Podivný rozhovor

Musím říci, že mne fascinují exkluzívní rozhovory, které čas od času zveřejňuje Christnet. Zpravidla se totiž vyznačují absencí čehokoliv zajímavého a zásadního. Klasickým případem je rozhovor, který udělal pan Kirschner s mluvčím Strany zelených, panem Tomášem Průšou (vizte ZDE), který ovšem na druhé straně v jednom rozměru přece jen poněkud „vyčuhuje“.

Přiznám se ale, že je pro mne tak trochu oříšek definovat podstatu této výjimečnosti. Buďto se totiž jedná o absurdní humor, nebo o nes(t)oudnost. Jak jinak, než humorem či nes(t)oudností, si vysvětlit, že mluvčí strany, která má dlouhodobě v programu obhajobu tzv. „práva ženy na potrat“ a v seznamu zásaluh i další záseky, může veřejně říci, že „Strana zelených je liberální demokratická strana, přesto nabízíme křesťanským voličům program, se kterým se, dle mého názoru, mohou ztotožnit“?

Otázkou ovšem zůstává, proč pan Kirschner ponechává takovou odpověď bez podrobnějšího zkoumání? Neví snad, jaký je program SZ a co tato prosazovala a prosazuje? Nebo si snad myslí, že to všechno je s křesťanstvím slučitelné? Kdo ví, možná ano, koneckonců za jeho vedení Christnet publikoval minimálně dva propotratové články… Přesto bych ale od seriózního reportéra očekával alespoň jeden dva dotazy tímto směrem.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

12 Responses to Podivný rozhovor

 1. Jsou i dobré články píše:

  Ten rozhovor se zeleným mluvčím je hodně, hodně slabý. Není to ale tak dávno, co na christnetu vyšel celkem zajímavý rozhovor se senátorem Čunkem, který nebyl povrchně na půl stránky. Takže neházel bych to všechno na christnetu do jednoho pytle.

  • cinicius píše:

   Všechny špatné nejsou… Ale všiměte si, kolik zveřejňuje Christnet „exkluzívních rozhovorů“, které jsou velmi slabé (jako tento), nebo obsahují pouze opakování už několikrát řečeného v jiných rozhovorech (rozhovor s Bělobrádkem). I když musím říci, že zde mne vyloženě napružily dvě věci: a) fakt, že tu mluvčí programově jedné z nejantikřesťanštějších stran v české politice mele absurdity o přijatelnosti jejího programu pro křesťany a novinář na to nic; b) exkluzívní rozhovor s mluvčím mimoparlamentní strany – to je ale terno, jak ten musí být těžké získat…

   • Hamish píše:

    Ja se ti divim, ze se divis.
    Pro toho jelimana od Zelenych nejsou krestany samozrejme katolici. Pro nej to jsou predevsim ti protestanti a odpadli katolici, kteri nevidi problemy s programem Zelenych.
    Kuprikladu takova Luxova by je volit klidne mohla. Jeji a jejich nazor na dostupnost potratu se prakticky kryji.

    • Lukáš Biskupický píše:

     Ano, také to chápu jako Hamish. Ten Zelený, stejně jako mnoho věřících, hlásících se ke katolické církvi, nezná její učení. Zná většinou jen její relativisticko-modernistickou modifikaci, která se vejde i do jeho drobné škatulky „liberální demokracie“.

   • Tajný autor píše:

    Pokud vím, tak pan Kirschner je evangelík volnějšího názoru na mravní otázky. V době, kdyse řešili homosexuální „sňatky“ vycházela na christnetu jedna propagační zpráva jakéhosi sdružení Logos za druhou. To teprve bylo terno. Každopádně dotaz novináře, o kterém mluvíte, měl samozřejmě následovat. Problém rozhovoru je ale asi v tom, že je mailový a autor vydal, co mu tiskový mluvčí napsal. Možná by se to spíš dalo nazvat PR článek než exklusivní rozhovor. 🙂

    Mimochodem, proč je políčko jméno přeloženo jako Název? V tom asi nemáte prsty vy, že?

 2. Felix píše:

  Mě fascinuje pravda. U osvícensko-protestantských činovníků ji nečekám – i když akcidentálně se i tam může vyskytnout.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: