Výzva Hnutí Pro život

Hnutí Pro život ČR vyzývá své příznivce a obhájce života, aby kontaktovali české zástupce v Parlamentním shromáždění Rady Evropy a vyjádřili svůj nesouhlas s jejich nedávným hlasováním ve věci výhrady svědomí. Duše a hvězdy tuto výzvu podporují.

Text výzvy:

Vážení přátelé,

minulý týden jsme byli svědky příznivé situace v oblasti výhrady svědomí. Parlamentní shromáždění Rady Evropy (ne Evropský Parlament) přijalo ve čtvrtek 7. října znění rezoluce, která potvrzuje právo na uplatnění svobody svědomí a náboženského přesvědčení.

Původní návrh prakticky znemožňoval uplatnění výhrady svědomí, ale byl při projednávání změněn v pravý opak. Při hlasování o pozměněném znění, které nakonec bylo schváleno, všakz českých zástupců v Radě Evropy hlasovali všichni proti garanci výhrady svědomí vyjma jedné poslankyně, která se překvapivě zdržela. Vzhledem k těsnému výsledku hlasování, hrozilo i kvůli nim, že všechen zdravotnický personál bude muset
– bez výjimky se podílet na eutanázii
– bez výjimky provádět potraty
– bez výjimky aktivně pracovat u sterilizací nebo při umělém oplození
– svou výhradu svědomí zdůvodnit tak, aby bylo jasné, že plyne z náboženského přesvědčení
– uvést své osobní údaje do seznamu osob s výhradou svědomí, který bude platit pro všechny země EU a bude přístupný zdravotnickým zařízením při zvažování o přijetí či nepřijetí této osoby do zaměstnání

Je nutné nahlas vyjádřit zklamání nad postojem našich zástupců, kteří ač jsou zástupci naší země v Radě Evropy, tak nehlasují pro základní lidské právo na svobodu svědomí!

Čeští zástupci v Radě Evropy 7.10.2010 hlasovali takto:
1. Ing. Václav Kubata /TOP 09/ – pro omezení lidské svobody
kubatav@psp.cz
2. Ing. Arch. Daniela Filipiová /ODS/ – pro omezení lidské svobody
filipiovad@senat.cz
3. PaeDr. Alena Gajdůšková /ČSSD/ – zdržela se hlasování
gajduskovaa@senat.cz
4. Bc. Dana Váhalová /ČSSD/ – pro omezení lidské svobody
vahalovad@psp.cz
5. Ing. Jana Fischerová /ODS/ – pro omezení lidské svobody
fischerovaj@psp.cz

Prosíme vás, abyste uvedeným poslancům napsali své mínění k jejich hlasování, zeptali se na jejich důvody a vyzvali je k větší zodpovědnosti při zastupování zájmů českých občanů. Výhrada svědomí byla díky Bohu Radou Evropy garantována a musíme nyní usilovat, aby se dostala v nezúžené podobě i do našich zákonů. Text přijatého znění deklarace je k nalezení ZDE.

Děkujeme.

Radim Ucháč
Hnutí Pro život ČR

Advertisement

20 Responses to Výzva Hnutí Pro život

 1. brontochundelka píše:

  Po pravdě si myslím, že ony kvóty pro genderově vyvážené zastupitelské orgány existují prostě pro snazší prosazování vůle potratářské lobby. Žena, která se otočí zády k rodinnému krbu a jde do politiky je nutně jistým způsobem zvrácená; proto potratáři zřejmě oprávněně předpokládají, že bude zvrácená i v jiných oblastech.

  • Václav píše:

   Otázka je jak je to podle Vás se ženami které se otočí zády k rodinnému krbu protože na něj muž nedokáže sám vydělat (což při stávajícím systému a poměrech v Česku dokáže málokdo) a jdou dělat jakoukoliv práci nebo dokonce povolání ? Také si myslíte že jsou svým způsobem zvrácené ? Uklízečky, prodavačky, učitelky ? Političky které bojují proti potratům ? Křesťanské doktorky a zdravotnice ?
   S Vaším názorem na genderové kvóty souhlasím. Nekouká z nich nic dobrého. Političky ani jiné ženy které pracují mi ad priori zvrácené nepřipadají a tohle mi nepřipadá jako nejvhodnější způsob jak je oslovit. A probudit v nich lásku ke křesťanským hodnotám a úctu k lidskému životu.

 2. Honza píše:

  Koho jsme si navolili, toho máme. Zástupci KDU hlasovávali pro život…

 3. Václav píše:

  Je tady někdo kdo zná osobně pana Ucháče a ostatní členy a příznivce Hnutí pro život a kdo je jejich příbuzný, přítel nebo alespoň známý ? Někdo kdo by s nimi mohl v lásce a důvěře promluvit o tom aby si ujasnili priority a cíle a pomohli KDU-ČSL aby se vrátila na politickou scénu v co nejhojnějším počtu a aby mohli tak jako doposud pomáhat našim zákonům k dobrému a bránit zlému aby do nich proniklo ? Bude to chtít trpělivou a každodenní mravenčí práci která bude trvat léta. S láskou, důvěrou a hlavně s pomocí Boží čelit maelstromu lží, polopravd, smyšlených jobových zvěstí a možná i skutečných legislativních katastrof.
  To co jsme lehkovážně ztratili během dvou dnů v posledních volbách budeme dlouho a pracně získávat zpátky a bude to stát pot a slzy a možná i krev. Je pravděpodobné že budeme muset čelit i podvodům a falšování všemožného druhu. Do jaké míry se to povede záleží na jednom a každém z nás. Na naší práci, lásce i a důvěře a zejména na modlitbách, postech a almužnách. Modleme se za všechny politiky a mocné tohoto světa, tak jak nás vyzývají naši církevní otcové. To mi připadá ještě zásadně důležitější než úsilí o návrat KDU do politiky. Hospodin náš Bůh je mocný bojovník. Čím je proti němu politika, občanské protesty a všechny armády světa ? Kéž na nás naplní svou svatou vůli do poslední kapky a beze zbytku, ne tak jak chceme my ale tak jak chce On.

  • Hamish píše:

   Cítíte se duševně zdráv?

   • jjstodola píše:

    To vypadá na stav zvaný hypománie. Je to takový mezistav mezi normální náladou a atakou mánie. Některé jedince s afektivními poruchami do něj dokáže uvést mírné požití alkoholu.

    • Václav píše:

     Myslel jsem mimo jiné také na Vás, když jsem to psal. Předpokládám že jste to právě Vy kdo by mohl mít určitý vliv na prolife organizace a na jejich členy. Udělejte prosím co můžete a pomozte jak nejlépe dovedete. Pro lásku a svornost a pro naši ubohou českou a moravskou zem. Ne pro mně.

     • Hamish píše:

      A co brání vám napsat Hnutí pro život, aby podporovalo více vaši milovanou, slepě milovanou KDU?

     • Václav píše:

      Třeba to někdy udělám ale nechci je zbytečně vytočit ani kritizovat. Jak už jsem psal včera dělají hodně a vážím si jich, přesto že se s nimi neztotožňuji úplně ve všem. Uvítal bych kdyby si s nimi o tom promluvil někdo kdo je má rád a komu důvěřují.

     • Hamish píše:

      Aha a proč by mělo Hnutí pro život pomáhat KDU?

     • jjstodola píše:

      „Myslel jsem mimo jiné také na Vás, když jsem to psal. Předpokládám že jste to právě Vy kdo by mohl mít určitý vliv na prolife organizace a na jejich členy.“

      Václave, kde se ve Vás bere taková myšlenka, že bych snad mohl mít na něco vliv?

      Kdysi jsem napsal biskupům list, ať exkomunikují Svobodu, Čunka a další za schválení zákona o zdravotních službách – a… nestalo nic…

      Kdepak já a vliv!

      Ale i kdybych snad mohl mít vliv na Hnutí pro Život řekněte mi rozumný důvod, proč bych jej měl přesvědčovat k podpoře KDU-ČSL, která v otázce obrany života neudělala v poslední době nic, pokud se na prosazení něčeho proti životu přímo nepodílela. Musel bych se zbláznit!

     • jjstodola píše:

      Hele, já mám HpŽ docela rád, ale přesvědčovat je k podpoře KDU-ČSL fakt nebudu. Dokud se KDU-ČSL nestane křesťanská strana, podporovat ji nehodlám.

   • Felix píše:

    Jistěžre se cítí. Jako každý kolaborant a práckač. A tenhle se navíc cítí i zbožný.

 4. […] Hnutí Pro život ČR vyzývá své příznivce a obhájce života, aby kontaktovali české zástupce v Parlamentním shromáždění Rady Evropy a vyjádřili svůj nesouhlas s jejich nedávným hlasováním ve věci výhrady svědomí. Duše a hvězdy tuto výzvu podporují. Více ZDE. […]

 5. Maftík píše:

  Tak co, kdo napsal? (já před chvílí) Dostali jste nějakou odpověď/reakci?

  • Maftík píše:

   Dostal jsem včera reakci od Václava Kubaty. Jádro odpovědi je … no, škoda mluvit. Ale aspoň napsal, ostatní zatím nic.

   Mimochodem, kým byli zmiňovaní čeští zástupci do Rady Evropy vlastně voleni?

 6. Felix píše:

  I tady koukám vopruzuje „Václav“. Ale myslím, že už je vymalováno: V Te Deum teďkonc vyšly „Stručné dějiny lidovců v Československu a v České republice“ z pera dr. Radomíra Malého. To je taková bomba a tak přesně nacílená, že se z toho už nevzpamatují. 20 let byla potřeba taková analýza – a už je to tady. Dalším už jen zbývá jednotlivé úseky rozpracovávat. „Václavové“ mají konečně utrum, můžou pindat, co chtějí. Tyto dějiny jednou budou v učebnicích. Doktore, gratuluji!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: