Hodnocení politiků od HPŽ ČR nefunguje, HPŽ odmítá sdělit proč

Poté, co jsme mohli sledovat otřesný výkon českých zástupců v Parlamentním shromáždění Rady Evropy, jsem si řekl, že bude zajímavé podívat se, jak a jak rychle se toto hlasování promítne do hodnocení politiků provozovaného Hnutím Pro život ČR. Tak jsem tam nakoukl a zjistil jsem – že nefunguje. Tak jsem si řekl, no nic, počkám si. A čekal jsem: den, dva, tři… A furt nic…

Abych řekl pravdu, začalo mi připadat poněkud divné a nepochybně krajně nežádoucí, aby hodnocení politiků mělo tak velký výpadek krátce před volbami – v době, kdy je nejvíce potřeba. I zaslal jsem HPŽ ČR dotaz, proč stránky nefungují, a zároveň jsem se při té příležitosti i zeptal, zda trvá na svém předchozím postoji, že volby dopadly docela dobře, i za situace, kdy všichni zástupci ODS i TOP 09 v PS RE hlasovali pro de fakto likvidaci výhrady svědomí.

Musím říci, že Hnutí Pro život mne opravdu zaskočilo. Čekal jsem, že se jim ta druhá otázka možná nebude líbit, ale předpokládal jsem, že na ni nějak odpoví. Ovšem paní Rybová mi sdělila, že HPŽ ČR „nehodlá na tato témata vydávat žádná prohlášení“. No, nevím. HPŽ ČR si často stěžuje, že se jeho akcím (a pro-life akcím vůbec) média dostatečně nevěnují. Začínám se ptát, zda by neměli být spíše rádi. Protože jestliže odmítnutí odpovědi na druhý dotaz je snad ještě pochopitelné, tak u toho prvního mi nezbývá, než zírat.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

27 Responses to Hodnocení politiků od HPŽ ČR nefunguje, HPŽ odmítá sdělit proč

 1. :) píše:

  Myslím, že ti, co tak krásně prozpěvovali o tom, jak výborně dopadly volby (např. P. Protivínský), zřejmě ještě dlouho budou v křeči držet, že tomu tak opravdu bylo a hlavně, že tu nemáme socany etc. Stejný princip jako při křečovitém držení té „obrody“ po DVK.

 2. cinicius píše:

  No, že socani jsou obecně i v drtivé většině konkrétních věcí horší, je jistě fakt…

  Mne hlavně fascinuje to hodnocení politiků. Když nějaké zřídím a myslím to vážně, mělo by fungovat. Především před volbami. A pokud před volbami je větší čas nedostupné, což je v každém případě průšvih, tak mám-li být jako jeho provozovatel ještě někdy důvěryhodný, tak bych to měl vysvětlit. Alespoň základním způsobem.

  Dokonce i vysvětlení, že „dosavadní způsob hodnocení se ukázal být nevyhovujícím a neférovým, takže bylo znepřístupněno až do přepracování“ či „v hodnocení je dosud zohledněno příliš málo dat na to, aby bylo dostatečně vypovídající, zprovozněno bude až po doplnění“ (čímž v žádném případě neříkám, že tohle jsou platné důvody) by bylo lepší, než postoj „po tom, proč to nefunguje, nikomu nic není“. Takový postoj samozřejmě lze legitimně zaujmout, ale z hlediska PR to hraničí s vraždou projektu.

 3. Michal Semín píše:

  Jestli si dobře vzpomínám, tak jste HPŽ kritizoval za to, že systém hodnocení politiků mají špatně vymyšlený, že by to chtělo celé předělat. Možná jen nestihli dát novou verzi na web a nechtějí Vám to napsat, abyste to s prominutím nevyslepičil 🙂
  Neberte to nijak ve zlém, ale nevím, čemu pomůže Vaše dnešní kritika HPŽ.

  • cinicius píše:

   Vaše hypotéza má jednu vadu. Pokud produkuji hodnocení politiků a rozhodnu se je radikálněji předělat, tak není fér to tajit a nejpozději s přepracováním bych to měl čtenářům oznámit. A rozhodně je vhodné vysvětlit uživatelům, proč systém pár dnů před volbami (tj. v době, kdy je nejvíce potřeba) nefunguje. Třeba i stručným, že systém prochází úpravami a doplněním informací.

   Pokud jde o mne, snažím se HPŽ ČR podporovat, upozorňuji zde na jeho akce a odkazuji na jeho kompletní zpravodajství. Na druhé straně nepovažuji za nic špatného, když kritizuji jeho konkrétní kroky, které považuji za chybné. Tím spíše, že vždy má možnost se k celé věci vyjádřit. Konstruktivní a seriózní kritika je pro rozumné lidi zdrojem inspirace. A bez této kritiky lidé i organizace krní.

   Přístup Hnutí Pro život k hodnocení politiků považuji za tragickou strategickou chybu a jeho zhodnocení výsledku voleb za nepochopitelný úlet, který neodpovídal dokonce ani logickému součtu jeho vlastního předvolebního hodnocení politických stran.

   • Paul Max píše:

    Naprosto souhlasím. HPŽ prostě šláplo vedle. Bylo by hloupé jen mlčet a kývat hlavou, jen proto, že HPŽ to možná myslelo dobře či koná jinou prospěšnou činnost. Stejný problém spatřuji i v některých názorech příznivců FSSPX v českých zemích. Přestože mají v zásadě v mnoha otázkách víry pravdu, přesto někteří ujíždějí v politickém zhodnocení a účasti v politice. Nejsou vyjímkou ani čeští fundamentalističtí militantní a xenofobní nacionalisté typu p.Kartáče. Aktivita za každou cenu nemusí být vůbec správná, ani nemůže přinést dobré ovoce. Nevidím jako katolík žádný prostor se nějak zvlášt sdružovat s dinosaury a bezvěrci typu Havla, Klause, Bobožíkové apod. Je to absurdní.

    • Martin R. Čejka píše:

     Nejlepší je to dělat jako Paul Max, tedy nic. Kdo nic nedělá, nic také nezkazí, a pak může statečně psát do internetových diskusí, jak to dělají ostatní špatně.

     • Paul Max píše:

      Pane Čejko, možná že se mýlím, ale připadá mi, že se chováte jako fokolarín-komunista. Jakákoliv dobře míněná kritika je špatná, pač je to v rozporu s názorem sektářsky smýšlejícího hejna. Zkuste používat někdy rozum. Nebo si vážně myslíte, že se máme proti peklu spojit s čertem? P.S. Možná se necítím být jako Američan-pořád se musí něco dělat. Je to špatně?

     • cinicius píše:

      Máte pocit, že nic nedělám?

     • Martin R. Čejka píše:

      Aha, Paule, to byla dobře míněná kritika… hm, to by jeden nepoznal. Nedělejte dál nic, jde Vám to ostatně výborně, a najděte si prot tisíc výmluv, možná jim i uvěříte.

      P.S.
      Ciniku, nepsal jsem o tobě.

 4. wi píše:

  Vy si opravdu dokazete znepratelit vsechny vase potencialni spojence

  • cinicius píše:

   Spojence proti komu?

  • cinicius píše:

   Nikdy jsem nepsal proto, aby mne lidi milovali. Naopak, vždy se snažím psát férově, padni komu padni. Je pravdou, že přátelství tím člověk moc nezíská.

   • wi píše:

    Jedna vec je, kritizovat, padni komu padni.
    Druha vec je forma.

    Podobne to na me pusobilo na wikipedii. Casto jste principielne hajil spravny nazor, a nemalo ostatnich by se proto postavilo na vasi stranu, ale Vami zvolene prostredky je odrazovaly.

 5. :) píše:

  Každopádně předvolební agitaci HPŽ za volbu největších liberálů a zlodějů považuji za výsměch katolicismu. Poslední hlasování zástupců HPŹ protežovaných stran jen ukázalo, že v otázkách elementárního práva na život si v obludnosti nic nezadají se svými kolegy z tzv. levice… Ba možná je i v lecčems předčí. Je trapas, když zástupci stran podporovaných před volbami tak agresivně Hnutím pro život najednou hlasují pro totální likvidaci svědomí.

  • cinicius píše:

   Nejsem si vědom předvolební agresívní podpory HPŽ ČR těmto stranám, největší podpory se, pokud vím, dostalo lidovci Preiningerovi. Mne spíše fascinovalo, že podle HPŽ ČR dopadly volby nad očekávání dobře, když většinu získaly strany, které HPŽ ČR samo před volbami de fakto označilo za životu nepřátelské (KSČM, ČSSD a VV) a u zbylých dvou se dá maximálně hovořit o životu přátelských jednotlivcích v nich… Kterých zjevně není azs až tak moc, jak ukázalo hlasování v PS RE.

   • Martin R. Čejka píše:

    Nesouhlasím, stačí se podívat na hlasování a v morálních otázkách hlasovali nejpřijatelněji komunisté hned za lidovci.

   • :) píše:

    Já měl namysli především jeden z nějakých těch spamovacích dopisů, kde Radim Ucháč na začátku vyličoval, koho rozhodně nevolit a koho jo. Měli jsme volit ODS, TOP09, lidovce… A já si stále myslím, že liberalismus a komunismus si spolu jsou naprosto rovni, co se neslučitelnosti s katolickou naukou týká. Liberálové si budou vesele mlaskat nad svými bohatými stoly, prostřenými ukradenými pěnezi, které za ně zaplatí ti nejchudší, jak už se děje. Zatímco nám budou vyprávět pohádky o tom, že vlastně lidé nejosu tak bohatí jako oni pouze proto, že nechtějí pracovat… Ovšem takovéto utlačování chudých, nespravedlivé mzdy, nucení žen chodit do práce jsou hříchy do nebe volající. Kdyby aspoň udělali něco ve prospěch práva na život…, jenomže to udělat stejně nemohou, neboť jsou to liberálové a nebyl by to správný liberál, který by upíral ženám svobodu vraždit svoje děti, zaměstnavatelům svobodu vykořisťovat svoje zaměstnance… Liberalismus možná (zatím) navenek nevypadá tak zlý, jak komunismus, ovšem co se ohrožení věčné spásy týká, tak hodnoty, které šíří, jsou nebezpečné stejně.

 6. Václav píše:

  Stavět českou liberální pravici nad KDU je podle mne slušně řečeno úlet svojí podstatou a před minulými volbami mi dost dlouho trvalo než jsem uvěřil že to není lež. Že mohli něco takového opravdu napsat, po dvacetiletých zkušenostech s liberální pravicí a poté co KDU nedávno smetla ze stolu návrh pana Kocába. Chápu že se někomu nechce přiznat svůj omyl ale teď zbývá pár hodin na to abychom se tu věc pokusili nějak napravit. Požadovat vysvětlení po HPŽ bude dost času potom, nebo bychom to mohli velkomyslně přejít a nevystavovat je zbytečné hanbě. Bojují o lidské životy a dělají toho docela dost. Pomožte prosím jak jenom můžete.

  • Hamish píše:

   A co uděláte vy?

   • Václav píše:

    Dá-li Pánbůh tak půjdu k volbám a dám svůj hlas KDU. Stejně jako moje rodina a přátelé. A budu se dá-li Pánbůh modlit za všechny politiky tak jak nás průběžně vyzývají naši biskupové. A budu se podle příležitosti snažit přesvědčit ostatní aby udělali totéž.

   • Paul Max píše:

    Půjdu volit pana Hamische, bude-li kandidovat za xenofobní stranu soudružky bobo? Raději ne.

    • Hamish píše:

     Pauli, tak časně a už nameten?
     Vzpamatujte se, člověče.
     Václav: tak si to zopakujem.
     Oblíbený pak byl jakýsi křesťanský alibismus, který krásně předvedla Zuzana Roithová: „Jako křesťanský politik ani jako žena s potraty nesouhlasím. Na druhou stranu si myslím, že nyní platná pravidla není třeba upravovat.“ A ještě lépe Věra Luxová: „Je to věc, která je osobním rozhodnutím každé ženy. Za sebe musím říct, že je to věc, která je pro moji rodinu nepřípustná.“ Neboli, veřejně se svého křesťanství vzdát, ale před dobrými křesťanskými lidoveckými voliči se bít ve svá křesťanská prsa. Jako Jiří Čunek: „…s církvemi máme společného jen to, že někteří naši členové chodí do kostela.“

     • Václav píše:

      Jestli si nechcete zopakovat to co se stalo v evropském parlamentu nebo něco ještě horšího na domácí scéně tak prosím statečně zatněte zuby a pomožte lidovcům. Ať už těm blábolům věříte nebo ne. I kdyby Vám ti monarchisti slibovali že Vás pomažou na ředitele zeměkoule.

     • Hamish píše:

      Sorry, baby, ale svědomí je svědomí.
      Těmhle blábolům věřím, protože jsou ze zdroje, který nelže.

 7. […] Zajímavým jevem je dlouhodobá předvolební nefunkčnost hodnocení politiků provozovaného Hnutím Pro život ČR, kterou provozovatel odmítá vysvětlit. […]

 8. […] Pospíšil: Hodnocení politiků od HPŽ ČR nefunguje, HPŽ odmítá sdělit proč Like this:LikeBe the first to like this […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: