Michigan: Žena obviněna z „diskriminace“ pro hledání křesťanské spolubydlící

Naprosto neuvěřitelný případ pronásledování křesťanů a porušování lidských práv se objevil v Michiganu, kde státní úřady vyšetřují mladou křesťanku pro údajnou „náboženskou diskriminaci“, které se měla dopustit tím, že zadala inzerát, v němž napsala, že hledá křesťanskou spolubydlící. Více informací anglicky ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

18 Responses to Michigan: Žena obviněna z „diskriminace“ pro hledání křesťanské spolubydlící

 1. Teni píše:

  Heh, za chvíli už aby se člověk bál hledat si křesťanského životního partnera. U pohledných mladých žen se jistě najde dost chlapů, kteří budou tvrdit, že – ač jsem satanista – měl bych mít právo dostat u ní šanci! 🙂

  • Jakub píše:

   Ano, pokud si někdo dnes V USA hledá křesťanského bílého partnera a ještě ke všemu opačného pohlaví, tak je lidská bigotní zrůda.

  • pan Contras píše:

   Nic nového pod sluncem, ony mučednice prvotní Církve často byly obžalovány právě proto, že se jich nějaký bezbožný pes chtěl zmocnit. A protože dábel není příliš originální, mohl by i dnes tímto směrem pokračovat v budování nového báječného světa a hlavními náhončími by mu v tom mohli pak být odpadlíci v sutanách., Mně už nepřekvapí nic.

 2. Radek Rejšek píše:

  Ti amíci jsou fakt padlí na hlavu… Od koťat sušených v mikrovlnce, dámu koupivší si GPS, která po povelu „nyní zahněte vlevo“ to napálí do zdi, přestože silnice byla o 30 metrů dál, sexuální harašení (z něhož můžete být nařčeni ve chvíli, kdy podržíte ženě dveře nebo jí pomůžete do kabátu), teď tohle… Je otázkou, do jaké míry zde hraje roli úmyslné pronásledování křesťanů nebo tato americká novodobá blbost. Jak je ale vidět, oboje je značně nebezpečné…

  • cinicius píše:

   Antidiskriminanti se bez pronásledování křesťanů neobejdou. Ale jinak – je to věc Michiganu, možná Mass apár dalších států, ne celé USA. V nějakém tradičnějším státu biblického pásu by se to stát nemohlo, tam jsou zákony podstatně jiné.

   • Jakub píše:

    Nevím, nevím. V „biblickém pásu“ je jiné uvažování obyvatelstva, ale federální úředníci a soudci (i někteří státní) se svými názory blíží těm z New Yorku….

   • Teni píše:

    Já bych to zase neomezoval na Michigan ani na USA. Myslím, že například Evropa se ubírá podobným směrem. A tím nemyslím jen tu „Bruselskou“ Evropu. I na pohled normálně uvažující lidé řeknou „na tom něco je“, když se jim protidiskriminační názory „správně“ prezentují. A média je umějí prezentovat velmi „správně“ 🙂

    • cinicius píše:

     V tomto souhlasím, je to logický výsledek antidiskriminačního šílenství, jen říkám, že v USA jsou státy, kde se tohle stát nemůže.

  • Václav píše:

   Náš systém je mnohem zrůdnější. Když třeba spadnete do díry ve veřejné komunikaci tak Vás ještě potrestají za to že jste nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a svým vlastním schopnostem.
   V USA by Vám platil stát nebo obec veškerou škodu a vysoké odškodné za ohrožení života.

   • cinicius píše:

    „V USA by Vám platil stát nebo obec veškerou škodu“ – Vy jste se zbláznil, že…

    • Václav píše:

     Znám jeden konkrétní případ ženy která havarovala v USA na vozovce ze které nebyl včas odklizen sníh a vlastník komunikace jí zaplatil transplantaci jater, rozbité auto a do smrti jí živí. Kdyby někdo tvrdil že za to že někdo spadne do díry v komunikaci si může sám tak by ho asi vezli rovnou do blázince. Něco podobného možná ještě nikoho nenapadlo. Americký systém se v mnohém liší. Třeba v tom že obžalovaný u soudu nesmí lhát. Jinak je velice tvrdě trestán. Soud v první řadě zajistí odškodnění obětí a pak teprve trestá. Podle toho jak pachatel přistupuje k odškodnění. U nás Vám řeknou ať se s kriminálníkem soudíte sám. jestliže máte chuť a odvahu. Jestliže Vám někdo v USA zaplatí nekrytým šekem tak jde bez soudu sedět dle výše částky, volnou ruku trhu tam u nich díky Bohu neznají. To vychází z anglosaského práva. My máme římské. Jeho podstatou je že na římském občanu si nikdo nic nevezme. Proto bylo pro starověké (i novověké) barbary tak lákavé.

     • Hamish píše:

      Jasně, je to super systém. Můžete třeba žalovat Meka za vaše panděro, které vám narostlo po přežírání se hambáčem.
      Můžete žalovat výrobce mikrovlnek, že nepočítal s vaší idiocií, ve které budete sušit kočku inside.
      Atd.
      Je to výtečný systém…jen pokud nejste na straně žalovaného.

     • brontochundelka píše:

      Je to stejně špatný systém jako jakýkoliv jiný, který se staví proti přirozenému zákonu.

   • Omyl píše:

    Jste na omylu. I u nás se vyplácí odškodnění.

 3. […] This post was mentioned on Twitter by Přemysl Šrubař, Pavel Šrubař. Pavel Šrubař said: Hledat na byt katoličku v USA se nevyplácí. Houká hejno vládních sýčků, že jde o diskriminaci: http://bit.ly/bDvu8r […]

 4. […] This post was Twitted by kdumb […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: