Britští evangelikálové vydali příručku pro evangelizaci muslimů

Britští evangelikálové vydali příručku pro evangelizaci muslimů. Více podrobností na Radiu Vatikán. Máme se od nich hodně co učit.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

Advertisement

4 Responses to Britští evangelikálové vydali příručku pro evangelizaci muslimů

 1. Anton píše:

  No to prece nelze, provozovat proselytismus! Vzdyt to jsou nasi bratri ve „vire“ !! Fuj to jsou ale zli a spatni , ti evangelikalove !! 🙂

 2. VlaM píše:

  Mě tam teda zaujalo to varování před tvrzením, že křesťané a muslimové věří v téhož Boha.
  To by mě teda zajímalo, jestli vůbec křesťané a židé věří ve stejného Boha a v čem je pak zásadní rozdíl mezi Bohem židů a Bohem muslimů.

 3. Anton píše:

  Tady je vysvetleni proste.., demon „Allah“ rika jasne, ze nema zadneho Syna, rika to v surach udajne diktovanych Mohamedovi, ktery se oznacuje za tzv. „proroka“.

  Takze reci synkretiku o shode jsou jen hlouposti vyvratitelnou pouhym pozornym ctenim koranu.

  Zdali zide veri ve stejneho Boha jako katolici, potazmo krestane, je otazka, talmudicke spisy hovori vcelku jasne, ze nikoliv.

  Zkratka, jinak receno, cemu veri muslimove je zcela urcite neco jineho, nez cemu veri zide a (nebo) katolici..

  • VlaM píše:

   Ano, Korán jasně tvrdí, že Bůh nemá Syna. Ale pokud vím, ani Starý Zákon také výslovně nehovoří o Božím Synu; ten je tam skryt jen v náznacích; takže židé toto téma jistě vidí podobně jako muslimové. Pokud jde o nás křesťany, tak se s muslimy i s židy prakticky shodneme nad dogmatickým traktátem De Deo Uno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: