Projev Martina Rejmana

Projev Martina Rejmana na shromáždění na podporu pronásledovaných křesťanů, které proběhlo 18. ledna 2011 na Václavském náměstí:

Dobrý večer, dámy a pánové!

Dějuji organizátorům, že přišli s myšlenkou uspořádat Shromáždění na podporu pronásledovaných křesťanů. Jsem poctěn, že mohu zde, na místě, kde na nás shlíží svatý Václav, připomínající nám naše křesťanské kořeny, vyjádřit znepokojení a rozhořčení Konzervativní strany nad sílícím pronásledováním křesťanů, ale i Židů, ať se děje kdekoliv. Ale znepokojení a rozhořčení je málo! Je třeba nejen tyto činy odsoudit. Je třeba politicky nekorektně je pojmenovat, upozornit na jejich příčiny, pojmenovat viníky a příjmout protiopatření.

Tedy řekněme nahlas: jde o promyšlený, dlouhodobý ůtok na západní civilizaci a její hodnoty, podněcovaný z mešit jak v islámských, tak nyní i evropských zemích. Nenávist  k nám z nich šířená slovem je neméně nebezpečná než výcvik ozbrojenců ve výcvikových táborech teroristů. Jsme připraveni a ochotni těmto nebezpečím čelit? Soudím, že ne. Nejsou na to připraveny a ochotny evropské a americké elity, vychované na liberálních, tedy levicových universitách. Levice obviňuje zastánce naší civilizace z rasizmu, xenofobie, a v zájmu zvrácené „politické korektnosti“ zavírá před zejména islámským nebezpečím oči. Je to krátkozraká a zbabělá politika, která je u našich nepřátel vnímána – právem – ne jako velkorysost, ale slabost.

Zůstaňme v Evropě: evropské elity, a to nejen levicové, rezignovaly na ochranu západní, židovsko-křesťanské civilizace. Potlačují její projevy a zvyky. Útočí na náboženství. Evropský soud pro lidská práva se dokonce vyslovil pro zákaz křížů ve školách. Evropské elity vzývají multikulturalizmus – čest výjímce, paní kancléřce Merkelové, která jako první čelná politička Evropské unie mela odvahu to označit za chybu. Evropské elity nejsou ochotny dát najevo silám, které stále častěji a otevřeněji vvzývají k našemu zničení, že pokud neustanou v této snaze, budou zničeny ony. Prosím, toto není výzva k útoku, toto je výzva k obraně.

Začněme tedy u nás, v Evropě. Donuťme politiky, aby okamžite zamezili hlásání nenávisti z evropských mešit. Donuťme je, aby znemožnili v evropských městech uplatňovat islámské právo a aby jeho nelidské projevy postihovali podle našich zákonů. Žádejme, aby společně s Američany posílili obranu Západu a aby jasně deklarovali ochotu bránit Stát Izrael. Příjmějme evropské politiky, aby respektovali naše křesťanské a židovské kořeny, abychom jednou nebyli za svoje náboženské přesvědčení pronásledováni u nás. Že to není nemožné nás přesvědčily jak dějiny dvacátého století s jejich nacizmem a komunizmem, tak i některé dnešní projevy útoků na náboženství a jeho znevažování a zesměšňování. Je na nás, abychom to nepřipustili.

Děkuji za pozornost.

Martin Rejman

člen Generální rady Konzervativní smlouvy

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

23 Responses to Projev Martina Rejmana

 1. Felix píše:

  To tam nebyl nějaký pravdivý projev?

 2. jjstodola píše:

  „pronásledováním křesťanů, ale i Židů, ať se děje kdekoliv. Ale znepokojení a rozhořčení je málo! Je třeba nejen tyto činy odsoudit. Je třeba politicky nekorektně je pojmenovat, upozornit na jejich příčiny, pojmenovat viníky a příjmout protiopatření.“

  Inu, to je jednoduché. Křesťané jsou pronásledování proto, že přijali Kristovu zvěst, Židé proto, že ji nepřijali. Jelikož tercium non datur, pak lze politicky nekorektně říci, že tudy cesta nevede.

  • Michal Kretschmer píše:

   Přesně tak. Důvody pronásledování jsou různé. Když je někdo chce dostat pod společný jmenovatel, musí přijmout thesi o „právu na náboženskou svobodu“.

   V jejím přijetí Konservativní stranou (a nejen jí) je jádro jejich postojů. A jsme zase u Dignitatis humanae a jejím nesouladu s dokumenty předchozích papežů.

   Židé (stejně jako každý blud) nemají právo na náboženskou svobodu. Ale oni konkrétně mají být v jisté míře tolerováni, jak to činila i středověká křesťanská civilizace.

   • Felix píše:

    Třeba že si na křesťanské demonstraci zatroubí na trumpetu a pan Rejman je podpoří svým slovem. Smajlíky neužívám.

 3. jjstodola píše:

  „aby jasně deklarovali ochotu bránit Stát Izrael“

  Bravo!
  P.S.
  Muslimové alespoň Krista neuráží. Narozdíl od příslušníků náboženství spojeného se státem Izrael.

  Ale jinak, ať žije židovsko-křesťanská civilizace!

 4. Lukáš Biskupický píše:

  Pana Rejmana jste pozval Vy, Cinicie?

  • cinicius píše:

   Ano, pozval jsem ho já, protože jeho Konzervativní strana jako jediná z českých politických stran aktivně a veřejně vystoupila v případu Asie Bibi.

   Jinak pokud jde o podporu Izraele, myslím, že Konzervativní strana je příliš proizraelská, takže není schopna dohlédnout chyb tohoto státu. Na druhé straně přehnaná je i protiizralská zaujatost některých zde diskutujících.

   • Felix píše:

    Já bych řekl, že pravdivě vidět, rozumět, tématu „židi, Židi, sionisti, neokoni, starožidovská víra, talmudická víra, nově se utvořivší jejich stát apod.“ zaručuje do veliké míry orientaci v dnešním světě a umožňuje si správně zodpovědět otázku: Co je třeba dnes dělat. A naopak, zmatení odpovědí na tuto otázku má příčinu v nějakém tápání v tomto tématu. To téma je klíčové, tím klíčem se odemyká. Je tomu tak proto, že jedním ze dvou pramenů křesťanství je starožidovská víra. A téma „křesťanství“ pak rozhoduje vše.

   • David Hibsch píše:

    Přehaná??? Proč, někdo tady snad volá po likvidaci státu Izrael? Copak není Izrael postaven a politicko-rasistické ideologii zvané sionismus (vždy existují i Židé jdoucí proti proudu, což je dobře)? Rád bych např. slyšel jediný důvod proč by třeba ČR měla vysílat vojenskou či ekonomickou pomoc stát Izrael, což neo-koni mnohdy naznačují a ti v USA, tak i činí již mnoho let (za veliké podpory protestantů). Nemluvě o nekonečných repracích z Evropy za II. světovou válku….tohle asi budeme platit do soudného dne a to bez vyjímky (viz. Norman Finkelstein a jeho kniha Průmysl Holocaustu)

    • Felix píše:

     Když knihu, tak jedna z knih „bible“ poznání onoho tématu je Proč holocaust – Hitlerova vědecká mesianistická vražda (Jan Horník). Pro ty, kdo nemají čas, je tu sensa komentář Romana Cardala i s videem Honzy Horníka http://www.obcinst.cz/cs/FILOSOFIE-HOLOCAUSTU-c1614/ Upozorňuji, že jde o absolutně nevyvážené, ale pravdivé odsouzení jednoho z rysů – no, dnešního sekularismu.

   • Felix píše:

    Ještě bych dodal, že absolutně nejde o vyváženost. Absolutně jde o pravdu. Tj. o to, jak to objektivně je.

    • David Hibsch píše:

     Felixi: Každý katolík co mu nestraší v ekumenické věži ví jak to je, to pouze modernisté jsou velcí přátelé Talmudu (tedy mylné víry), neb pomýleně věří, že je to ta jejich specifická cesta k pravému Bohu. Dokonce tvrdí, že ani nemusí poznat Krista a stát se katolíky, Bůh je přeci vyvolil a mají tedy jistý „věčný nadstandard“. Tohle dnes hlavně bují mezi „charouši“ a co se točí kolem Karmelu – Kodet s.r.o.

     • Hamish píše:

      Svaty Jak Zlatousty – Proti judaizujicim krestanum.

     • David Hibsch píše:

      Nejhorší je, že to měla být dobrá akce, ovšem infiltrace opět zabrala, takže to vypadalo jako seance havlo-katolíků….“katolíků“ co již přijali NWO mentalitu, aniž si toho všimli. Čest všem výjimkám.

 5. Dee píše:

  A vidíš Ciniku, já se o tom dozvídám až takto pozdě, přitom jsem se tam mohl přijít alespoň ukázat. No ale nic, vidím, že jsem tam Martinovi asi moc nechyběl.
  S tématem by se dalo zmínit, že třetí cesta existuje, ale muselo by se přiznat, že existují i jiná náboženství naopak pronásledovaná křesťany – a to by valná většina účinkujících asi neskousla. Cesta jak z toho ven by pak byla vidět hned o něco lépe. No alespoň že na ty homosexuály máme stejný názor, že?

  • Maftík píše:

   To by mě strašně zajímalo, to pronásledování jiných náboženství (a lidí vůbec) křesťany. Jak konkrétně to vypadá, kde a kdy se to děje, v jaké míře, kolik lidí umírá, kolik protestů se proti tomu pořádá atp … zatím jsem neslyšel nic konkrétnějšího než podobné žblepty (pominu-li odkaz na Srebrenici, ale tam nejsem moc informován). „Konkrétnější“ byl snad jen apostata Štampach, který na nejmenované diskuzi kam jsem dal odkaz na tuto demonstraci v reakci na to prohlásil, že svolává demonstraci na podporu všech lidí co jsou kde na světě pronásledovaní křesťany. Nu, zdá se, že zůstane jen u prohlášení.

  • Lukáš Biskupický píše:

   Tak co Dee, kdy nám sdělíš konkrétní příklady, kdy křesťané pronásledují jiná náboženství? (vězní je, bičují, kamenují, vypalují svatyně apod.)? Tak chutě a statečně do toho!

 6. Bohužel tam bylo víc podobných projevů. Angličan by řekl, že to sionisté trochu hitchhikovali.

  Je to nešťastné, protože pak mohou muslimové pokračovat ve své propagandě, že křesťané jsou prodlouženou rukou Izraele.

  Nejlepší bylo, když na pódium vystupoval liberální judaista Kuras a byl přivítán slovy: „Vítáme bratry ve víře.“

  • David Hibsch píše:

   Asi to nakonec pěkně zrežírovali podle svých ekumenických postulátů. Inu, platí: když máš obavu (v tomto případě katolická hierarchie), že by se ti něco mohlo vymknout z rukou, tak do toho vstup a potom otoč děj události o 180 stupňů. To se zřejmě, k mé velké lítosti, povedlo. Škoda.

  • Felix píše:

   Martine, jak vidím Vaše jméno, vždy se tam podívám a vždy mě to potěší. Pokud jde o tu víru: je potřeba rozlišovat staré židovství svatých proroků a židovství talmudické. To je přesně stejně blízké/vzdálené nám a stejně nesmyslné jako islám. Není rozdílu mezi nimi. Proti tomu se namítá, že talmudové očekávají mesiáše a muslimové ne, ale to neplatí. Protože Mesiáš už přišel. A na jednu stranu je horší jeho zapření, než nevíra, že by byl.
   ***
   A když už jsem něco napsal, dopíšu to sem, i když to patří obecně: Konzervativní strana je tím nenapravitelně (protože je to v těch lidech) prosáklá. Podobně neoKonzervativní listy (taky vězí v tom mylném vidění tohoto světa: vzpomeňmě na to, jakou bouři nevole zde vyvolal člnek o panu nahrávači Michlkovi – taky z prostředí neoKonzervatvníc listů.)

 7. David Hibsch píše:

  To je holt typická rétorika tzv. konzervativců v ideovém spojení s americkým neo-konzervatismem. Izrael je podle nich příklad demokracie (výspa demokracie), má bianko šek na jakékoliv násilí na Palestincích a nejzásadnějším problém je islám. Inu je, ale kdopak ovládá na západě měnový systém, kdo vytvořil v USA Fed, kdo nyní produkuje světovou krizi a proč? Tohle neokonzervatisti nehodlájí řešit, protože USA je našim spojencem na „věčné časy“. Inu, běs a hrůza.

 8. Felix píše:

  Myslím, že se podařilo v diskusi, přes některé její nepravdivé zákruty solidně prokázat, že tento projev je scestný vinou scestnosti mylšení autora. A toho, kdo autora zná a zná přestředí, v němž se pohybuje, to nemohlo překvapit. To vše bez ohled na to, že „boj proti pronásledování křesťanů“ je v podstatě věc velice chválihodná. V podstatě – ale co ty akcidenty?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: