Duch Assisi

Článek Duch Assisi na Christianitas

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

40 Responses to Duch Assisi

 1. Teni píše:

  … je strašná slátanina.

 2. Hamish píše:

  „Krok Svatého Otce mě rozesmutněl, vzhledem k jeho názoru v jeho knihách a rozhovorech.“

  Mne naopak, vzhledem k jeho názorům nerozesmutněl vůbec. Naopka. Potěšilo mne, že mons. Lefebvre se v hodnocení kardinála Ratzingera nemýlil.
  Dokonce se odvažuji říci, že čím hůř, tím lépe. Pro tradici. Protože věřící už začínají mít těchto experimentů dost.

 3. karmelita píše:

  Sv. Otce si velice vážím, jeho knihy a encykliky velmi oceňuji, ale tento krok naprosto nechápu. Podle mého názoru přinese mnohem více zlého než dobrého – pokud vůbec může něco dobrého přinést, o čemž velice pochybuji. Zaseje to pouze lidem do hlavy zmatek – a to bohužel i mnoha (ve víře ne tak vzdělaným) katolíkům – a obávám se, že mnohým otevře cestu k synkretismu. Je to velký malér!

 4. Michal píše:

  Postoje Benedikta XVI k akcím mezináboženského dialogu připomíná článek http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=13906 . Jsou tam mnohé kritické připomínky. Máte k tomuto textu ve vztahu k chystané akci konkrétní připomínky?

 5. jayef píše:

  děsnej blábol

 6. Radek Rejšek píše:

  No,…Pán s námi, bratři v Kristu (nebo ve víře), bude hůř…

 7. To, že na mezináboženský sraz do Assisi nebyli pozváni „Vesmírní lidé“, považuji za velmi vážné opomenutí, které se nám na cestě k celosvětové jednotě po čertech vymstí. Mír bez Aštara není možný!

  • brontochundelka píše:

   Ano, to je hrubé opomenutí. Oficiálně nebyli zváni ani satanisté, ale to nejspíš proto, že jejich delegace je infiltrována mezi pořadateli.

  • Aštar šuran píše:

   Dejte si pozor, Martine! Z Vašich slov cítím výsměch. Takové nevezmeme do lodě! Chraňte se před vesmírnými ještěry a stáhněte si moje samolepky. Miluji vás a pomáhám vám.

   • Hamish píše:

    Ještírky.
    Fůůůů, šurane, šurane 🙂

    • jayef píše:

     Mohu se zeptat na význam slova „ještírky“? Je to alespoň nejaký indoevropský jazyk?
     Vás mj. Šeran miluje taky.

     • šuran píše:

      Ale to vy nevíte, a tak sám sebe ochuzujete. Dnešní svět tolik potřebuje lásku a harmonii! Ale pozor: Lidem chystají ještěři čipy z pekel k zotročení! Jenom 2% z lidí nesměřují do temných světů. Vyhni se, Hamishi, čipové totalitě.

     • Hamish píše:

      Nakolik ja to chapu, jsou to nejaci „dablove“. Ale konkretnejsi byt nemohu, protoze tahle uchylna vira mne spolehlive odpudila od dukladnejsiho studia.
      P.S. To si nemyslim, pro nej jsem jiste jestirek.

  • Felix píše:

   Všichni jsme Vesmírnými lidmi, i když si to někteří z nás neuvědomují (citát z dnešní modlitby Vesmírných lidí).

   • jayef píše:

    Člověče, vy to nějak sledujete! 🙂

   • Teni píše:

    Všichni jsme katolíky, i když si to někteří z nás neuvědomují.

    • Hamish píše:


     Ten s brýlemi.

     • brontochundelka píše:

      …je kdo?

     • :) píše:

      Vypadá to na Karla Rahnera… Nebo se mýlím?

     • Hamish píše:

      Ja ja, anonymni krestan, Karl.

     • Felix píše:

      Když chce „konservativec“ vyjádřit nějakou nespokojenost, začne nadávat na Rahnera. A úplně zapomene na Rahnerovo dvojče.
      A když se sejdou tři katolíci, hned začnou vymýšlet nějaké „vylepšení“ (jednou z podružností je samo sebou i „vylepšování“ liturgie). Když se sejdou tři islámci, hned začnou vymýšlet kroky k tomu, aby byli čtyři.
      Katolíci jsou vůbec moudří. Jeden třeba s vážnou tváří tvrdí, že reformátor liturgie není reformátorem liturgie.

     • Hamish píše:

      Pokud dvojčetem myslíte pána s kravatkou vedle Karla, tak si buďte jist, že tuto fotografii jsem zvolil záměrně.
      Pokud skutečně myslíte tohoto pána, pak mne udivuje (nebo vlastně ne) vaše schíza – nedávná „diskuse“ o nekritizovatelnosti papeže.
      Jestliže nemyslíte pána s kravatkou, tak se omlouvám, ale jiné dvojče „mistra koncilu“ mne nenapadá, ale vy mi jeho jméno jistě prozradíte.
      Nebo možná ne, protože opět jen zbaběle nakousnete a honem ruce pryč, abyste náhodou někoho nekritizoval.
      Navíc, opakuji po x té. Nejsem konzervativec. dost dobře totiž nechápu, co bych v dnešním hnoji měl chtít konzervovat.
      Vylepšení liturgie – platí, pokud tím katolíci, myslíte „katolíci“. Katolíci, narozdíl od „katolíků“ žádné vylepšení liturgie nepožadují. Katolíci totiž vědí, že tu dokonalá liturgie je.

     • Felix píše:

      Celkem dobře jste se vyjádřil. Pokud jde o tu fotografii, všichni vědí, že blbě vidím, takže Vás zase zbaběle neuspokojím …
      A v oné diskusi nešlo o nekritizovatelnost, ale o sprostou nálepku „špatný“. To je podstatný rozdíl. Navíc kritika se může týkat buď osoby nebo jejích skutků. To poslední jsem jsem nikdy nikde nejen neodsuzoval, ale naopak doporučoval, pokud se děje kvalifikovaně a uctivě.

     • Hamish píše:

      Mno jo, ony ty skutky si jen tak samy existuji. Nikdo je nevykonal. On vlastne i ten Ada byl fajnk kluk a ze delal zle a spatne skutky vubec neznamena, ze byl zly a spatny…
      Nevim, jak vsichni, ale ja o vasem spatnem zraku ctu prvne. Nepopiram, ze by to mnohe vysvetlovalo.
      Mimochodem, vite, proc u knezstva neexistuje „nezavinena nevedomost“ (omlouvam se panu „:)“ za zjednoduseni)? Asi ne.
      Opravdu ale nestojim o dalsi idiotskou diskusi, ve ktere mne budete presvedcovat, jak byl Wojtyla papez veskrze indiferentni. Se divim, ze na tak „moudry“ napad Pan Buh neprisel uz davno. Peklo by bylo zbytecne.

     • Felix píše:

      Přičítáte mi výroky, které jsem neřekl, oponujete něčemu, co jsem neřekl. Zkreslujete postoj druhé strany. Nedržíte se toho, co řekla.

 8. Felix píše:

  Všichni jsme katolíky?
  Jakými?
  Katolíci jsou dokonale sekularizovaní. Sekularismus zvítězil na celé západní polokouli. Katolíci si neporadili s potraty a tato hrůza je jimi naprosto neodstranitelná v důsledku jejich sekularizace. Katolíci si neporadili s josefinismem a jeho dědictví trvá dodnes. Katolíci si neporadili s osvícenstvím, které bují. Katolíci už staletí podlézají talmudistům. Katolíci si naprosto neporadili s protestantismem, který trvá a bují 500 let bez jakékoliv účinné oposice. Obroda žluklého katolictví je v důsledku jejich sekularismu od nejnižších až zcela nahoru nemožná. Jediná konservativní síla, která může, možná, smrtelně zasáhnout sekularismus a smést ho, je islám. Te je nadějí světa. Teprve po jeho případném vítězství a až v následném (!) krutém boji s ním se může katolictví obrodit; boji následném, protože předčasným bojem by byl utužen sekularismus. Pak bude vybrána krvavá cena? Hanba všem sekularistům, kteří nalajnovali tuto cestu, hanba katolíkům na všech stupních, kteří jí přizvukují, hanba všem kolaborantům během posledních 700 let.

 9. Felix píše:

  http://claritatis.cz/zpravy/z-domova/egypt-krestane-se-ucastni-bouri-/4465?SSID=9442f2736b52f590083ab84031f26cff
  O Kopty se nebojím.
  Mubarak = nejmocnější bržněvovská veš sionismu v arabském kožichu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: