USA: Přes 2 miliony dětí v domácí škole

Podle studie, kterou 4. ledna zveřejnil National Home Education Research Institute (Národní výzkumný institut domácího vyučování – NHERI), bylo v roce 2010 v USA doma vyučováno přes 2 miliony dětí, což představuje téměř 4 % dětí ve školním věku. Přitom před 30 roky bylo doma vyučováno jen asi 20 tisíc dětí.

Veliký růst hnutí pro domácí školu byl doprovázen nárůstem zájmu o domácí školáky ze strany navazujících škol, neboť studie opakovaně ukázaly, že děti učené doma často předčí své konvenčně vzdělávané vrstevníky.

Studie má 148 stránek a zpracovává údaje o 7306 dětech, kteří prošly domácí školou, z toho 5254 po 7 nebo více let. 30% domácích školáků se takto vzdělávalo 10 až 14 let.

Hlavní důvody rodičů při jejich rozhodnutí pro domácí školu byly: možnost poskytnout dítěti doma lepší vzdělání – 79,5%, náboženské důvody – 76,7%, učit dítě určité hodnoty, přesvědčení a pohled na svět – 69,2%, rozvíjet charakter a mravnost – 69,2%, námitky proti tomu, co učí škola – 61,7%, nízká úroveň výuky ve škole – 56,1%.

Z domácích školáků 55% výrazně chce své vlastní děti také učit doma a 27% by rádo tak činilo. 94% z nich tvrdí, že jejich náboženské přesvědčení je stejné jako jejich rodičů. Studie také ukazuje, že bývalí domácí školáci jsou více občansky angažovaní než průměrní dospělí v USA, lépe rozumí společnosti a mohou ovlivnit ji a vládu více než široká veřejnost.

Více o studii se dočtete ZDE.

Zdroj: LifeSiteNews.com

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

Advertisement

One Response to USA: Přes 2 miliony dětí v domácí škole

  1. cinicius píše:

    Děkuji panu Kretschmerovi za zpracování zprávy a svolení ji publikovat. Jako zajímavost dodám, že domácím vzděláváním prošla mimo jiné i pravidelným čtenářům těchto stránek dobře známá Lila Rose

    http://www.katopedia.cz/index.php?title=Lila_Rose

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: