Biskupové voličům: „Nejdůležitější je právo na život“

Biskupové státu Wisconsin vydali pastýřský list, v němž připomněli voličům, že je zde několik důležitých faktorů, které je třeba při volbách zvažovat, přičemž ale právo na život od početí po přirozenou smrt je z nich nejdůležitější. Více ZDE anglicky a ZDE česky.

Celý pastýřský list v angličtině je ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Reklamy

15 Responses to Biskupové voličům: „Nejdůležitější je právo na život“

 1. […] Biskupové ve Wisconsinu vydali před volbami pastýřský list, v němž připomněli věřícím témata, která by měli brát v potaz při zvažování, koho volit. Jasně v něm řekli, že první a nejdůležitější téma je právo na život, které je třeba hájit od početí až po přirozenou smrt. Více ZDE. […]

 2. Vašek píše:

  Zajímavé, já jsem si vždy myslel že nezabiješ je až páté přikázání.

  • cinicius píše:

   A jak jste přišel na to, že 5. je méně než 4.?

   • Vašek píše:

    Předpokládám že když Bůh vše uspořádal s mírou, počtem a váhou, tak zrovna desatero nevynechal. Každopádně nejde přehlédnout, že vztah k Bohu není pro biskupy na prvním místě.

    • Felix píše:

     Moc hezký. To neplatí jen pro biskupy. Co když je třeba i pro paní Pelosiovou nebo pro pana Bidena vztah k Bohu opravdu na prvním místě? Co když se opravdu hodně modlí a postí? Co když jsou jeho volání opravdu otevření? Co když s Ježíšem důvěrně rozmlouvají jako s bratrem a prosí za spásu světa? Co když před ním vylévají své srdce? No?

     • cinicius píše:

      Felixi! Co když ten pán přehlédne tu ironii? 🙂

     • Vašek píše:

      Upozornit je že se mýlí, to je přece práce kněží a biskupů. Jejich pastýři je musí hodně nenávidět, že je nechají žít v takovém bludu.

     • cinicius píše:

      @Vašek:

      Přesně jak jsem předpokládal… Přehlédl ji… 🙂

     • Vašek píše:

      Pokud si dobře vzpomínám, tak Biden a Pelosiová chodí ke sv. příjímání, tak je zřejmé že podle svého kněze mají zcela dostatečný vztah k Bohu. Ale je možné, že to ten kněz myslí nějak ironicky 🙂

     • cinicius píše:

      @Vašek: Biden má v rodné diecézi zakázáno chodit k přijímání a chvíli mu trvalo, než našel kněze, který s jeho přijímáním „nebude mít problém“.

      Katolická církev také tomuto „prvnímu katolickému viceprezidentovi USA“ zakázala vystupovat před studenty na katolických školách. Tolik k jeho bezproblémovosti. 🙂

      Pelosiová má štěstí, protože je z arcidiecéze ultraliberála, kterému svatokrádežná přijímání nevadí, což koneckonců sám po jednom takovém, které osobně pdoal, vysvětlil novinářům slovy, že není jeho starostí kontrolovat, kdo si k němu jde pro přijímání.

     • Vašek píše:

      je samozřejmě dobré, že někteří papežovi podřízení nepodávají svatokrádežně

    • cinicius píše:

     a) vztah politika k Bohu je pro voliče těžké hodnotit

     b) tak závažné porušování Desatera, jakým je podpora masového vraždění nenarozených dětí, vylučuje dobrý vztah k Bohu

     c) Desatero je seznam, ne pořadník

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: