Otevřený dopis Řídícího výboru ERC veřejnosti, členům české vlády a poslancům Parlamentu České republiky a církvím

Ekumenická rada církví vydala Otevřený dopis Řídícího výboru ERC veřejnosti, členům české vlády a poslancům Parlamentu České republiky a církvím, v němž sděluje svůj postoj k majetkovému narovnání mezi státem a církvemi a k dalšímu financování církví.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

3 Responses to Otevřený dopis Řídícího výboru ERC veřejnosti, členům české vlády a poslancům Parlamentu České republiky a církvím

 1. Felix píše:

  Textík ERC jsem zde na https://aktualityhvezd.wordpress.com/2010/12/02/zpravy-res-claritatis-8/#comment-7348 označil za legrační, je to 261. vážné varování o financování církví. Na citované stránce jsem jako protiklad tohoto blábolení uvedl jasné řešení v dnešním Rusku. Nijak jsem srovnání nezdůvodňoval, myslel jsem si, že to je každému jasné (tedy kromě Radia Vatkán). Ukázalo se tam ale v komentářích, že to mu někteří absolutně nerozumí. Naštěstí tam připojil stručné a přesné vysvětlení pan Hibsch. Odkazuji tedy na v úvodu tohoto mého komentáře citovaný odkaz.

 2. Felix píše:

  Tak se nám dnes večer sešly na Radiu Vatikán v těsném sousedství dvě zprávy:
  1. Ze západního(ještě?) křesťanství:
  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=13774
  (Katolické školství v Portugalsku pod tlakem)
  2. Z východního křesťanství:
  (Patriarcha Kirill: Za posledních 20 let vyrostlo 23 tisíc nových pravoslavných chrámů) – a to ještě před megarestiotucemi z minulého měsíce

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: