´Duch koncilu´ a sexuální revoluce

Článek „´Duch koncilu´ a sexuální revoluce“ od Daniela Koláře na Neviditelném psu.

Podotkl bych, že jsem četl ještě jednu teorii o tom, proč byli homosexuální kněží tolik aktivní – psycholog, který se těmito případy zabýval, tvrdil, že aktivní homosexuálové, kteří se stali kněžími, si už předem stanovili postoj, že katolická sexuální morálka i celibát jsou víceméně kompletně nezávazné a nehodné respektu a leckdy vůči nim pociťovali i vyloženou nenávist. A tak k tomu přistupovali. Měli příležitosti a zároveň odmítli veškerá omezení.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

6 Responses to ´Duch koncilu´ a sexuální revoluce

 1. Václav píše:

  Řekl bych že je tenhle pán o jednu etapu pozadu. Katolické kněžstvo bylo z homosexuality obviňováno v převážně době kdy v nejrůznějších státech světa probíhala legalizace homosexuálních styků a kdy bylo veřejné mínění manipulováno k tomu aby se nebránilo registrovanému partnerství. Poté co tyhle věci v převážné míře relativně snadno prošly tak nastoupila obvinění z pedofilie která mají připravit atmosféru pro pedofilní revoluci. V době kdy se prosazovala manželská nevěra byli kněží obviňováni ze styků se svými kuchařkami, bez ohledu na realitu, předepsaný kanonický věk a fakt že kuchařkou bývala nejčastěji matka nebo sestra, později v době sexuální revoluce byli obviňováni ze styků s cizími ženami. Bylo tomu tak dávno před vatikánským koncilem a v dobách kdy bylo nemyslitelné někoho bez důkazů křivě obvinit z konkrétního skutku byla naše církev plošně obviňována z hrabivosti. Podle toho z čeho jistý druh lidí, politiků a sdělovacích prostředků obviní křivě katolické kněze se dá usuzovat co potká celou společnost, jestliže se nechá nachytat na špek.
  Rád bych věděl kde ten pán sebral všechny tyhle údaje. Zejména proto že jsou zcela v rozporu se statistikou USA i zdravým rozumem a proč se nezmiňuje o tom že drtivá většina žalob podaných v době kdy liberálové usnadňovali potraty a zaváděli registrované partnerství skončila naprostým fiaskem. Podle právníků mělo alespoň nějaký podklad sotva 2%, o důkazech nemluvě. Třeba svědecky doložené obvinění že byl nějaký kněz před 12 lety o samotě s dívkou. Aniž by někdo viděl co tam dělali. V drtivé většině případů chyběly oběti nebo 40 letý požárník tvrdil že ho před 30 lety znásilnila 12 let mrtvá matka představená v dětském domově. Někteří se také před soudem zhroutili a rozbrečeli a přiznali křivé obvinění.
  Zajímavé je že pravoslavná církev tvrdí že těch několik případů které se skutečně staly mají na svědomí satanisti kteří potají vystudovali seminář a v době kdy vrcholila pedofilní kampaň požádali anglikáni z Austrálie Benedikta XVI. o plnou jednotu morálky a víry. Zdá se že se opakuje situace z Kristových časů kdy mnozí Římani, Samaritáni, nevěstky a zlodějové zahanbily Vyvolený národ a měli větší víru a důvěru.

 2. Václav píše:

  P.S.: Když říkám o samotě s dívkou (nebo chlapcem) tak tím myslím třeba 10 minut v kapli nebo sakristii. Zajímavé je že podobná obvinění bývají obvykle absurdní a průhledná na první pohled, přestože by bylo možno vymyslet obvinění věrohodné. Jde o starý propagandistický trik určený k vyvolání pozornosti a možná i o to aby nikdo nemohl uvěřit v dobré víře která nečiní hříchu.

 3. Felix píše:

  Tady taky „Václav“. Mě by spíš zajímalo, kolik mu platěj. Že by to dělal tak dlouho zadarmo jako fanatik, to se mi nechce věřit. Vždyť on tento server už dokonale opanoval. Dějte mi jakoukoliv zprávu – a já na ni napíšu pod jménem „Václav“ komentář. A věřte, že snad ani on nepozná, že to nepsal. Kecy ideologů jsou předvídatelné. Ale taky je možný, že je najatý jed do voleb. Stará Šojdrová taky kandiduje, možná po volbách „Václav“ zvolní. Ale teď jede na plný pecky.

  • Václav píše:

   Tady se snad nemluví o politice, nebo si myslíte že ano ? Tady se mluví o křivém obvinění naprosto absurdního množství kněží na Neviditelném psu. Do nebe volajícím a ničím nepodloženém. Myslíte si že to je jen kvůli volbám a potom to přestane ? Kéž byste měl pravdu.

   • Hamish píše:

    Do nebe volající jsou především zločiny pederastů a bukvic v řadách kněží, respektive zametačů pod kobereček, jako jste vy.
    Jen si to hezky vyžerte. To jsou plody vašeho „nového jara“ pokoncilního.
    Hniloba, červi, rozklad a špína.

  • jjstodola píše:

   Opanoval? A kdo jeho tlachy čte? Já tedy velmi výjimečně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: