Jan Kirschner se opřel do sdružení Stop genocidě

Jan Kirschner využil rozhovoru s předsedou Společnosti křesťanů a Židů k útoku na sdružení Stop genocidě. Není to zas až tak překvapivé, protože jako šéfredaktor už nechal vyjít ve svém rádobykřesťanském magazínu minimálně dva propotratové články, nicméně sám se podobných výstupů zatím zdržoval.

Nehodlám tu diskutovat o definicích extremismu a rozebírat to, že pan Kirschner tasil definici, kterou chce na Stop genocidě napasovat, zjevně naprosto neopodstatněně, neboť toto sdružení rozhodně nepatří mezi skupiny „zastávající ideologii eskalující násilí“.

K jeho prohlášení, že přirovnávání vraždění nenarozených k holokaustu je neadekvátní a necitlivé k milionům Židů, kteří zahynuly v koncentračních táborech, bych však něco řekl: nevidím důvod, proč by mělo povražděné Židy nějak pobuřovat upozornění na to, že dnes na téměř celém světě probíhá s různou intenzitou časově i rozsahem obětí mnohem rozsáhlejší genocida nenarozených, jejíž hrůznost pan Kirschner ve svém příspěvku pokrytecky snižuje. Koneckonců, já nepochybuji o tom, že nemalá část povražděných Židů by s tímto srovnáním bez váhání souhlasila. Především téměř všichni pokřtění Židé. Kterých nebyl zrovna zanedbatelný počet.

U pana Borziče oceňuji, že odolal tlaku pana Kirschnera, aby tu nálepku „extremista“ odkývl, nicméně jeho prohlášení, že si toto skandální přirovnání mohli odpustit, musím odmítnout. To přirovnání se běžně používá, protože je naprosto odpovídající a pravdivé. A na této pravdě nic skandálního není. Skandální a ostudná je existence obou těchto genocid.

Ignác Pospíšil

Poznámka: Pravopis jména Společnosti křesťanů a Židů je spávně, ta společnost se opravdu takto jmenuje – ověřoval jsem to i na jejích stránkách. Proč píší židy s velkým Ž, když z dalších textů je jasné, že toto označení míní náboženství a ne etnikum, je mi záhadou.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

26 Responses to Jan Kirschner se opřel do sdružení Stop genocidě

 1. jjstodola píše:

  Kirschner je blbej nebo navedenej. Nejspíš vobojí.

  • pan Contras píše:

   S tím by šlo souhlasit. Jen to mám chut vyjádřit pregnantněji…

   Důvod onoho pokřiku o nesrovnatelností utrpení židů, kteří zahynuli za wwii, s jinými genocidami, je však trvalým sporem mezi pravým Izraelem (kterým je katolická církev) a sanhedrinem. Odpadlé židovstvo (jako za časů proroků) i dnes staví modly a hlavní modlou je jejich pokřivená ideologie vyvolenosti, která interpetuje Izajášovy písně o Božím služebníkovi tak, že se jedná o ně a nikoliv Mesiáše, čímž pak legitimují onen bizarní politický režim v Palestině, který ve jménu zavražděných žen a dětí vraždí ženy a děti. Proto ten řev o nesrovnatelnosti s jinou genocidou a proto ty hony na „heretiky“. Užiteční idioti jako je Tydlitátová či Kirschner jsou velmi nebezpeční tím, že jsou to oni kdo vyvolávají nenávist a vyvolávají politickou objednávku po politických procesech. Je třeba na jejich nenávist systematicky poukazovat, protože takovýto nenávistný ksindl se musí stydět přijít do slušné společnosti.

 2. Eva píše:

  „Markéta Hrbková charakterizuje extremismus jako chování a ideologie, které narušují sdílené normy chování či názory „

  Hm, podle této definice byli odpůrci otroctví extremisté par excellence.

  mají tendenci eskalovat násilí

  A kdypak se lidé ze Stop genocidě chovali násilně? Co já vím, tak se naopak sami stali oběťmi násilí od lidí, kteří nedokázali snést, že někdo pravdu o těchto zvěrstvech vynáší na světlo. Tak kdo je tady extremista?

  je skandální a krajně nevhodné

  Skandální a krajně nevhodné je pouze vyjádření obou pánů, kteří zlehčují pokračující vyvražďování miliónů nevinných a zcela bezbranných lidí.

  Nevíte někdo, jak se jmenoval ten americký rabín, který prohlásil, že zabíjení nenarozených je druhý holokaust? Myslím, že právě po jeho výroku se to přirovnání začalo používat.

  • Eva píše:

   Dodatek – ti, co eskalují násilí vůči nenarozeným dětem, extremisté nejsou?

   • jjstodola píše:

    To jsou podle Kirschnera hodní lidé, kteří nedělají nic nelegálního. Tenhlecten Kirschner by ve třetí říši psal proti odpůrcům Norimberských zákonů. Teď se kamarádí se Židy a píše proti odpůrcům vyvražďování nenarozených.

    Je to buď idiot, nebo mimořádný gauner.

    • JiKu píše:

     Nedomnívám se, že je to úplná disjunkce. Myslím, že JK patří prostě jen k většině těch, jejichž myšlení je předsudečné a ne zcela vnitřně konsistentní.

     A pak jde jen o štěstí či smůlu, které předsudky si takový člověk zvolí za své, ke kterým tak nějak přijde. A JK měl prostě v životě tu smůlu, že přišel k těmhle.

  • Paul Max píše:

   Ignác promine, avšak web „umlaufoviny“ je pěkná žumpa. Po přečtení otázek a odpovědí s HPŽ opravdu nechápu, jak pan Umlauf se ještě může tvářit jako věřící, nebo se veřejně prezentovat jako pater tj. kněz. Hamba!

 3. Paul Max píše:

  Je to velká opovážlivost srovnávat nesrovnatelné! Utrpení žida není totéž jako utrpení gójů. Srovnáváním genocid ztrácí židovstvo monopol na utrpení a také se zjevně diskredituje průmysl holocashe založený na teorii výlučnosti a bezprecedentnosti. Vždyť nejde o peníze, ale o hodně peněz – a toho si je světové židovstvo dobře vědomo.

 4. Hamish píše:

  Hnev tydlibaby bude hrozny, jeji odplata rychla.
  Vkladam blog Verusky do sledovanych a dychtim dalsiho variete na tema antisemitismus 🙂
  Hrdy vlastnik zidovske krevni skupiny.

  • jjstodola píše:

   Chci-li si přečíst něco z Písma svatého, táhne mne to ke Zjevení sv. Jana. Zvlášť se mi líbí verš 11, 18:

   Et iratae sunt gentes,
   et advenit ira tua, et tempus mortuorum iudicari
   et reddere mercedem servis tuis prophetis et sanctis
   et timentibus nomen tuum, pusillis et magnis,
   et exterminare eos, qui exterminant terram ”.

 5. wi píše:

  (Nemam potrebu cist zmineny rozhovor na ChN.)

  Ovsem obecne, clovek preci muze souhlasit s cilem (boj proti potratum) a nikoliv s konkretnimi prostredky ktere XY pouziva. Tak Tomas Machula: http://machula.bigbloger.lidovky.cz/c/168782/Svoboda-volby-versus-svoboda-projevu.html

  • Hamish píše:

   Super. Konstruktivni kritika zadna, svedomicko zdanlive ciste.
   Kdyby aspon napsal, ze se za zastaveni potratu modli, ze je clen Kruciaty. Ale to by mohlo rozpoutat neprijemnou diskusi a urazit ateisty. Asi.

   • wi píše:

    Pise tam „Potraty jsou zvrhlost a morální skvrna na tváři naší civilizace“… z toho bych usuzoval, ze jako katolik se mj. i modli.

    Opet se tu objevuje (implicitne) podobny postoj jako u mnoha jinych temat: Opravdu kazdy, kdo je proti potratum, musi podporovat zrovna Stop genocide? Opravdu kazdy, kdo se modli, musi byt clen Kruciaty?

    • Hamish píše:

     Jo tak vy byste z toho usuzoval? A pohan z toho taky usuzuje, ze nesedi se zalozenejma rukama a stitive nemlati usty tam a sem k tem, kdo něco aktivne delaji?
     Samozrejme nemusi. Ale pokud nedela něco, co by vykazovalo nejakou ucinnost, měl by drzet hubu a nesnazit se kalet na ty, kdoz něco delaji.

  • Eva píše:

   Přirovnání Tomáše Machuly je chybné.

   1. Znásilnění je v naší zemi nelegální. Vražda nenarozeného dítěte je legální. Oběti znásilnění již mají zastání v zákonech, policii atd., nenarozené děti ne. Těch 20 panelů Stop genocidě je jen malá ochutnávka toho, co se v naší zemi den co den LEGÁLNĚ odehrává za bílými stěnami nemocnic. Pokud se tím někdo cítí znechucen, ať si jde stěžovat svému nejbližšímu potratáři, případně zákonodárci, nikoli tomu, kdo na tato zvěrstva upozorňuje.

   2. U znásilnění je každému jasné, o co jde. U zabíjení nenarozených dětí tomu tak není, protože a) oběť je defacto neviditelná b) jejich zabíjení probíhá mimo zraky veřejnosti. Jsou lidé, kteří potraty podporují nebo k nim mlčí ne ze zlé vůle, ale protože se prostě spokojili s několika omílanými pro-potratovými frázemi a o věc se nadále nezajímali. Tady dělá Stop genocidě nesmírně záslužnou práci.

   Až bude zabíjení nenarozených dětí opět postaveno mimo zákon, pak budu i já souhlasit, aby tyto fotografie byly jen v příslušných publikacích, památnících a podobně. Dokud je však zabíjení nenarozených dětí legální a „eticky bezproblémovou“ procedurou, není důvod, proč by nemělo být zobrazováno veřejně.

  • cinicius píše:

   Musím Vás upozornit, že podstata Kirschnerova útoku na Stop enocidě je v tom, že odmítá jeho připodobnění k holokaustu, že tvrdí, že není vraždění jako vraždění (resp. že potraty nejsou vraždění – to už si musíme vybrat). Tedy v tom, že pokrytecky snižuje hrůznost potratu. Tak proč brousíte jinam? Jinak i Machulova argumentace je chybná, viz Eva níže.

   • Hamish píše:

    Omyl. Pro židy je hodnota života gojima a života žida nesrovnatelná.

   • pan Contras píše:

    Je třeba nepřistupovat na tu hru a nenazývat oběti z řad židovstva za nacistického řádění holocaustem, protože se tím jedné ze sekulárních genocid dává náboženský význam a zastírá význam Kristovy oběti.

 6. jjstodola píše:

  Typická machulovština. Boj ano, ale především, přátelé, uhlazený a nikoho neurážející. Propagovat sv. Tomáše? Ano, ale aby to neuráželo city evolucionistů. Bojovat proti potratům? Ano, ale aby to nebylo vidět. To je ta správná taktika, která našincům může zajistit i místo děkana JČU.

 7. Felix píše:

  Kiršnerův článek je sionistická propaganda, která má mást katolíky. Za katolickou stranu dialog řídí biskupové a ne nějaký Kiršner. A pokud Kiršner používá slovo MILIÓN u genocidy Židů, on sám má štěstí, že nepatří mezi MILIARDU vybitých genocidou nenarozených. Ať drží hubu.

 8. Felix píše:

  Nemám zrovna čas číst celou diskusi, ale Korán je běžně k disposici a blbosti a zrůdnosti v něm jsou lehce dostupné, ale Talmud není (a nebude) … (někdo tady psal o židovské hodnotě gojjíma).

 9. honza píše:

  eakci na T. Machulud obře napsal Lukáš Novák ve svém blogu http://www.skaut.org/ln/ (příspěvěk z 13. 2.)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: