Přednáška: Má být stát nábožensky neutrální?

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

3 Responses to Přednáška: Má být stát nábožensky neutrální?

  1. […] 14. prosinec – Michal Semín přednáší v Ostravě na téma „Má být stát nábožensky neutrální?“. Pořádají Institut sv. Josefa a Koruna Česká v Salesiánském středisku Dona Bosca, začátek v 18:00 (zvací plakátek). […]

    • Felix píše:

      Ukazuje se, že pravdivá odpověď na otázku „Má být stát nábožensky neutrální?“ je asi tou nejdůležitější odpovědí dneška. Důležitější než odpovědi na dílčí otázky liturgické, pastorační, mravnostní nebo dokonce i dogmatické. Jeví se mi to tak, že nejdříve ze všeho je třeba nekompromisně posoudit, jaké klady nebo zápory přinesla myšlenka oddělení státu a církve. Myslím si, že tato myšlenka je už dost stará, že ji lze posoudit nejen teoreticky, ale i na faktech, historicky.

  2. Maftík píše:

    Tak dnešní přednáška stála maximálně za to. Zájemci o nahrávku pište na maftik@seznam.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: