Skupinový sex do škol nepatří, míní ministr školství Dobeš

Ministr Dobeš se v rozhovoru pro Parlamentní listy vyjádřil ke zde již několikrát odkazovanému případu prapodivného adaptačního kursu agentury Signum. Zároveň přiznal rodičům právo neposlat své děti na hodiny „sexuální výchovy“, pokud se se školou nepodaří dohodnout na jejich rozumné podobě.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

12 Responses to Skupinový sex do škol nepatří, míní ministr školství Dobeš

 1. Václav píše:

  Docela by mne zajímalo jestli už někdo začal uvažovat také o tom že by se dalo ve škole vyučovat i jiným věcem než obvyklému nebo neobvyklému sexu. Například čtení, psaní a počítání. Nebo jazykům. Úroveň výuky těchto znalostí trvale klesá. Vysokoškoláci kteří neznají ani ta nejzákladnější pravidla pravopisu, mají omezenou vyjadřovací schopnost a po mnoha letech výuky jazyků v něm nedokážou ani pozdravit nejsou žádnou vyjímkou ale spíš pravidlem. Možná by nebylo od věci kdyby nový ministr obnovil takové věci jako je povinný dozor pedagogů o přestávkách a účinnou inspekci. Bohužel nejsou žádnou vyjímkou ani šikana a sexuální praxe mezi studenty a učiteli. I když ve skupinách to snad zatím nedělají.
  Jestliže slíbil že zavede sexuální výchovu jako nepovinný předmět tak je to od něho hezké a ještě hezčí bude jestli to také uvede do praxe. Abychom nechválili dne před večerem.
  Na přesné podobě takových věcí se dá dohodnout velice těžko, to by tam rodiče museli po celou dobu sedět a kontrolovat přímé i podprahové informace z nadhledu dospělých.

  • Hamish píše:

   Proč jsou vysokošloáci stále hloupější? Protože se na VŠ bere stále víc dětí.
   Makat rukama se jen tak někomu nechce.

   • Civil a Medojed píše:

    Přitom makat rukama je mnohem zábavnější a zdravější. VŠ by měla připravovat špičkové odborníky. Pro rozšíření obzorů solvinám s maturitou by mělo být něco jako „univerzita třetího věku“, ale pro mladé.

 2. Jarda píše:

  Hned v r. 90 se začali kritizovat komnisté, že v ČSSR bylo málo vysokošlokáků. I prof. Kohák se přidal, že je u nás pouze 18 % VŠ, zatímco ve vyspělých státech až 60%. Proto se to urychleně napravovalo zřizováním dalších a dalších i soukromých VŠ, rozdělením studia na Bc. a Mgr. a konečně jsme vyspělé státy dohnali. Už i u nás má téměř 60% mladých lidí VŠ vzdělání. Sláva!

 3. Jarda píše:

  K původnímu článku p. Semína. Agentura zjistila určité postoje začínajících studentů. Bylo s těmi údaji nějak dále pracováno? Třebas rozhovory s pedagogy, vysvětlováním těch postojů, poukazování na společenské i osobní důsledky a pod.? To už bohužel chybí.

 4. ivka píše:

  Já bych si přála, aby se na školách vyučovalo „Kinderstube“
  To znamená jaková základní věci, jako např.Zdravení při vstupu do místnosti, kde nezáleží zda jsou tam přítomni mladší či starší, podřízení nebo nadřízení.Vstupující zdraví všechny první.
  Aby se chlapci smekali čepice při vstupu např. do kostela,aby studenti nechali domluvit staršího a neskákali do řeči,aby byla zakázána vulgární slova….asi by se toho našlo víc.

 5. karmelita píše:

  to by bylo určitě na místě, ale obávám se,že dokud to „nanadiriguje“ EU, tak to nikoho zajímat nebude…

 6. ivka píše:

  a jeětě chci napsat, že ve škole by se neměl vyučovat žádný sex, a skupinový už vůbec ne.
  Nás to taky přece nikdo neučil a přišli jsme snad o něco?

 7. VlaM píše:

  Já bych na školách hlavně zavedl vyučování logice. (Kdysi na to byla krásná gymnaziální učebnice, ale pak se nějak přestala používat.) Deficit logického myšlení pociťuji nejen ve škole, ale pak i v životě.

  • Pius píše:

   Přesně tak! A hlavně mezi katolíky. Nejen neschopnost, ale dokonce odmítání logického myšlení do důsledků je velmi častou příčinou dnešních herezí.

   • Hamish píše:

    Jo, logika by se v nějaké přizpůsobené formě měla učit už od základní školy. Dřív, než matematika (která se vyučuje tak blbě, že se spoustě lidí znechutí na celý život).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: