Vítězové a poražení 2. kola senátních voleb

2. kolo senátních voleb skončilo úspěchem sociální demokracie, která získala vytoužených 12 křesel (v tomto ohledu byly rozhodující především její úspěchy v Plzni, Ostravě a Jičíně) a bude tak mít v 81členném Senátu absolutní většinu 41 křesel.

Dále můžou slavit Severočeši.cz, kteří proměnili oba kandidáty, a lidovci, kteří získali dva senátory a obnoví tak svůj senátorský klub. Naproti tomu pro TOP 09 je druhé kolo neúspěchem: dvě křesla a zachovaný klub má pouze při započtení kandidáta STANu. Neúspěch jediného kandidáta VV podtrhl debakl této strany z prvního kola.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

3 Responses to Vítězové a poražení 2. kola senátních voleb

 1. […] do Senátu skončily jeho ovládnutím ČSSD (zisk 12 křesel znamená, že nově má 41 křesel z 81). KDU-ČSL bude […]

 2. Quido píše:

  Je tedy šance na blokování nečas-kalous zákonů, které rodinám a těm co se neživí zlodějnami berou a těm ostatním rozdávají, o plýtvání prostředky státu nemluvě. Viz. například nesmylsně vyhozená miliarda na státní maturity, další miliardy na „naše“ války v Kosovu, Afghánistánu, Iráku.
  Šance, že jarmulkář Farmisal Subotka půjde od válu, (koda, že se do senátu vůbec dostal) že nebude prezidentem – Bůh nedopusť – že jarmulkář Vondra nekoupí rezaté stíhačky z pouště apod.

 3. Václav píše:

  Zástupci liberální pravice tvrdí že je ČSSD může zbrzdit maximálně o měsíc. O našich se ani nezmiňují a tváří se že už neexistují. I to je dost dlouhá doba po kterou se můžeme modlit za politiky a mocné tohoto světa nebo aby Bůh nedopustil tu konkrétní věc.
  Bohu díky za dva křesťanské politiky, v Brně a v Ústí nad Orlicí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: