Filosofické pozadí multikulturalismu

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

9 Responses to Filosofické pozadí multikulturalismu

 1. jjstodola píše:

  Konečně to někdo řekl. Jiří Fuchs je heterodoxní filosof.

  • Maftík píše:

   Přál bych si, aby tahle heterodoxní provokace (je-li míněna tak, jak se domníváme), nezůstala bez diskuzní odezvy ze strany samotného Jiřího. Ale asi je to přání na hranici splnitelnosti.

   • :) píše:

    Mám za to, že zde „heterodoxní filosof“ má znamenat spíše lichotku a výzvu pro případné návštěvníky, a to totiž, že nejede v hlavním proudu toho, co se dnes říká (mezi filosofy). Nijak to nesouvisí s náboženskou stránkou věci.

   • jjstodola píše:

    Každopádně to působí dvojznačně. Od kdy, kurňa, katolíci používají slovo „heterodoxní“ ve smyslu „nejdoucí s davem“? Myslím, že v katolickém prostředí se „heterodoxní“ užívá pro „nepravověrný ve smyslu katolické věrouky“.

    • :) píše:

     To taky nevím, od kdy to používají. Možná nejsou primárně zaměřeni na nás, kteří jsme zvyklí používat toto slovo v normálním významu. Když celé hodiny a dny trávíte přemýšlení, studiem a diskusemi ohledně víry, pak ve vás slovo heterodoxní už nevyvolává to, co vyvolává u běžného Čecha. Ale název je to každopádně divný i tak.

    • vonrammstein píše:

     Nakolik Jiřího znám, docela to koresponduje s jeho specifickým smyslem pro humor.

 2. Nedalo by se domluvit, že by se ty přednášky nahrávaly a následně zveřejňovaly někde na netu?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: