John Henry Newman – Kardinál, jenž hledal a nebál se najít

David Petrla píše o blahoslaveném kardinálu Newmanovi. Nedejte  se odradit nepovedeným titulkem, text článku je podstatně lepší ;-).

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

4 Responses to John Henry Newman – Kardinál, jenž hledal a nebál se najít

 1. karmelita píše:

  Článek dobrý, titulek mi až tak nepovedný nepřijde
  :-). Kolik lidí ( i nás katolíků) se přece někdy bojí na něco zeptat skutečné duchovní autority v obavách, že pak uslyší něco závazného, co jim určitým způsobem „zkomplikuje život“ ?

  • cinicius píše:

   Jde mi o to, že ono hledání (té pravé církve) se odehrávalo v době před jeho kardinálováním. A titulek je navíc moc dlouhý… 🙂

  • Václav píše:

   Těžko říct kolik lidí se bojí konzultovat svůj život se svým farářem, biskupem a zpovědníkem a kolik se jich bojí předložit a svěřit své problémy samotnému Bohu, který nás zná nesrovnatelně lépe než my sami. Panně Marii nebo nějakému světci či světici a požádat o pomoc a přímluvu. To ví jen Vševědoucí Bůh.

 2. Václav píše:

  Myslím si že je skvělý, nemá chybu a že mu může rozumět naprosto každý, jestliže chce. Ukazuje otce kardinála a celou církev a ekumenické hnutí ve světle vlídné lásky a úcty. K Bohu i k lidem. Kardinál John Henry Newmann v mnohém předběhnul svoji dobu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: