Hostýnská bazilika se opravuje

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

Poutní bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně byla uzavřena a začíná se opravovat. Opravy (zahrnující především výměnu podlahy, instalaci podlahového vytápění a opravu sochy Panny Marie)  si vyžádají uzavření baziliky až do konce března.

Větší část z potřebných cca osmi milionů na opravy je již shromážděna, nicméně necelé dva miliony ještě chybějí, správa poutního místa doufá, že z darů poutníků se nakonec všechny potřebné prostředky podaří nashromáždit a že se opravy neprodraží.

Ozvučené internetové přenosy hostýnských bohoslužeb by měly po krátké přestávce pokračovat i v období oprav z kaple sv. Josefa. Vánoční a silvestrovské bohoslužby by měly v bazilice proběhnout – předpokládá se, že v té době již bude vytvořen betonový podklad podlahy, poté bude bazilika opět uzavřena kvůli pokládání podlahy.

Ignác Pospíšil

Fotografie baziliky, jejímž autorem je Aktron, byla pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 2.5 Generic převzata z Wikimedia Commons (zdrojový soubor). Obecně řečeno, z hlediska licence je možno fotografii dále svobodně šířit a upravovat, pokud zachováte licenci a uvedete autora.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

One Response to Hostýnská bazilika se opravuje

  1. […] a opravuje se. Mše na Svatém Hostýně proto nyní probíhají v kapli sv. Josefa. Více ZDE a […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: