Christnet za sexuální výchovu

Christnet dnes vydal článek Proč petici nepodepíšu od Martina Šístka, v němž autor sice souhlasí s tím, že v ministerské příručce byly určité chyby, zároveň ale horuje za sexuální výchovu na školách a stýská si po „křesťanství blízkému“ modelu sexuální výchovy podle Brzka a kol., po zásluze spláchnuté v devadesátých letech.

Nepřekvapuje mne, že nějaký takový článek Christnet vydal – koneckonců už v něm vyšly minimálně dva články podporující potraty, takže je zřejmé, že si s křesťanskými hodnotami a křesťanskou etikou opravdu žádné starosti nedělá.

Fascinuje mne ale drzost, s níž autor označuje Brzkovu sexuální výchovu za křesťanství blízkou. Jakému křesťanství, doprčic? Rozhodně ne katolickému, pravoslavnému ani evangelikálnímu. Možná tak pro některé „superliberální pseudokřesťany“ od husitů, ČCE či starokatolíků může být přijatelná, ale vydávat tohle panoptikum, byť nepřímo, za reprezentaci křesťanství, to je opravdu nehorázné.

S tímto přístupem se už nelze divit, že autorovi nečiní problém tvrdit, že VORP je z ideologického hlediska jen jiná forma Breziny a Uzla. Dovolím si mu oponovat. Když už nic jiného, VORP tvoří slušní lidé, kteří navíc nikomu nic nevnucují.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

7 Responses to Christnet za sexuální výchovu

 1. jjstodola píše:

  Martin Šístek je známá firma.
  http://archiv.natia.cz/archiv_2005/035_2005.htm

 2. Lucie Cekotová píše:

  Některé legendy mají věru tuhý kořínek. Domnívám se, že Brzkova koncepce je některými méně informovanými či povrchními lidmi dodnes pokládána za křesťanství blízkou díky mazanosti jednoho z jejích autorů, který byl v té době českým zemským předsedou KDU-ČSL a podařilo se mu získat jakousi podporu své zaskočené partaje v duchu hesla „nic o tom sice nevíme, ale napsal to náš bratr předseda, tak to přece nemůže být tak špatné.“ Dílo dokonala média, která běžně kladla rovnítko mezi pojmy „lidovecký“ a „křesťanský“. Řada zděšených členů KDU-ČSL se poté stala členy VORP a sama strana se k Brzkově koncepci potichu přestala hlásit, nicméně celá záležitost mezitím začala žít vlastním životem, a jak vidno, ani po 15 letech na tom nic nezměnilo. Lucie Cekotová, zakládající členka VORP

 3. M píše:

  Chci vam podekovat, pani Cekotová, za vasi obetavou praci ve VORP.

 4. Jarda píše:

  Co uvidí puberťák

  Představte si něco, čemu nechcete věřit, ale současně víte, že se to stane. Vaše dvanáctileté dítě si poprvé na internetu otevře pornostránku. Jednou to přijít musí. Co tam uvidí? To, o čem si bude myslet, že je to klasický sex. Nic jiného totiž nezná.

  Klasický sex bude vypadat tak, jak vypadá drtivá většina „normálních“ šotů. Ona se mu ukazuje nahá, pak na sobě možná zapracuje prsty. Pak zapracuje prsty on, možná ji plácne přes zadek a pomačká bradavky. Nato ona vyndá jeho penis a začne orál. Oddaně se na něj přitom zdola dívá. On ji občas plácne. Po pár minutách začíná styk, který vypadá jako instruktážní film o sedmi nejčastějších polohách. Někdy k nim patří anál. Pak přijde vyvrcholení. Žena si oddaně klekne, vyplázne jazyk a čeká – víte dobře na co.

  Tohle uvidí dvanáctileté dítě jako milování. Žádné líbání, mazlení, něha, souhra. Až to zkusí poprvé, bude to dělat podle filmu, protože tak to zřejmě má být. Možná se mu to nebude líbit, ale bude se stydět to dělat jinak, přirozeněji, protože bude mít pocit, že by se ztrapnilo. A takhle na tom budou i jeho vrstevníci. Vznikne nový model. Neboť i sex je proměnlivý.

  Možná stojíme na prahu nové sexuální doby. Před čtyřiceti lety vyvolala revoluci v sexuálním chování antikoncepční pilulka, teď totéž spustil internet.

  Zdroj: http://xman.idnes.cz/zadne-libani-mazleni-neha-aneb-jak-internet-meni-sex-fxx-/xman-sex.aspx?c=A110203_190503_xman-sex_fro

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: