Akce D.O.S.T. podporuje 20 senátorských kandidátů

Akce D.O.S.T. podporuje v nadcházejících senátorských volbách 20 kandidátů, seznam vizte níže. Doporučuji brát její podporu při zvažování vlastního hlasování jako významné pozitivum, s výjimkou tří kandidátů, které jsem škrtl, neboť je považuji za pro katolíky naprosto nevolitelné. Kurzíva označuje má vysvětlení a poznámky přidané k seznamu.

Ignác Pospíšil

za ODS

Většina kandidátů za ODS je pro svou předchozí kariéru senátora dohledatelná v hodnocení politiků HPŽ ČR.

Ing. Petr Bratský – Praha 6
Mgr. Milan Bureš – Nový Jičín
Mgr. Pavel Eybert – Tábor
PaedDr. Zdeněk Janalík – Kroměříž
Ing. Tomáš Jirsa – Český Krumlov
MUDr. Tomáš Julínek – Brno – venkov – tvůrce a prosazovatel potraty liberalizujících reforem Topolánkovy vlády, celkově významný proponent kultury smrti (hodnocení od Hnutí Pro život ČR)
MVDr. Jiří Liška – Jičín
Jiří Oberfalzer – Beroun

za Suverenitu

Ing. Mgr. Bc. Ladislav Bátora, Ph.D – Praha 11
Ing. Jana Bobošíková – Praha 10 – militantní antikatolicismus
Mgr. Petr Hannig – Mělník
MUDr. Zuzana Chytrá – Liberec
JUDr. Jan Kux – Brno město
MUDr. František Pillmann – Plzeň – jih
MUDr. Věra Procházková – Karlovy Vary
JUDr. Jan Rytíř – Olomouc
Mgr. Jan Szotkowski – Frýdek – Místek
Mgr. Jana Volfová – Kutná Hora – silně propotratová politička, viz její působení jako poslankyně ČSSD (čtěte například ZDE)
Prof. MUDr. Jindřich Vomela, CSc – Blansko

za Svobodné

Ing. Vladislav Nechvátal – Jihlava

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

54 Responses to Akce D.O.S.T. podporuje 20 senátorských kandidátů

 1. vonrammstein píše:

  Jsem členem DOST. Jedním z prvních. Vůbec ale nechápu, co blbnou s komunistickou presidentkou Bobošíkovou. Neznáte odpověď?

  • cinicius píše:

   Bobošíková je velkou podporovatelkou DOSTu a podpořila spoustu jejich akcí, včetně například protestu proti sexuální příručce. Nebýt jejího militantního antikatolicismu…

   • vonrammstein píše:

    To ji ovšem neomlouvá. Ta paní podpoří naprosto cokoliv, pokud má pocit, že jí to zajistí křeslo kdekoliv. Kolo bych si o tu soudružku neopřel. Tím spíš mi nejde na rozum, že se s ní paktují lidi, které považuji za přátele.

    • Michal Semín píše:

     Myslím, že je dostatečně známo, proč tehdy JB kandidovala. Sama to říkala v mnoha svých vyjádřeních a rozhovorech. Hrozilo, že bude zvolen Švejnar a ona chtěla udržet v úřadu Klause. Zdálo se jí tehdy, že toto je jediná možnost, jak tohoto cíle dosáhnout.

     • vonrammstein píše:

      Já vím, Michale. Mluvil jsem o tom s FČ i PB. Pokud jsem se Tě dotknul, omlouvám se. Ale tuhle ženu považuji za všehoschopnou mrchu, se kterou se slušný člověk, nota bene katolík, prostě nebaví. V tomto případě účel nesvětí prostředky, je mi líto. Neexistuje menší zlo.

    • Hamish píše:

     Mne by jen zajimalo, jestli nekdy projevila litost nad potraty, ktere podstoupila.
     Po tom, co se dnes deje, jsem rad, ze DOST mnou nebyl podepsan.

     • Michal Semín píše:

      Odkud víte o těch potratech? Pokud jde o podpis Manifestu D.O.S.T., mohl jste jej podespsat dávno před tím, než Láďa Bátora přijal nabídku na kandidaturu do Senátu. Neučinil jste tak. Vaše rozhodnutí s JB tedy nemohlo mít žádnou souvislost. A ještě jednu poznámku – manifest D.O.S.T a Akce D.O.S.T. není totéž. Souhlas s Manifestem se nemusí krýt se souhlasem s tím, co koná občanské sdružení.

     • Felix píše:

      Bacha, paní Bobošíková i paní Volfová tuto stránku již mají vč. mého doporučení. Mají ji navíc i jako uloženou, to pro případ, kdyby na ní došlo k nějakým úpravá. Ať vidí, co se klukům katolickejm honí v hlavách, a aby viděli, že i uvnitř (tejto) církve probíhá boj za dobro. Že to není odpočinková eldéenka.

     • Hamish píše:

      Však taky nepisu, ze jsem nepodepsal kvuli pani B. Nepodepsal jsem proto, ze jsem predpokladal „smilstva se svetem“, abych pouzil znamou terminologii.
      O potratech vim od informovaneho zdroje, jez ji zna z dob komunismu.

 2. kdumb píše:

  Takže kandidáty KDU-ČSL D.O.S.T. zjevně nepodpoří, ani kdyby to byli vlastenci mající svatozář. U Šojdrové to chápu, ta D.O.S.T. podrazila, ale někteří kandidáti KDU jsou rozhodně dobrými a slušnými lidmi (zvláště ve srovnání se třemi škrtnutými).

  • cinicius píše:

   Ale v 99 % případů jsou pro EU a tedy proti D.O.S.T.u. A ty znáš nějakého kandidáta KDU-ČSL, co D.O.S.T. někdy podpořil?

   • Paul Max píše:

    Není náhodou spolek D.O.S.T. tak trochu spolkem schizofrenních neoliberálních českých nacionalistů? EU je sice v mnoha ohledech špatná, nicméně ji odmítat z nacionálních důvodů je zavádějící. Účel nesvětí prostředky: proto provozovat kamarádšofty s V.Klausem, Bobošíkovou a jinými republikánskými dinosaury (navíc zkorumpovanými v posledních 2 desetiletích) je opravdu mimo mísu. Proč se nespojit s Paroubkem a marťany? Nebo s disidentem V.Havlem a nebo s Kocábem? Je to stejný podfuk jako celá tato ČZR (česká zlodějská republika). Žumpa se nevolí, žumpa se vyváží…

 3. Felix píše:

  Nic není tak pevné, jako víra katolíkova, že někdo je špatný. Prostě pevní víra. Vzpomínám si, že ještě před měsícem či dvěma jsem zde proti jakémusi otci Špačkovi, k němuž se přidalo dobrých pár taky pevných obhajoval pana presidenta. Rány si kurýruju ještě teď, dokonce i psi přicházejí, aby mi je lízali. Za pana presidenta se stavím už asi pět let, byl jsem jeden z prvních, kteří jsme vyčichali jeho obrat. A ejhle, arcibiskup pražský běží po schodech dolů pár desítek metrů. aby mu podal pozdravení pokoje. I ten Duka blbme. Blbne? V této věci rozhodně ne. A ejhle, tři kněží naráz s dojetím konstatují, že Klaus je dobrý, že se lepší. Že církev už není spolkem zahrádkářů (ale já říkám, že v jistém ohledu je, le to bych zase musel vysvětlovat – ať si ti kněží myslí, že už není a že pan president to už neříká; problém je v tom, že panu presidentovi to „nepochopitelně“ myslí). (Ještě si musím nasypat popel nahlavu: při kandidatuře Klaus x Sokol se – já debil debilovič se řtvrt roku modlit za Sokola – Bůh činí věci podivuhodné). Tak dost. Tu to máme zas. Bobošíková, Volfová. Dyk jsou to ženský. Klubíčka emocí. Tenz záznam u Volfové je z roku 2000 – víte vy, co to je u člověka, nedej Bože u ženský – 10 let? V mém obvodu nejsou, ale já stojím za nimi. A to vám musím říct něco, co ani pan Pospíšil, jak je investigativní, neví: Paní Volfová byla (kvůli advokátů píši „snad“) zapletena do jakésl krádeže či zpronevěry. Víte vy, katolíci s pevnou vírou, že někdo je špatný, co to je obrácení? A u paní Bobošíkové tu jsou jasné z známky, u paní Volfové dsti zřetelné. Prohlašuji, že jsem pro obě. Pokud jde o pana Julínka, tam nevím nic, ale když mi doktorka (neříkám jaká) ještě dva roky po jeho pádu požádá o „Julínkovné“, a já si zjistím, co to je za doktorku, dal bych mudrovi taky hlas. Taky rád pozoruji, že dosťáci nepodpořili šedou eminenci Svobodných prof. Bednáře. To je odporný masarykoves a benešista, falšovatel historie na druhou. O třetím kandidátovi Svobodných z Kutné Hory nic nevím, ale je tu princip, že DOST je – nepočítám církev všeobecnou čili obecnou, jak sama sebe blbě zve – nejzdravější politická složka národního společenství. A má mou plnou důvěru. A basta. Škrtejte si pane Pospíšile, koho chcete, když mě nezblbou jiná média, tak ani to Vaše, malé, ale naše.

  • Felix píše:

   Ještě koukám – mudr je Brno venkov! Tam mám hodně příbuzných. Hned jim volám, aby se nenechali zblbnout nějakými dušemi a hvězdami. Tak.

  • Felix píše:

   Jé teď mně to došlo – ta Kutná Hora je Volfová. Tak Volfová, už žádné blbnutí! Máte u mě přednost před tím Svobodným.
   A jé paní Bobošíková je Praha 10. Tak Olinko, jestli tam nebudeš volit Bobo, nejsme kamarádi.

   • Paul Max píše:

    Felixi, rád bych se Vás zeptla: Cítíte se úplně zdráv? Nečinil na Vás někdo ze skupiny D.O.S.T. při nějaké příležitosti nátlak?

  • vonrammstein píše:

   Dysgrafie je zjevná. Za to nemůžete. Ale co se Vám to stalo s inteligencí??

  • Paul Max píše:

   Pokud to panu „presidentovi“ tak pálí, jak píšete, mohl byste mi laskavě vysvětlit, proč podepsal přístupové smlouvy do EU, proč podepsal Lisabon? Dle mého dojmu je to smutná osoba s gumovou páteří. Nedokáži si představit, že může někdo za bolševika volně cestovat do Británie – jen tak, nebo tam dokonce studovat. Při rozdělování korýtek s Vl.Mečiarem to byl právě Klaus kdo se zásadně zasloužil na rozbití Československa. Kuponová privatizace tj.český zlodějský tunelový zázrak byl rovněž pod jeho taktovkou. Blokování restitucí církevního majetku bylo taktéž dílem jeho. A tomuto pánovi máme dnes věřit? Že někde něco dnes říká jinak a nepapouškuje eu-kecy nic neznamená. Verba docent, exempla trahunt. Pokud opravdu „vidí“, neměl podepsat aspoň ten Lisabon. Jak je vidět, korýtko bylo milejší než čistý štít a ochrana národa a státu.

 4. Maftík píše:

  Podle informací z nejmenovaného zdroje je Jana Wolfová proti potratům, čili se její názor zřejmě změnil.

  Paul Max: až budete pořádat nějaký pochod neschizofrenních neneoliberálních českých nenacionalistů, či zakládat nějaký manifest anti-DOST, dejte mi vědět.

  • cinicius píše:

   Pokud Volfová změnila svůj postoj, milerád svůj názor opravím, ale nejmenované zdroje mi k tomu rozhodně nestačí…

   • cinicius píše:

    Jinými slovy, pokud nějaká politička dříve v Parlamentu aktivně vystupovala jako obhájkyně práva na potrat (a ona tak činila opakovaně), tak by změnu názoru, abych ji vzal vážně, měla vyjádřit nějakým jasným a dohledatelným způsobem, mám-li to nějak zohlednit.

    • Maftík píše:

     Jasně.

     Zeptám se toho „nejmenovaného zdroje“, zda mohu prozradit jeho jméno. Je taky možné, že to zde sám potvrdí.

     • Paul Max píše:

      Až potkám Janu Wolfovou na pochodu pro život, pak možná uvěřím, že mluvíte pravdu. Zatím Vaše názory z „nejmenovaných“ tajemných zdrojů spíše připomínají virtuální zbožná přání.

  • Michal Semín píše:

   Tím nejmenovaným zdrojem jsem já 🙂 Mám to ovšem jen zprostředkované od Jany Bobošíkové. Neměl jsem však důvod jí nevěřit. Skutečný stav věcí mne pochopitelně zajímá, proto se na to Jany Wolfové přeptám.

   • VlaM píše:

    Obě tyto dámy jsou pro mne zcely nedůvěryhodné a zatím neudělaly nic pro to, aby moji důvěru opět nabyly.
    Spíše mi připadá, že jsou schopny udělat ledaccos pro to, aby se zviditelnily na veřejnosti a přes současný establishment mají zřejmě cesty neprůchodné.

 5. brontochundelka píše:

  Nevím. Zaplétáním se se jmény jako Bobošíková nebo Wolfová pro me DOST dost ztrácí na důvěryhodnosti.

 6. vonrammstein píše:

  Michal Semín:
  Zkusím to ještě jinak, příteli. CO nám má Bobošíková nabídnout, krom podpory praktikující ateistky? Stojíme o takovou podporu? Potřebujeme ji? Chceme ji?
  Kdyby nám Satan kývnul na podporu tradičního ritu za mírný ústupek-kývneme na to?
  Jsem vyděšenej. Opravdu vyděšenej.
  Vysvětli mi to, bratře v Kristu. Pokud to jde.
  Promiň mi ten nezvykle emotivní projev, ale vážně jsem polekanej.

  • Paul Max píše:

   …Spoj se s čertem, on se ti peklem odmění…

  • Michal Semín píše:

   Je mi trapné o této věci psát veřejně, ale tohle srovnání je nesmyslné. Jaký ústupek musel D.O.S.T. udělat tím, že podpořil Janu Bobošíkovou? Musel snad od svého původního Manifestu ustoupit? Musel na něm něco měnit? Nikoli. Možná musela naopak od něčeho ustoupit JB, když Manifest D.O.S.T. na tiskové konferenci Suverenity podepisovala.
   Uvědomují si všichni kritici, co asi mohla JB v nám nepřátelském prostředí získat tím, že svoje jméno spojí s D.O.S.T.? Že bude novinářskými hyenami vláčena pro spolčení se s katolickou pravicí? Co asi mohla JB touto pravda překvapivou aliancí získat? Nemyslíš si, že by měla daleko větší naději na politický úspěch, kdyby se spojila s našimi nepřáteli? Proč raději volila nás, když L. Bátorovi nabídla kandidaturu? Tvdíš, že z pouhé vypočítavosti. Ty si vážně myslíš, že právě D.O.S.T. je v této zemi výtahem k moci?

   • Michal Semín píše:

    A ještě něco. Víš snad o někom jiném, kdo dnes reprezentuje s alespoň nějakou nadějí na politický úspěch odpor proti Bruselu?
    Uvědomuješ si, že případný úspěch Ládi Bátory, který by stěží mohl kandidovat za některou z parlamentních politických stran, by znamenalo mít v Senátu osobu, která by všem biderbergiánům pořádně zatápěla? A hájila i ty hodnoty, ke kterým je JB prozatím netečná? Mysleme i trochu politicky, přátelé.

    • vonrammstein píše:

     Ano, o to se snažím. Já nevím, co ji k tomu motivuje. Ale nikdy nezapomenu na její spřáhnutí se s největším světským nepřítelem, na její rudý kostýmek a náušnice. Pro mě je ta paní personifikací prodejnosti a oportunismu. Možná se s ní skutečně něco děje a její podpora je v důsledku nějakého názorového posunu upřimná, ale ve světle toho, co je o ní známo a co má za sebou-nevěřím tomu. A nevěřím jí.
     Pana Bátoru osobně neznám-nebo o tom aspoň nevím-, takže nedokážu odhadnout, čeho je či není schopen.

   • Co získá Ďábel, když vám podá prst? píše:

    V jedné Drdově pohádce na to odpovídá sám:
    Jen lidskou duši. A co je to duše?
    Nic. Dokonce míň než nic.
    A v tom se s pí Bobošíkovou plně shodne.

    • Co získá Ďábel, když vám podá prst? píše:

     Promiňte, že jsem se nepodepsal, ale ve formuláři se mně nezobrazuje kolonka autor(napsal)
     Tak tedy dodatečně:
     Petr Dejmal

 7. Felix píše:

  1. „nejmenovaný zdroj“ se tu objevil u „maftíka“
  2. mám odpor k sousloví „pevná víra“ – ctnost víry sídlí v rozumu a nelze užívat steného sousloví „pevný rozum“; slova „pevná víra“ myslím si, do katolickéh prostředí přešla z protestantismu – ti jsou ve svých blbostech opravdu pevní; „hluboká víra“ znamená dle méo názoru ne hluboce usídlená, ale podrobná, detailní, méně imlicitní a více explicitní – a tak tu pozorji u některých právě tu protestantskou pevnou víru čili zabejčenost ohledně špatnosti nějakého člověka, šptnosti snad teoreticky napravitelné, ale prakticky na člověku lpící jako stigma;
  3. odsuzují člověka a ani nevědí, jak se jmenuje (ne Wolfová, ale Volfová)
  4. posílám tuto stránku paním Bobošíkové i Volfové, aby věděli, s jakým hnusem se u katolíků také mohou setkat – aby je to neodradilo stejně, jako když Dostála vytahal kněz za pačesy
  5. při této příležitosti si dovolím je vyzvat, aby na otázky hlupáků ohledně potratů při této kampani odpovídaly vyhýbavě.

  • cinicius píše:

   Felixi, co špatného jsi zase snědl?

   • Felix píše:

    Kamaráde, dneska večer to bylo super: asi šest obrovských šunkových chlebíčků. Proč asi? Moc jsem si pošmákl.

    • Srdečné díky! píše:

     Děkuji moc za milé a tak potřebné zastání se práce Akce D.O.S.T. a hlavně pak obou našich Jan – Bobošíkové i Volfové. A přeji ex post dobrou chuť a vůbec všechno dobré pro teď i pro futuro.
     Viribus unitis!
     Ladislav Bátora,
     předseda Akce D.O.S.T

 8. […] Akce D.O.S.T. vyhlásila podporu 20 kandidátům do Senátu. Více ZDE. […]

 9. Jakub píše:

  Bobošíková by mi navadila, ale naprosto nechápu mj. Julínka či Volfovou. Stejně tak nechápu, proč nepodpořili Janáčkovou.

  Mnohá jména neznám, takže nedokáži hodnotit. Osobně se mi líbí tento seznam jako volební doporučení: http://rozumni-kandidati.blogspot.com/2010/09/podporujeme-kandidaty-do-senatu-v-roce.html

 10. Michal Semín píše:

  Pokud vím, tak o podporu DOST Janáčková nestála. Čemuž jsem příliš nerozuměl. Zeptejte se přímo v DOSTu, pokud Vás to opravdu zajímá: akce-dost@seznam.cz

  • Jakub píše:

   Osobně mi přijde dojednávání podpory trochu divná praxe. Lepší mi přijde si srovnávat hodnoty organizace a daného kandidáta a pak mu případně (ne)vyjádřit podporu. Třeba v Kutné Hoře je podporována sociální demokratka Volfová, ačkoliv ideám DOSTu bližší mi přijde Vodička ze Svobodných.

 11. ash píše:

  Dobrý den, jsem hrdý signatář DOSTu (žádný schizofrenní neoliberální český nacionalista), ale není mi vůbec jasný vztah občanského sdružení Akce DOST a původní občanské iniciativy DOST. Ta zanikla? Už o ni nikde není ani zmínka. Nechápu to. Bylo to původní neformální sdružení signatářů, signatáři zůstali, tak kam zmizela ta iniciativa? Omlouvám se, dotaz je mimo téma, ale znáte někdo odpověď?

  • odpověď na otázku i diskusi píše:

   Dobrý den, jelikož jsem spoluautorem textu Manifestu DOST a zároveň místopředsedou Akce DOST mohu snad
   hovořit za obojí. Iniciativa nikam nezmizela, byla
   a je tvořena volným společenstvím lidí, kteří se
   hlásí k hodnotám vyjádřeným v Manifestu, chodí na veřejná setkání a pod. Ale, jak správně píšete, je to neformální společenství. Vychází to z podstaty věci, petice, kterou Manifest DOST je, musí být otevřená komukoli, kdo ji chce podepsat. Toho bohužel naši ideoví odpůrci hojně využívali, když v médiích úmyslně zmiňovali „vybrané“ problémové
   signatáře, citovali jejich výroky a pod. Možná k nám některé z nich i posílali se připodepsat, nevím. Abychom my, autoři a iniciátoři, nemohli být takto diskreditováni a okradeni o „vlastní dílo“ rozhodli jsme se založit občanské sdružení. Tvoří ho titíž lidé, kteří založili a sepsali Manifest. Snad jsem Vám odpověděl srozumitelně. S pozdravem Mgr. Petr Bahník

   • Felix píše:

    Dobrý den. Pane Bahníku, objevil se tu další skandál na ministerstvu tzv. školství ( http://blog.ihned.cz/c3-46796260-YSemin_d-dlouhe-prsty-univerzitni-sodomy ) a Vy jste informovaný člověk. Není Vám náhodou známo, jaké iniciativy proti takovým praktikám státního aparátu, kromě DOST (a ovšem VORP), uskutečnily další subjekty? Např. na stránkách kdysi mocné KDU-ČSL nalézám sice cosi o DPH a plošných škrtech, ale o tomto hrozném případu nic. Podobně na stránkách občas vychvalované Koruny české. Přitom bych se Vás chtěl, mimochodem, taky zeptat, zda konkrétně paní Šojdrová se nadále neúčastňuje akcí DOST – jednou se tam, pokud vím totiž chystala, ale něco jí do toho vlezlo. Rád bych to věděl, pokud možno, ještě před volbami. Děkuji předem za odpověď.

    • PB píše:

     K prvé otázce: Nevím o žádné jiné aktivitě, mimo těch co zmiňujete, ale je třeba říci, že tu naši „dosťáckou“ demonstraci podpořila řada politických osobností i stran (byli tam lidé ze Suverenity, pan předseda Srb z Koruny české, lidé z Konzervativní strany). Pokud jde o lidovce, je třeba říci, že nikdo z vedení nás neoslovil a nevím o tom, že by sami proti té příručce sexuální výchovy něco podnikali. Tím se dostávám k Vaší druhé otázce, totiž k účasti paní (úřadující) předsedkyně Šojdrové na našich akcích. Bohužel, paní Šojdrová na jaře odvolala přislíbenou účast na demonstraci Akce DOST, kde měla promluvit o svém odporu vůči legalizaci adopcí dětí homosexuálními páry. Proč svou účast odvolala nevím (podle šeptandy jí to prý rozmluvili osobně pánové Halík a Badal). Od té doby už jsme tuto paní raději sami nezvali a ona naše akce nenavštěvuje. Pokud jde o KDU-ČSL jako celek, zdá se mi, že kráčí stále stejným nešťastným směrem, který ji dovedl ven z parlamentu. Je to podle mě opravdu škoda. Je mi totiž jasné, že mezi řadovými členy té strany jsou skvělí lidé (také mnozí signatáři Manifestu DOST jsou lidovci) a mnoho schopných osobností je také v řadách Mladých křesťanských demokratů, s nimiž jsme, jak možná víte, opakovaně spolupracovali. (Přihlásili se k nám mimochodem i po onom výše popsaném „vyměknutí“ paní Šojdrové). Bylo by proto moc dobré, kdyby došlo k nějaké obrodě KDU-ČSL a šanci v ní dostali takříkajíc „lidé zdola“, dosud ale takovému obratu nic nenasvědčuje. Naopak, tu stranu pořád drží v rukou tytéž síly, které v ní po léta spolehlivě umrtvovaly jakoukoli zdravou aktivitu. Jedinou šancí té strany je, že se stane stranou opravdu křesťanskou a opravdu lidovou. To znamená odvážný obrat v konzervativním a pronárodním duchu. Nedokáže-li ho udělat (a dosud to nedokázala) nemá její existence kloudný smysl. To je alespoň můj osobní názor. Ale já nejsem členem té strany a nemám do toho tudíž moc co mluvit. Jen je mi líto, že strana s takovým vstupním kapitálem co do členstva i peněz je nyní tam, kde je. Myslím, že tomu mohlo být úplně jinak. (Ale to se vlastně týká i Církve v Čechách. Když si člověk vzpomene na její popularitu před dvaceti lety, na stařičkého kardinála Tomáška, atmosféru vzájemné důvěry kněží a laiků atd. a stav téhož po dvaceti letech. A není to jen dílo pomlouvačů a vnějších nepřátel, je to také vysvědčení těm, kdo stáli v jejím čele a, jak se mi aspoň zdá, podléhali těm samým umrtvujícím silám jako KDU-ČSL). Mgr. Petr Bahník

   • ash píše:

    Děkuji za vysvětlení a přeji pěkný den.

 12. Václav píše:

  Rád bych požádal každého člověka dobré vůle kterému záleží na budoucnosti v podobě rodin a dětí a ne jenom katolíka aby podpořil kandidáty KDU-ČSL. Přes všechnu nenávist a lži které proti ní stojí a nebo právě proto. Kdyby jí komunisti a pravicoví liberálové ctili a doporučovali nebo by jim byla lhostejná tak by to byl důvod k pochybnostem ale tohle je podle mého názoru důkazem kvality a čestným oceněním. To že jí považují za úhlavního nepřítele a překážku která jim odjakživa bránila uskutečnit ty nejhnusnější záměry.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: