MKD připomínají pronásledované křesťany

Celostátní výbor Mladých křesťanských demokratů, který se sešel 4. prosince v Přerově, přijal jednohlasně následující usnesení:

Celostátní výbor MKD vyjadřuje znepokojení nad sílícím pronásledováním křesťanů ve světě a vyzývá členy MKD a všechny české politiky a obhájce lidských práv, aby mu věnovali více pozornosti a neváhali vytvářet a podporovat iniciativy na pomoc pronásledovaným.

Mladí křesťanští demokraté se zároveň shodli na tom, že jsou připraveni pomoci s organizací petice požadující podporu pro pronásledované křesťany a že (pravděpodobně v lednu) se budou podílet na uspořádání demonstrace v Praze za tímtéž účelem. Demonstrace bude patrně i specifičtěji zaměřena na situaci křesťanů v některých konkrétních státech.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

One Response to MKD připomínají pronásledované křesťany

  1. […] 4. září proběhl v Přerově první posjezdový Celostátní výbor Mladých křesťanských demokratů, který se usnesl na potřebě podpořit pronásledované křesťany a předběžně načrtl akce, které v tomto směru podnikne MKD. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: