Zprávy HPŽ ČR

Spojené království: Podle průzkumu 23% žen ve věku 20-29 mělo potrat
USA: Soudce Scalia napadá výmysl „živé ústavy“
USA: Průzkum ukazuje postupující úpadek manželství a rodiny
Malta šikanovaná komisí OSN kvůli dobrému zákonodárství
Peru: Obamova administrativa vnucuje zemi milióny kondomů
Kardinál Biffi o agresivní homosexuální ideologii
Skotsko: Parlamentní komise odmítla návrh zákona legalizujícího euthanasii
Ministr školství ČR: sexuální výchovy do škol patří a musí být nedílnou součástí výuky

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

3 Responses to Zprávy HPŽ ČR

 1. Václav píše:

  Jedna známá pracuje v lékárně kde vznikla debata o euthanasii, všichni byli pro a s úsměvem čekali co ona na to. Věděli že má krevní skupinu K. Tak se jich zeptala co by jí dali ONI na dobrou a bezbolestnou smrt. Jako odborníci. Vyptávala se na druhy jedu a na to jestli by to sami někomu píchli nebo strčili do pusy. Po chvíli byli zelení okolo nosu a křičeli to my ne a prosili aby tam hodila jiný večerníček. Dělat kata se jim kupodivu nechtělo. Ani asistovaného. Stejně si ještě museli vyslechnout pár otázek a úvah o budoucnosti bezdětného singla a jeho věcech pozdějších. Jak málo stačí aby člověk někomu překážel a nemusí být tak starý. Stačit může i zlomená noha nebo pěkný byt………..Bavili se tam o tom jen dvakrát. Prvně a zároveň naposled. Na netu by to asi překonali ale tváří v tvář to neunesli.

 2. Felix píše:

  Mě nejvíc zaujal článek USA: Průzkum ukazuje postupující úpadek manželství a rodiny. Ale ještě víc by mě zajímala protiopatření katolické církve v USA. Protože v tom článku nejde o náhlý zvrat, ale o postupný proces. Proto by měl být doplněn již existujícími protiopatřeními. Ale jsou nějaká? Komunisti byli sice debilové, ale jak se něco takového začalo objevovat (myslím na jiné oblasti, které je zajímaly), všude se přijímalo „politicko-organizační opatření“. Možná, že v církvi svaté spoléhají vedoucí na modlitbu. „Kdyby to Pán nechtěl, určitě by se to nestalo. Kdo ví, co On tím zamýšlí?“ Možná zase nějaká vigilie? Nepomohla by? Fakt, moc by mě zajímala ta protiopatřední- odhaduji, že podle toho trendu musela být přijat až před takovými 10 lety. Přece neříkejte, že tamní biskupové se řídí heslem „Mouchy, sežerte nás. Když si to Pán přeje …“

  • Václav píše:

   Komunisti měli své metody a prostředky. Atomové a konvenční zbraně, věznice a koncentrační tábory, vojsko a policii, ničím nekontrolovanou moc, možnost přerozdělování všech materiálních statků, sdělovací prostředky. My z toho díky Bohu nemáme téměř nic, naše naděje a Království není z tohoto světa. Našemi zbraněmi je láska, modlitba, půst a milosrdenství, plus zbroj kterou popisuje svatý Pavel. Nevidím důvod proč byste to měl podceňovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: