První den papežské návštěvy ve Spojeném království

Radio Vatikán

souhrná zpráva

anglikánský teolog k blahořečení kardinála Newmana

Stránky ČBK

http://tisk.cirkev.cz/ze-zahranici/papez-ve-skotsku-zahajil-navstevu-spojeneho-kralovstvi/

http://tisk.cirkev.cz/ze-zahranici/papez-benedikt-xvi-slouzil-msi-svatou-v-glasgow/

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

4 Responses to První den papežské návštěvy ve Spojeném království

 1. Lukáš Biskupický píše:

  Se zvědavostí jsem sledoval, jak o prvním dnu návštěvy papeže ve Skotsku bude referovat naše televize. ČT-1 a Nova se od sebe ideologicky celkem nelišily, zdůrazńovaly hlavně pedofilní skandály kněží a protesty proti papeži. Ukázkový brainwahing. Nova poskytla dokonce prostor jedné účastnici, která označila papeže za „mezinárodního zločince, protože systematicky kryl sexuální skandály“…(O takovém mediálním útoku na Církev se ani komunistům nesnilo).
  Další dny mohou být zajímavější (Skotsko je totiž veskrze nekatolická země) a zvláště beatifikace J. Newmanna bude určitě radostnější. Budeme pozorně sledovat, zda naše „nezávislá“ média zmíní např. též dlouhodobé pronásledování katolíků v historii Velké Británie…

 2. Lukáš Biskupický píše:

  Zajímavosti: apoštolem Skotska je misionář sv. Ninian (Benedikt XVI. sloužil včera mši sv. v den jeho památky).
  Palác Holyroodhouse, v němž se papež setkal s královnou Alžbětou II. je původně augustiniánský klášter z r. 1128. Jak víme anglikánská reformace kláštery zrušila a budovy zabral stát.

 3. Lukáš Biskupický píše:

  Televizní zpravodajství ze druhého dne bylo ještě horší než ze dne prvého. Divák se vůbec nedozvěděl, jaký byl program papežovy návštěvy v pátek. Jenom zdůrazňování konfrontace a protestů – jak ČT-1 (zpravodaj Vondra) i Nova. Manipulace jako vyšitá (našim zpravodajům nelze věřit, jenom přímý přenos poskytuje pravdivý obraz). Uvidíme zítra – na ČT 2 v 11.00 hod.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: