Smutná bída našeho času

Konzervativní strana na svých stránkách zveřejnila článek Smutná bída našeho času od Čestmíra Hofhanzla. Pomineme-li některé jeho religionistické pokusy, např. jeho teorii o náboženství, které má být plodem kultury, a označení Ježíše za jednoho z proroků – s čímž pochopitelně naprosto nelze souhlasit, nalezneme v něm spoustu dobrých postřehů o neduzích současné společnosti a jejich příčinách.

Aktualizace: Na centrální omyl článku pana Hofhanzla dobře reaguje pan Kubalčík ve svém článku Voltaire se mýlil.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

Advertisement

8 Responses to Smutná bída našeho času

 1. Felix píše:

  Ne, ne, ne. Nemohu to číst. Změť.

 2. Anton píše:

  O příčinách se tam toho člověk nedočte mnoho, vlastně vůbec nic. Celé tohle kličkování okolo příčin je typické pro všechny tyto postmoderní politiky jako je Č.H.

  Řeknu li a, musím nutně říci i b, tedy kdo je odpovědný za takovýto stav spoečnosti. A jmenovat viníky, nikoliv stále opakovat to, co všichni už dávno víme, totiž, že stojíme na dně žumpy a ta se pozvolna plní..

  • cinicius píše:

   No, sice o náboženství říká nesmysly, ale jeho roli ve společnosti definuje dobře. A stejně tak správně poznává, že jeho opuštění je zásadní příčina, proč se náš svět mění v žumpu.

 3. Hamish píše:

  Vždyť je to prosté. Důvodem dnešního srabu je odvrácení od Krista a Jeho Církve.

  • Anton píše:

   To ano, ale to by pan Hofhanzl musel udělat „coming out“ zpět k Christianitas a to nečíní. Ťedy je jeho snaha zbytečná..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: