Islamisté využili nepokojů v Egyptě k vraždění křesťanů

Egyptští islamisté využili nepokojů a absence policejní ochrany a vyvraždili nejméně dvě křesťanské rodiny. Podrobnosti ZDE (česky) a ZDE (anglicky).

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

12 Responses to Islamisté využili nepokojů v Egyptě k vraždění křesťanů

 1. Felix píše:

  Vůbec bych se nedivil, kdyby to byla Mubarakova provokace – jako již dříve v minulosti. Falešná vlajka.

 2. Felix píše:

  Kdo si pamatuje éru komunistů, běžně se to dělalo. Proto jsem napsal „brežněvovská veš“. Vše stejné, tajní, lidové milice, zatýkání, mučení, provokace, vraždy, mediální lži, falešní svědci. Prostě Frunzeho vojenská akademie za Brežněva od r. 1964.

 3. Hamish píše:

  Felixi, uz zase blbnete.
  To fakt neumite sve myslenky sesumirovat do jedne reakce?

  • Felix píše:

   Neumím, jsem fakt hloupý. To pan Mubarak je bystřejší. Jedině on je zárukou boje proti islamistům. Ti jednak vraždí nevinné křesťany, jak ukazuje článek, jednak ohrožují jeho chráněnce, tamní sionistický útvar, jak praví nově příchozí zpráva: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/utocnici-vyhodili-do-vzduchu-plynovod-v-egypte/ Takže se jasně ukazuje, že jedině já, Mubarak, jsem zárukou míru v regionu. A pokud by to přesto někomu nestačilo, islamisté zase něco provedou.
   Ale rozumný člověk uvažuje jinak: V současném boji za svržení páně Mubaraka jsou všichni islamisté naprosto potichu a varují se jakékoliv provokace. Takže – zase falešná vlajka.
   A abych nemusel psát druhý komentář, ještě dodávám, co jsem si uvědomil už včera: Po vzoru Leonida Iljiče je Husní (po vzoru Petrlovy Hillary) i generálním tajemníkem Strany. Už snad 30 let.

 4. Felix píše:

  Já myslím, že i občasná zajímavost se sem pro odlehčení hodí. Co píše Murdoch o Mubarakovi (že by ho už hodil přes palubu?): http://www.newsmax.com/InsideCover/hosni-mubarak-egypt-wealth/2011/02/04/id/385057?s=al&promo_code=B9D6-1

 5. vonrammstein píše:

  Je čas kameny sbírat a je čas kameny házet.

 6. Anton píše:

  Kameni..? Meine Herren, doba jiz technologicky pokrocila! 🙂

  Ale vazne, situace v Egypte moc optimismu nenabizi, mistni si muzou vybrat mezi prozasterkarskou „pro-zapadni“ autokratickou vladou nebo mezi Muslimskym bratrstvem. Tristni vyber!

  • Quido píše:

   Ta prozápadní vláda v Egyptě si v teroru nic nezadala s musulmanskou diktaturou s právem šaríja.
   Vůči křesťanům zcela stejně bezohlední.
   Ale šla Iraelcům a US na ruku. Což muslimské bratrstvo asi nepůjde. Proto z toho mají takovou hrůzu v USA a Izraeli ale i v EU.

   • Felix píše:

    Víte, taky je zajímavé, že člověk, který si nahrabal 70 miliard dolarů pro sebe (jak bylo na DaH bohudík uvedeno; HDP ČR je menší – asi 900 miliard Kč), tam teď vyhlásil boj proti korupci.

 7. Felix píše:

  No toto by mělo být zveřejněno:
  „Christians planned a Mass in Cairo’s Tahrir Square on Sunday afternoon, anti-government protesters in the square said.
  Muslim protesters said they would form a ring around the Christians to protect them during the service. The Mass will pay tribute to those killed during clashes.“
  Hlásí CNN: http://edition.cnn.com/2011/WORLD/africa/02/06/egypt.protests/index.html?hpt=T1

 8. Anton píše:

  Zajimave, diky za info!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: