Čínské úřady násilím unášejí katolické biskupy

Čína posunula své zločinecké manýry v oblastech náboženských do vyššího levelu: její úřady násilím unášejí legitimní čínské katolické biskupy, aby je přinutily k účasti na zasedání Patriotistického sdružení, odpadlického spolku „katolíků“ odtržených od Říma. Více na Radiu Vatikán.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Reklamy

27 Responses to Čínské úřady násilím unášejí katolické biskupy

 1. Papo napsal:

  „zločinecké manýry“ je krásný výraz. Autorovi gratuluji, uživil by se jako socialistický novinář.. Inspiraci zřejmě hledal zde: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1234.snc4/156637_1690870946972_1093705508_31914250_6803035_n.jpg

  • Hamish napsal:

   Papo, začínáte být taky dost trapný.

   • Papo napsal:

    Hamish: Že zrovna Vy něco takového můžete napsat.. (tss)

    • Hamish napsal:

     Můžu, protože se, zřejmě narozdíl od vás, zaměřuji na jádra článku.
     Což vám zřejmě dělá problém.
     Nebo jste se chtěl blýsknout x let starým, x krát provařeným článkem?
     Nevím. Ale váš útok na Ignáce mi přijde především trapný.

     • Papo napsal:

      Hamish: Chtěl jsem (a celou dobu nečiním nic jiného) jen poukázat na otřesný obrat.. Není to útok na Ignáce, článek není podepsaný, alespoň já jsem si podpisu nevšimnul, pokud tady někde je.

  • cinicius napsal:

   Drahý Papo, za posledního čtvrtroku se z tebe stal strašný vůl… Narozdíl od té směšné propagandistické srágory je totiž v tomto případě termín zločinecké manýry naprosto na místě. Nebo máš jiný pocit?

   • Papo napsal:

    Cinik: Mám pocit, že takovýto výraz není na místě nikdy, čímž naprosto nepopírám, že to co se děje v Číně je zgruntu blbě..

    A co se mé volovitosti týká – už jsem psal, že přitvrzuješ špatným směrem.. A tedy i mé reakce jsou přehnanější a přehnanější.. to jde ruku v ruce.. pořád doufám, že se probereš..

    • cinicius napsal:

     Ten výraz je naprosto přesný a odpovídající – a tedy je na místě. Pokud není na místě, měl bys vysvětlit proč.

     • Papo napsal:

      Už jsem to vysvětloval – protože mi připadá nepřiměřený a smrdící socialistickou žurnalistikou bojující proti nepříteli (popřípadě „zaprodance“ soudruha Paroubka, který sklidil prakticky stejnou kritiku)ať už reálnému nebo ne. Po žurnalistovi chci informace (pokud možno objektivní) a nestojím o emoce. Emoce si vytvořím sám.

      Vyjádřeno vtipem: Potkají se dva zablácení vojáci, jeden z nich se podezíravě podívá a ptá se: „Jste náš důstojník nebo nepřátelský oficír?“

     • cinicius napsal:

      Označit zločin za zločin není nepřiměřené. Pokud si myslíš, že ano, tak jsi už hodně nasákl těmi nejabsurdnějšími variantami politické korektnosti, jaké máme na skladě. Pokud jde o jakýsi nepřátelský tón, který snad cítíš, tak Čína je vyloženě gangsterský stát, který pronásleduje křesťany i opozici, provádí nucené potraty etc. Takovýto stát skutečně je nepřítelem – nepřítelem každého slušného člověka. Ale to nepřátelství nestojí na tónu, který jen přiměřeně reflektuje realitu, ale na tom, jaký tento stát je.

     • brontochundelka napsal:

      D&H nevnímám jako žurnál, spíš jako revue, takže subjektivní zabarvení příspěvků je přípustné a dokonce žádoucí. A unášení lidí je vážně zločinné. Pokud je zločinné chování pravidelné, vidím zcela přiměřené označit ho za zločinnou manýru.

     • Papo napsal:

      Solipso: Jo, to potom ano. Pokud se jedná spíše o komentáře víc než cokoliv jiného, pak je má připomínka bezpředmětná. Myslel jsem, že snahou je také zpravodajství.

      Cinik: já skutečně nejsem na žádné válečné stezce. Ani s Čínou, ani s nevěřícími, ani s modernisty a vlastně ani s Tebou ne. Nepotřebuji mít nepřítele a přesto mohu hodně dělat pro „vytváření si „skoro“ království nebeské tady na zemi“.

     • cinicius napsal:

      Smyslem je katolické zpravodajství – tj. zpravodajství, které akceptuje katolický pohled na svět a podle toho si určuje priority a morální úhel pohledu.

      @Papo: Křesťané i katolíci ovšem mají nepřátele. Ignorování tohoto faktu nepomůže vytvořit jiné království, než falešné, a nepochybně hodně pomáhá Zlému v jeho práci.

     • Papo napsal:

      Cinik: Netušil jsem, že katolíky nepočítáš do křesťanů 🙂

      Co se „nepřátel“ týká – užij si boj. Hříšníky máme přivádět k nápravě, pokud se pamatuji a v tom se snažím vytrvat. Nic neignoruji, jen nemám důvod kvůli tomu vyšilovat a používat pojmy jako „zločinecké manýry“. Zlé věci se dějí, co můžu, to se snažím napravit, za to ostatní se můžu modlit, ale jitřit emoce odmítám.

     • cinicius napsal:

      @Papo:

      Katolíci jsou ideální křesťané. Pokud jde o zbytek – hříšníky sice máme přivádět k nápravě, ale se zlem je třeba bojovat. To se nevylučuje.

      K přiměřenosti pojmu zločinecké manýry jsem se už vyjádřil výše. Jdi a dál si užívej politické korektnosti, podle které zločin není zločin, vražda není vražda a hřích není hřích. Takové cesty ale vedou jedině do pekel.

     • Papo napsal:

      Cinik: Díky, tohle mi stačilo, je to horší, než jsem si myslel..

      PS: Já za celou tu dobu nehovořil o politické korektnosti, ale o jitření emocí..

     • cinicius napsal:

      @Papo: A o čem jiném je politická korektnost, než o „nejitření emocí“? Vždyť to je přece princip, na kterém stojí – nebudeme používat přesné a odpovídající termíny, aby náhodou někoho neurazily. Musíme to nějak zabalit, vytvořit ten správný newspeak. No a pak je to tady – vraždu už nenazýváme vraždou, zločin zločinem, a pokud se najde někdo, kdo tak činí, napadneme ho, že „zbytečně jitří emoce“.

     • Papo napsal:

      Cinik: Chápu, takže socialistická propaganda, která se nestyděla věci nazývat pravým jménem se stává vzorem. Jen nepropadnout politické korektnosti. A tolik písmenek jsme museli napsat jen kvůli tomu, že se mi výraz „zločinecké manýry“ prostě nelíbí..

     • cinicius napsal:

      Drahý Papo.

      1) Problém je v tom, že socialistická propaganda věci pravými jmény nenazývala… 🙂

      2) To Ty jsi měl potřebu se zde vypsat, že se ti pojem „zločinecké manýry“ nelíbí. Já na to jen reagoval.

      3) Každopádně to bylo z Tvé strany zbytečné slohové cvičení, protože kvůli tvým urážkám a neadekvátním osočením svůj styl nezměním.

      4) Takže jsi to celé mohl přeskočit a udělat rovnou to jediné, co má smysl: pokud se Ti můj časopis nezdá dosti politicky korektní, tak ho nečti. Ujišťuji Tě, že časopis to přežije a já taky.

     • Papo napsal:

      Cinik: Dobrou noc.

     • Papo napsal:

      PS: Neadekvátní? Urážky? Já měl za to, že věci se mají pojmenovávat, jak se mají, ne?

     • cinicius napsal:

      Jenže ten Tvůj příměr je zcela neopodstatněný. A neopodstatněný příměr takovéhoto typu není nic jiného než zlovolná urážka. Jednou to třeba pochopíš.

     • Papo napsal:

      „zlovolná urážka“ 😀
      Jinak v tom se shodneme – „jednou to třeba pochopíš“. Pěkný den!

 2. Michal Kretschmer napsal:

  Nemyslím, že tzv. dopis čínským katolíkům současného papeže byl moudrý. Stejně tak jako předchozí tzv. Ostpolitik. Mám za to, že ve Vatikánu je dost lidí, kteří z vlastní zkušenosti mohli Svatému otci poradit, že komunistům není co věřit. Tohle (a nejen to) je odpověď na předchozí mírnost vnímanou jako slabost. Kéž by přišla rozhodné odsouzení tzv. Patritské církve, zákaz komunikace in sacris s nimi a pobzbuzení těch, kdo servávají v jednotě s Římem. Ale bojím se, že se opět bude nabádat k mírnosti.

  K tématu doporučuji si přečíst http://www.traditioninaction.org/religious/m014rpBetrayal_of_China.html od M. Horvath a také opatrnou kritiku papeže ze strany Cardinal Kung Foundation http://www.cardinalkungfoundation.org/articles/newsletter/autumn_greetings2007.htm .

 3. Hamish napsal:

  Pokaždé, když posledních pár měsíců čtu příspěvky od Papa, vždycky mi vytane na mysli citace z Písma. Apokalypsy (symbolické)
  „Kéž bys byl studený nebo horký! Ale že jsi vlažný a nejsi horký ani studený, nesnesu tě v ústech,“
  Celé spektrum se stále posouvá. Šrouby utahují (jistě další „oblíbený“ obrat – nemohu se dočkat obvinění z stihomamu) a tak snad ten, kdo dříve byl pro vlažné jakž takž akceptovatelný, stává se nyní nepohodlným podivínem, cvokem s neakceptovatelnou rétorikou, zuřivou bojovností.
  A to jen proto, že já se nechám unášet proudem věcí a dějů, zatímco stihomamem trpící mé špatné svědomí stojí stále na místě.
  Snad je přirovnání jasné.
  Uvidíme, kdo se bude smát naposled.
  Zda rozbředlí protestanti, nebo zuřiví katolíci.

 4. […] předvedla světu svoji představu „náboženské svobody“ – s předpokladatelným výsledkem. Ta země se ve svých […]

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: