Veřejný lidovec Kasal

Jan Kasal si brousí zuby na senátorské křeslo. A protože má pocit, že lidovecký kandidát to nebude mít v Jihlavě jednoduché, rád se chopil šance a přijal navíc podporu od Věcí veřejných. Musím říci, že jsem z toho na rozpacích.

Chápu, že se Jan Kasal snaží zvýšit svoje šance a že tedy podporu Věcí veřejných přijal. Konec konců, pořád zůstává lidovcem i lidoveckým kandidátem. Nicméně celé to spojení je z hlediska ideového absurdní.

Věci veřejné jsou pro legalizaci euthanasie, zákonnou úpravu a zdanění prostituce, zachování legality potratů. To nejsou jen věci ke křesťanskému politiku nepasující – to jsou postoje, na které nesmí ani pomyslet, kterým musí oponovat. Před deseti lety by člověk bez váhání řekl – je to jasné, véčkaři na tyhle body kašlou, buďme rádi za jejich podporu, za hlasy proti euthanasii od jejích podporovatelů. Bravo!

Jenomže ty časy jsou pryč, dnes při pohledu na KDU-ČSL a prohlášení paní Šojdrové člověku nezbývá, než si zcela vážně položit otázku, která ze dvou „smluvních stran“ na tyto otázky kašle… Kasal? Věci veřejné? Chcete si vsadit?

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

One Response to Veřejný lidovec Kasal

  1. cinicius píše:

    Upřímně řečeno, jsem rád, že nežiju v Jihlavě a nemusím tento rébus řešit…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: