smyslu, že bych pro Signály mohl být užitečný, dostal jsem od RT Signálu takovýto dárkový mail:

Důvody zrušení vašeho účtu jsme vám zaslali před necelým rokem a dále trvají.

RT signály.cz

Z toho jsem vyrozuměl, že můj účet na Signálech byl zrušen.

Abych řekl pravdu, já už na to nemám slov, jsem již z katolické mládeže příliš unavený. Pater Marek Orko Vácha je jak vidno v tomto směru ještě svěží a nezkušený, nechme tedy hovořit jej:

http://umlaufoviny.com/www/res_publica/Redakcni_system/index.php?clanek=692

Jiří Stodola

Aktualizace (ráno 8. 9.)

Ještě k tématu: Pro Leukkippe

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

48 Responses to Ach ty Signály, ach ta mládež

 1. cinicius píše:

  A ty jsi překvapený?

  • jjstodola píše:

   Obecně překvapen nejsem. Možná mne trochu zarazila míra hlouposti, která je v tomto případě takřka nekonečná.:-)

   • Quido píše:

    Buď rád Stodolo, ty troubo, že to tak dopadlo. 🙂 vždyť jsi se řítil již již do chřtánu pekelného neboli zpět na signály.
    Prozřetelnost v podobě blbců v redakčním týmu signálů Tě zachránila od pádu a nyní můžeš v klidu a pokoji věnovat se svým knihám.

    • cinicius píše:

     A hlavně Duším a hvězdám… 🙂

    • jjstodola píše:

     Ano, Duše a hvězdy jsou stále místem, z něhož jsem nebyl vyloučen. Za to jim patří můj dík. Věnovat se jim budu, jak mi to čas dovolí. I když jsem se zbavil jednoho břemena v podobě rigorózní práce, disertaci ještě stále nemám napsanou. Navíc jsem se opět stal panem učitelem.

     • Quido píše:

      Kdybych na +T+ rozhodoval, nebyl bys vyloučen ani tam. Že Tě vyhodili jsem se dozvěděl náhodou a oklikou a je mi to líto.

     • neab píše:

      Dyť se vyloučil sám, nebo ne? Já tam četla „vylučuji se z tohoto fóra.“

     • cinicius píše:

      @Nea: Co v tom fóru padalo za tak strašného, že se obě strany tak rozčílily?

     • neab píše:

      To se zeptej jich 😀 Já tu nebudu tlumočit dění z nějakého jiného fóra ještě za účastníky sporu samotné.

      Jen koriguju ten výrok o vyhození, protože mám dojem, že šlo o vyloučení se samoiniciativní, které takto bylo představeno aktérem i na Signálech.

     • Quido píše:

      Nevím o tom skoro nic, doslechl jsem se to z druhé ruky jako o vyloučení. A opakuji, že je mi to velmi líto.
      Ale i tedy když odešel sám, jistě k tomu byl nějaký významný podnět.

     • cinicius píše:

      @Nea: Nechtěl jsem převyprávět rozhovor, zajímalo mne jen, jaké téma je tak vytočilo… Ale máš pravdu…

     • jjstodola píše:

      Já jsem se vyloučil sám a zároveň jsem byl vyloučen za to, že jsem napsal, že tradicionalisté jsou jako gnostici. Mám to na měsíc.

     • Hamish píše:

      Jak rika Nea. Jiri chtel byt vyhozen sám.
      Ze nekoho oznacil za blba, nekoho za gnostika, to jsou vedlejsi veci.
      Krom toho, predpokladal jsem rychly konec triumfalniho navratu fr. Tomase na SSignalech, takze banan je na mesic, pokud mne pamnet neklame.
      Potom se muze nas drahy bratr a pritel klidanko navratit.

     • jjstodola píše:

      Vyloučil jsem se sám za kvůli komentářům Eleison, protože mně přijdou blbé a ještě si o biskupu Williamsonovi soukromě myslím, že je autorem podivné eklesiologie, která se tak trochu podobá Lutherově – heslem je „Pryč od Říma“.

     • jjstodola píše:

      Ale já tam nechci. Dokud tam bude Williamsonův duch, který nutí považovat vše oficiální římské za ďábelskou lest, tak tam nemám moc co dělat.

     • Quido píše:

      Inu rozděl a panuj. Nepříteli se to dobře daří.
      Tak namísto mávnutí rukou nad hodnocením Mons. Williamsona, když hodnocení jiných prelátů je na +T+ přehršel se budeme hrdlit? No jde spíš o prostou nevyzrálost několika jednotlivců, se domnívám. Škoda, že to má takové následky.

     • Hamish píše:

      Lepe nevyzraly, nez prezraly, ze 🙂
      Chapu, ze Jiri mons. nemusi, neni ostatne sám. Ale delat z nej takoveho dabla, to uz mi prijde ujety. Je obezretny, coz jen dobre.
      Ostatne si nemyslim, ze by v nauce byl nekde jinde, nez ostatni biskupove a sám mons. Lefebvre. Protoze za nauku nikdy prazen spolubratry nebyl. Jinak pristupuje k rozhovorum s Rimem a verim, ze budouci vyvoj mu da za pravdu. Ostatne, naivni biskupove nejsou, takze vidi, kam to cele speje. Dohoda je nemozna.
      Neshoduji se v soukromych nazorech na nektera temata. To je cele.
      Ale o tom zdejsi diskuse neni. Spinave pradlo se ma prat doma.

    • Quido píše:

     Kdyby byla dohoda s Vatikánem nemožná bratře, tak FSSPX produkuje svými věroučnými rozhovory trvajícími již takovou dobu, jen dívadlo a to sice konkrétně komedii. A Mons. Williamson produkuje pak dívadlo taky, jen v jeho případě jiný žánr – tragédii.
     Doufám proto, že tomu tak není a jak FSSPX, tak biskupu Willimasonovi se dá věřit, tak jako tomu bylo vždy a Bůh dá – vždy i bude.

 2. miroslav krabec píše:

  mládeže?

 3. Hamish píše:

  Jen jestli ty tu neprodukujes falesna dilemata 🙂
  Ani jeden nemusi produkovat to, co ty jim predikujes.
  Panove biskupove si chteji s Rimem vyjasnit pozice, pochopit mysleni. Ale smirit pravdu s omylem (nechavam stranou, zda umyslnym, ci nkoliv), to dost dobre nejde.
  Jestlize se mnons. Gallareta vyjadril jistemu ucastnikovi techto rozhovoru, ze si je jist, ze jen oni (tedy FSSPX) mají pravdu a nikoliv rimane, pak je vcelku logicke, jak tyto rozhovory dopadnou.
  Rim neustoupi, Bratrstvo rovnez. Veci pujdou dal svou cestou, dokud modernisticka chatra a jeji antikoncepci nacpane rodiny neraci vymrit po meci i preslici.
  Uvidime za par let, nebo i driv.

  • jjstodola píše:

   Chtělo by to Halíka, aby hrdé majitele jediné pravdy trochu usměrnil.:-)
   A já si myslím, že ani Řím, ani Bratrstvo se oficiálně od Pravdy neuchyluje. Že spíš existuje bariéra spočívající v jiném způsobu mluvení o stejných věcech. A na takovou bariéru není jiného léku než rozhovorů. A pokud někdo „římany“ prezentuje, jako zavilé bludaře, kteří chtějí, aby ti správní pravověrní hoši přijali jejich bludy, tak se – podle mne – chová trochu jako Martin Luther.

   • Quido píše:

    Dobrý vtip o tom Halíkovi a usměrnění…. Ten usměrní tak jednou vlastní nos na tvrdou dlažbu. A to bude pro něj den záchrany – kéž by se mu už rozsvítilo.

    Ale vážně – ve Vatikánu je to modernisty prolezlé od shora dolů. Vždyť měli tolik času proniknout a nakazit životně důležité struktury Církve. Jejich otec je ďábel a jejich mluva lež.
    Ale jsou tam i jiní, kteří chápou, že vlci ve Vatikánu jsou již dávno na nejvyšších místech a že probíhá boj a těm dobrým jde o dobro.

    Lišíme se v jednom Jiří a to co bychom měli dělat sami proto, aby dobro zvítězilo:

    Na toto rozdělení a boj není jiný lék než modlitba a půst, začít u sebe a žít vzorně, oběť a sebezápory musí být na denním pořádku – žádné rozhovory ďábla nevyženou.

    Takže pravdu máte oba Hamish i Stodola – Římani jsou zároveň zavilí bludaři i správní pravověrní hoši. Jen v různých osobách, neboť jich mnógo 🙂 a nemají odlišné uniformy, takže poznat je podle toho v TV nelze.

    • jjstodola píše:

     S tím souhlasím. Důležité je uvědomit si, že se nemohu na Řím dívat apriorně jako na ďábelskou instituci. To už je sedesvacantismus nebo protestantismus. Nemohu uznávat papeže a zároveň se s ním odmítat bavit.

 4. Quido píše:

  A jak to Hamishi můžeš vědět, že Řím (tím myslím vyjednavače jmenované sv. Stolcem) nepřijme pravdu, objektivní Pravdu? Třeba zítra, třeba za rok, za dva?
  Mons. Gallareta poskytl rozhovor, ale jistě nevyčerpal celé téma, takže vše nemůžeš vědět ani Ty ani nikdo jiný, kdo situaci detailně nezná. A kromě toho i de Gallareta se může mýlit ve svých úsudcích.
  Ale Bratrstvo by nevedlo rozhovory, kdyby nedoufalo v pozitivní výsledek. Tedy nevedlo by je z rozumného důvodu a já vím, že Bratrstvo rozumně jedná.
  Aby vedlo jednání jen proto, že by chtělo pochopit myšlení či objasnit pozice Říma? Ale nač? Vždyť jsou tyto pozice snad za ta léta dobře známé. Na tom není co objasňovat, že hereze zůstává herezí i kdyby se anděl na křídla stavěl. to mi nepřipadá jako rozumný důvod, proč by se rozhovory vedly, to by byla spíše ta komédie. A to snad není.

 5. Papo píše:

  Johane, to byl HejTi?

 6. antal89 píše:

  S těmi Signály je mi to velice líto, protože je mi více než jasné, že tam to pujde s tou úrovní zase opět hluboko dolů. Hlavně, že někteří se mohou poplácat po rameni a plivat opět na sobě rovné a podřízené. … No, je pořád něco shnilého na tom universu signálovském.
  Článek patera Váchy, který jsem si tedy nyní přečetl ucelený mě velice rozesmál, protože on to uměl podat neuvěřitelně rozumně, až to bylo k popukání. Kéž by takto mluvilo více kněží, ale já si sám myslím, že se bojí. Jinak by k tomuto nedošlo. Jinak s kolemmlýnským a ukazováním při zpěvu si s ním bez všech skerupulí mohu rozumět. Také se toho nezúčasťnuji, i když mě okolí k tomu přímo nutí (k tomu kolumlýnskému dokonce každou neděli ve farním kostele).

 7. Václav píše:

  Pan Stodola opravdu napsal že ti kteří se považují za tradicionalisty že jsou jako gnostici ? Přiznám se že mne to poněkud překvapilo.
  Dost dobře nechápu proč by měl někdo hodnotit pana Williamsona. Podle mého názoru je to nešťastný člověk který pochybil a nad kterým se smiloval svatý otec aby ho zachránil před peklem. Jsem rád že to udělal, přestože se dalo předpokládat že to bude zneužito proti němu a přestože může být nařčen z modernismu a nemístné shovívavosti.

 8. cinicius píše:

  Aktualizováno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: