Benedikt XVI. v neděli svatořečí šest blahoslavených

V neděli 17. 10. 2010 v 10.00 hodin bude Svatý otec Benedikt XVI. slavit mši svatou na Svatopetrském náměstí, při které svatořečí šest blahoslavených. Více na stránkách ČBK.Tak si říkám, jestli něco charakterizuje více devalvaci svatořečení, než to, že už se svatořečí hromadně světci, kteří nemají mnoho společeného. Bral bych hromadné svatořečení mučedníků jednoho pronásledování/konfliktu etc., ale tohle je divné.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

One Response to Benedikt XVI. v neděli svatořečí šest blahoslavených

  1. Václav píše:

    To kdo má být vysvěcen a kdy bych ponechal výhradně na Pánubohu a na jím pověřených osobách. Jako je římský biskup a ti kteří se zabývají kanonizačním procesem.
    Myslím si že všichni světci a světice Boží mají společného velice mnoho. To že dlí ve slávě Boží a můžeme se na ně s důvěrou obracet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: