Krvavý útok na alexandrijské křesťany

V egyptské Alexandrii explodovala během novoročních oslav bomba ukrytá v autě zaparkovaném před kostelem. Minimálně 21 mrtvých. Více ZDE.

AKTUALIZACE: Vypadá to, že útočníci měli spojence v řadách pořádkových sil, neboť ty se hodinu před příjezdem „bombového auta“ záhadně vypařily. Více ZDE.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Reklamy

9 Responses to Krvavý útok na alexandrijské křesťany

 1. cinicius napsal:

  Nějaký uživatel vložil do diskuse pod článkem odkaz na naši petici… Nechcete tomu příspěvku dát hlas, aby se dostala mezi 5 nejoblíbenějších reakcí? Třeba si jí všimne více lidí…

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/afrika/masakr-pri-utoku-na-krestany-v-egypte_190087_diskuze.html#discussion-list

 2. Felix napsal:

  Pane Pospíšile, já vím, Vy jste ctitel demokracie, ale ani tady neuspějete: Podle mého soudu absolutně nejblbější příspěvek je absolutně nejvíce hodnocen, v tuto chvíli má 15 hlasů. Petice má pouhé tři hlasy. Podle mého názoru nejhodnotnější příspěvek má 0 hlasů. Já věren svému názoru, že tato demokracie, zvláště přímá demokracie = ochlokracie, jsem nehlasoval.
  Ale článek v Týdnu se mivelice líbil. Zvláště proto, že tamní křesťané se s tím nepářou a hned berou klacky do rukou. Zřejmě ten atentát nepovažují za absurdní, jako tady ti zvadlí na zvadlém „Západě“. Jak by taky mohli? V Egyptě je na 10 miliónů pravoslavných koptů a jen ale 100.000 katolíků. O kopty se nebojím. Ti zvadlí nejsou. Vždyť i Vaše petice je v jejich prospěch!

 3. cinicius napsal:

  Česko: atentát odsoudila Libertas Independent Agency:

  http://bezcenzury.org/rs/article.php?id=584

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: