Zprávy Res Claritatis

Valné shromáždění OSN: radikální studie na téma sexuálního práva

Delegát OSN označil náboženství za největší problém

Co zaznělo na 5. Světovém modlitebním kongresu pro život v Římě?

Rusko vrátí katolíkům kostel ve Smolensku

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

15 Responses to Zprávy Res Claritatis

 1. Václav píše:

  Bůh žehnej Rusům. Ve Smolensku je i jedna z nejslavnějších ikon která hrála mimo jiné význačnou úlohu za napoleonských válek. Zkusme se i my pomodlit k Panně Marii smolenské.

 2. Civil a Medojed píše:

  Zajímavé. Na kongresu pro život minimálně dvakrát zazněla kritika mlčících biskupů. Osobně to vnímám stejně. Co na to papež? Mlčí. Inu, vždyť je to přece římský biskup! 😀

  • Václav píše:

   Dovolte abych Vám zacitoval z příslušného článku : „Hojná účast asi tří set posluchačů byla podpořena osobní přítomností několika kardinálů, velkým zástupem kněží a biskupů.“ Některé z nich tam máte přímo jmenované.
   Myslíte si že by měli jezdit na každou konferenci která se kde koná všichni biskupové z celého světa včetně svatého otce ? Nebo že mají povinnost se k nim vyjadřovat ? Nebo mají dělat jen to co byste jim doporučil a dovolil ?
   Nebylo by vhodnější kdybyste použil nějaký jiný nick ? Tahleta parafráze mi nepřipadá zrovna moc vtipná. Civil a Medojed.

   • cinicius píše:

    Jezdit je jedna věc, mluvit druhá. Mnozí nemluví a nekonají, ač tu povinnost vzhledem k situaci ve své zemi jednoznačně mají. A pokud jde o Benedikta XVI. a Svatý stolec – nemohu si pomoci, ale jejich chování na politické scéně a vůči celé řadě politiků naprosto neodpovídá tomu, co v oblasti víry a morálky hlásají.

    • Václav píše:

     Třeba to jenom tak vypadá. Podobně jako v dobách prvotní církve, od svatého Petra až do časů císaře Konstantina Velikého. Tehdy také nechodili církevní představitelé ani členové církve otevřeně domlouvat až na malé vyjímky tehdejším politikům. A také jim to pravděpodobně někteří měli za zlé. Podobně zéloti Vyvoleného národa vyčítali křesťanům zrádnou pasivitu a zbabělost. Měli své vlastní představy o tom co by měli správně dělat. Nedokázali se smířit s Mesiášem který se modlil za ty kteří ho přibíjeli na kříž.

     • cinicius píše:

      S Vaším tvrzením by se dalo polemizovat, ale ani to není nutné. Problém totiž je, že zde mluvíme o „katolických politicích“ – kteří by v lepších dobách byli už dávno exkomunikování (vyhnáni z církve), protože páchají strašné hříchy a zločiny. O zločincích, které si k sobě papež zve, nebo je přijímá jako hosty, bez toho, aby byť i jen u katolických politiků jasně vyjádřil svůj postoj. O otevřenou zradu katolické víry od mnoha formálně katolických institucí, kterou biskupové i Svatý stolec ponechávají bez adekvátní odpovědi.

 3. Civil a Medojed píše:

  Jediné, na co z Vašeho příspěvku dokážu odpovědět, je jestli by nebylo vhodnější použít jiný nick:
  – Nebylo. Mám modrou knížku a miluju med.

 4. Václav píše:

  Včera jsem mluvil s jedním člověkem který se narodil a prožil část života nepříliš daleko od Smolenska a který budovu znovuzrozené katedrály dobře zná. Jako archiv. Říkal že ve Smolensku začaly postupně fungovat už tři jiné katolické kostely.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: