Biskupové voličům: „Nejdůležitější je právo na život“

Biskupové státu Wisconsin vydali pastýřský list, v němž připomněli voličům, že je zde několik důležitých faktorů, které je třeba při volbách zvažovat, přičemž ale právo na život od početí po přirozenou smrt je z nich nejdůležitější. Více ZDE anglicky a ZDE česky.

Celý pastýřský list v angličtině je ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

15 Responses to Biskupové voličům: „Nejdůležitější je právo na život“

 1. […] Biskupové ve Wisconsinu vydali před volbami pastýřský list, v němž připomněli věřícím témata, která by měli brát v potaz při zvažování, koho volit. Jasně v něm řekli, že první a nejdůležitější téma je právo na život, které je třeba hájit od početí až po přirozenou smrt. Více ZDE. […]

 2. Vašek píše:

  Zajímavé, já jsem si vždy myslel že nezabiješ je až páté přikázání.

  • cinicius píše:

   A jak jste přišel na to, že 5. je méně než 4.?

   • Vašek píše:

    Předpokládám že když Bůh vše uspořádal s mírou, počtem a váhou, tak zrovna desatero nevynechal. Každopádně nejde přehlédnout, že vztah k Bohu není pro biskupy na prvním místě.

    • Felix píše:

     Moc hezký. To neplatí jen pro biskupy. Co když je třeba i pro paní Pelosiovou nebo pro pana Bidena vztah k Bohu opravdu na prvním místě? Co když se opravdu hodně modlí a postí? Co když jsou jeho volání opravdu otevření? Co když s Ježíšem důvěrně rozmlouvají jako s bratrem a prosí za spásu světa? Co když před ním vylévají své srdce? No?

     • cinicius píše:

      Felixi! Co když ten pán přehlédne tu ironii? 🙂

     • Vašek píše:

      Upozornit je že se mýlí, to je přece práce kněží a biskupů. Jejich pastýři je musí hodně nenávidět, že je nechají žít v takovém bludu.

     • cinicius píše:

      @Vašek:

      Přesně jak jsem předpokládal… Přehlédl ji… 🙂

     • Vašek píše:

      Pokud si dobře vzpomínám, tak Biden a Pelosiová chodí ke sv. příjímání, tak je zřejmé že podle svého kněze mají zcela dostatečný vztah k Bohu. Ale je možné, že to ten kněz myslí nějak ironicky 🙂

     • cinicius píše:

      @Vašek: Biden má v rodné diecézi zakázáno chodit k přijímání a chvíli mu trvalo, než našel kněze, který s jeho přijímáním „nebude mít problém“.

      Katolická církev také tomuto „prvnímu katolickému viceprezidentovi USA“ zakázala vystupovat před studenty na katolických školách. Tolik k jeho bezproblémovosti. 🙂

      Pelosiová má štěstí, protože je z arcidiecéze ultraliberála, kterému svatokrádežná přijímání nevadí, což koneckonců sám po jednom takovém, které osobně pdoal, vysvětlil novinářům slovy, že není jeho starostí kontrolovat, kdo si k němu jde pro přijímání.

     • Vašek píše:

      je samozřejmě dobré, že někteří papežovi podřízení nepodávají svatokrádežně

    • cinicius píše:

     a) vztah politika k Bohu je pro voliče těžké hodnotit

     b) tak závažné porušování Desatera, jakým je podpora masového vraždění nenarozených dětí, vylučuje dobrý vztah k Bohu

     c) Desatero je seznam, ne pořadník

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: