Hrstka sodomitů cvičí s MŠMT i s projektem etické výchovy

Res Claritatis zveřejnilo varující podrobnosti o tom, jak hrstka sodomitů cvičí s ministerstvem školství, jeho orgány i s celým projektem etické výchovy. Půjde-li to takhle dál, v několika měsících ji můžeme přejmenovat na výchovu k perverzi a ateismu.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

11 Responses to Hrstka sodomitů cvičí s MŠMT i s projektem etické výchovy

 1. Jan - berme se za věc! píše:

  To chce na obě instituce zaslat kvalitní a fundovanou reakci. Už v současnosti mají homosexuální skupiny u nás „nadstandardní“ vliv. Etická výchova je však určena všem a uváděná tvrzení (např. ta o sexu pod 18 let, nebo o vyšší promiskuitě homosexuálů) jsou prostě pravdivá. To budeme opět dětem lhát? Jako za komunismu?

 2. Felix píše:

  Já nevím, co se Res claritatis rozčiluje nad aktivitou a vytrvalostí (tedy zatvrzelostí) prasáků. To je podobné, jako nadávat na čerty – od nich přece nelze nic jiného čekat. Ani na ministerstvo bych se nezlobil – to přece jen řádně slouží většinově prasácké společnosti. Podle mého názoru je jediným a velkým viníkem v této kause to neetické forum. Nalezli do něj různí Václavové, plkají a plkají, a co by měli dělat, nedělají. Není náhodou, že toto neetické forum má na své titulní stránce podpis předního prasáka Havla. Nejhroznější ale je, že spousta poctivých lidí byla získána nálepkou „etické“, dělají neetickému foru „křoví“. Zdá se mně, že to je stejný problém, jako s lidovci. Taky ti různí cyrilové, šojdrové a spol. přitahují mnoho poctivých lidí. Mluví a jednají jinak, než by si tito poctiví lidi přáli – by tito poctiví kolikrát ani netuší, do čeho nalezli. Toto vyjití neetického fora vstříc buzerantům je úplně to samé, jako když lidovci vnitrostranicky zlikvidovali Jiřího Karase. Co se kdo diví? Pryč ze strany lidové, pryč z neetického fora. Co s nimi, je tu např. aktivita DOST, která zatím nic podobného neudělala. Poctiví lidi můžou jít tam.

  • Paul Max píše:

   Souhlasil bych s Vámi Felixi převelice, nicméně s akcí D.O.S.T. se mýlíte (viz zde:http://strelci.webnode.cz/news/d-o-s-t-nebylo-dost-/).
   Korytníkům z KDU-ČSL nemohu zapomenout účast ve vládě při schálení sodomitského registrovaného partnerství. Jejich účast musí být tímto potrestána.

   • Felix píše:

    Tak pane Maxi, skutečně pečlivě jsem si to přečetl. Já Vás neznám, ale pěkně prosím, mohl byste si to také ještě jednou pečlivě přečíst? Vždyť v tom článku není prakticky jediná věta kritizující DOST relevantní. Mně se zdá jasné, že ten pan Bukva (taky ho neznám) má svůj názor a jen se pokouší horem dolem jej podpořit. Já nepopírám, že minulé postoje lidí mají jakousi váhu při opatrnosti vůči nim, ale rozhodují přece jejich dnešní názory. Vůbec netvrdím, že člověk dříve blbnoucí nezače blbnou zas, ale to se přece může stát každému – i mně i Vám. A vůbec mě dorazilo, že pan Bukva neváhá opřít svůj názor i o postoj člověka, který očvidně blbnul, TEĎ blbne a jak ho všichni známe, je jen malá naděje, že blbnout přestane. Spíš mně to připadá, jako „kdo chce psa bít, tak si deset holí najde.“
    Ještě jednou opakuji, že jsem se na článek s velkým zájmem podíval, a pečlivě ho četl, podle leninského „důvěřuj DOSTu, ale prověřuj DOST“. Ale fakt tam není ani stín, že by u měDOST neprošel. A jsem tomu nakonec i rád. Když někdo tak usilovně hledá těch 10 holí – a neuspěje – vypadáto opravdu tak, že s DOST je ZATÍM vše v pořádku. A děkuji Vám za Váš laskavý souhlas s mým hodnocením neEF a ČSL.

  • Václav píše:

   Jestliže jste do těch Václavů zahrnul i mne a postavil mě tak na roveň pana prezidenta Havla, pana Cyrila Svobody a paní Šojdrové tak je to sice veliká pocta leč nezasloužená. Těch lidí si hluboce vážím, mám je rád a nesahám jim ani po kolena.

 3. Václav píše:

  Stalo se to co se dalo od liberální pravice čekat. Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Co jsme si zvolili to máme. Máme 4 roky na to abychom všemožně podporovali KDU-ČSL a vrátili jí do sněmovny.

 4. Michal Kretschmer píše:

  Poslal jsem onomu „Etickému foru“ mail:

  S hrůzou jsem četl vaši tiskovou zprávu http://www.etickeforumcr.cz/main/f/20101004-reakce-efcr-na-protest-proti-zavadeni-etv.pdf .Souhlasím s vyjádřením Res Claritatis na http://claritatis.cz/svatecni-host/z-domova/trnctidenk-rc-monitor-obdrel-crkevn-schvlen/4258 .

  Ještě bych chtěl poznamenat, že vaše věta o „překonávání dogmat“ je zavádějící a mylná. Etické příkazy a morální učení církve nestojí proti sobě, i když jejich zdůvodnění je jiné. Biblická přikázání Nezabiješ či Nepokradeš jsou zároveň požadavky přirozeného mravního zákona a ke své akceptaci nevyžadují přijetí Starého zákona jako Božího zjevení.

  Jestliže se zabýváte etikou, pak v oblasti sexu je se třeba předně ptát jaký je jeho smysl, jaká je přirozenost člověka. Je to jistě primárně zplozené potomstva. Homosexuální chování je právem tradičně označováno jako „hřích proti přírodě“. Tolerance není ctnost, ale v některých případech správné praktické rozhodnutí za daných okolností neodporovat určitému zlu. Někdy je tolerance správné, jindy je zlem, neupřímností a slabostí.

  Myslíte si opravdu, že ta vaše kapitulace před sodomity a ministerstvem školství je etická? Já bych ji označil za hanebnou.

 5. jana píše:

  Nedávno mi přišel z výboru VORPu tento mail:
  Vážení přátelé,
  donesly se nám zprávy, že ne všichni římskokatoličtí kněží podporují naši petici a nechtějí dovolit svým farníkům nechat ji v kostele vystavit k podpisům, případně o ní promluvit k lidem. Často argumentují tím, že nemají jasné stanovisko svého biskupa.
  Je to pochopitelné, musíme s tím souhlasit. Je tedy potřeba navštívit jednotlivé biskupy osobně (je to jistě lepší, než jim psát), petici jim představit a poprosit je o nějaký konkrétní krok, např. dopis kněžím jejich diecéze, se souhlasem tuto petici šířit mezi farníky a její doporučení. Moc vás tímto prosíme o pomoc k této službě. Je nás málo a práce moc, potřebujeme pomocníky. Jde o akutní záležitost. Jen musíme vynechat O. arcibiskupa Dominika Duku, ten se k petici již vyjádřil. Prosím ještě o informaci, kdo biskupy navštívíte a jak jste pochodili.

  Napsala jsem konkrétní odpověď, protože považuji tuto petici za podstatnou. Z následujícího mailu vyjímám tato slova, která by nás všechny, kteří chceme být katolíky, měla burcovat:
  „… moc lidí se na mou prosbu neozvalo a když, tak spíš negativně, nebo že v jejich kostele petice je a ty ostatní je asi moc nezajímají, takže jsem z toho trochu zklamaná. To jsou všechno lidé, kteří nám chtěli pomáhat, nabízeli aktivní spolupráci.
  Ale moc prosím o modlitbu za naší práci, jde opravdu o hodně – o čistotu dětí a tím o jejich budoucnost a hlavně věčnost. …“

  Prosím tedy všechny, kdo jen trochu mohou, aby se jakýmkoliv dobrým způsobem zapojili do petice organizované Výborem na obranu rodičovských práv.

 6. […] ovšem bez v okolních zemích obvyklé alternativy v podobě náboženství. Uvážím-li, jak se postavil k projektu nepovinné etické výchovy, vnímám tuto myšlenku jako mimořádně děsivou a […]

 7. […] ovšem bez v okolních zemích obvyklé alternativy v podobě náboženství. Uvážím-li, jak se postavil k projektu nepovinné etické výchovy, vnímám tuto myšlenku jako mimořádně děsivou a […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: