Peter Seewald: Kdo seje vítr, sklidí bouři

„Zde jsou ti praví zpátečníci. Nevedou do budoucnosti, a sami nemají žádnou budoucnost. Nebudou se ani zelenat, ani někdy kvést. Mohou kolem sebe shromáždit funkcionáře, ale nikdy nemohou nadchnou masy, a už vůbec ne mladé. Jako shnilé větve mohou ještě napáchat škody, když spadnou ze stromu.“

Rozhovor s Peterem Seewaldem o manifestu německých „katolických teologů“ na Postoyu.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

16 Responses to Peter Seewald: Kdo seje vítr, sklidí bouři

 1. Hamish píše:

  „Jako mladý teolog prosvěcoval tuto otázku také nynější papež. “

  „Dopis již v roce 1970 požadoval ukončení kněžského celibátu a byl kromě jiných podepsán otci Josephem Ratzingerem, Karlem Rahnerem, Walterem Kasperem a Karlem Lehmanem.“
  http://www.vendee.cz/texty/a-bod_varu.html

 2. Hamish píše:

  „Nechovají se koneckonců jinak, než schizmatičtí biskupové reakčního Piova bratrstva. Oba se překonávají v dětinské vzpouře a vulgárnostech proti papeži.“

  Seewald se ukázal jako užitečný blbeček, který udělá špinavou práci za papeže.

 3. Felix píše:

  Je to velice mazaný rozhovor, musí se číst víckrát a se znalostí věcí – na některé je zde v komentářích upozorněno. Naprosto nesouhlasím s názorem, že ten Seewald je užitečný blbeček. Bylo by dobré sledovat, kde všude bude rozhovor zveřejněn; všimněme si např., že jej přeložil P. Koláček.

  • Hamish píše:

   Tak jiste. Protoze pater Kolacek je ten typ konzervativce, jemuz uvedene nazory konvenuji.
   Takovych je spousta. Benediktem pocinaje, přes Duku, patera Glasera, po ing. M.K. a dalsi uzitecne blbecky, kteri nechteji videt priciny krize a svou slepotu si kompenzuji oodanosti Svatemu otci vzdy a ve vsem. Udajne znak katolickeho veriho.
   Vas jsem, Felixi, zamerne nenapsal, protoze konzervativec nejste.

 4. brontochundelka píše:

  „Seewald se ukázal jako užitečný blbeček, který udělá špinavou práci za papeže.“

  – Jasné a přesné. Stavět do jedné řady nepřátele Krista s věrnými syny Církve je hanebné. Seewald je lhář a darebák.

  • Felix píše:

   Já bych to takhle neřekl. Pan Seewald slouží a slouží dobře. Tipuji, že při návštěvě Německa bude domluvena a po návštěvě vyhlášena komise pro posouzení veškerých aspektů celibátu. Bude pracovat tak rok dva. Všimněte si, prosím, že všechny cesty nynějšího Svatého otce jsou pracovní a každá z nich přinesla aspoň jeden markantní následek.

  • Seewald a "konzervy" píše:

   Ne. „Konzervy“ nepředou blahem. Ten článek je velmi radikální, na „papežského novináře“. Má poněkud ideologickou dikci, ale je správný.

   Nicméně:
   „Nechovají se koneckonců jinak, než schizmatičtí biskupové reakčního Piova bratrstva. Oba se překonávají v dětinské vzpouře a vulgárnostech proti papeži.“

   Toto si MOHL Seewald ODPUSTIT. Zvláště v době, kdy byla sňata exkomunikace z biskupů FSSPX!!!

   (nestojím na pozicích FSSPX)

   (na druhou stranu si mohl msgre. Richard Wiliamson odpustit jistý výrok ve Švédsku. Ideální cesta, jak poškodit Církev a urazit spoustu lidí. Ale to je na jinou diskusi…

   Pax

   Jan

   • Hamish píše:

    Nebylo co snímat. Exkomunikace byla od počátku neplatná a divadýlko s milosrdným Ratzingerem uspokojí opět jen konzervy.

   • Pius píše:

    Nevím, který výrok Msgre. Wiliamsona myslíte, ale pokud je to ten mediálně nejznámější, tak ten neřekl ve Švédsku, ale v Německu.
    Myslím, že je důležité poukázat na fakta s tím související:

    Msgre. Williamson řekl, že „věří, že historické důkazy svědčí o tom, že za války nebylo zavražděno celých 6 milionů židů“ v rozhovoru, který byl součástí protikatolicky laděného investigativního dokumentu natočeného muslimským režisérem švédské televize, který Msgre. Williamsonovi záměrně položil návodné otázky, aby o svých názorech na tyto záležitosti mluvil a tak diskreditoval nejen sebe a FSSPX, ale především papeže (viz níže). Rozhovor byl natočen 1. 11. 2008.

    Dokument je o bývalém pastorovi švédské národní „církve“, který přijal katolickou víru a vstoupil do semináře FSSPX. Film se snaží presentovat FSSPX jako extrémistickou antisemitskou organizaci, která chce Švédsko přeměnit na katolickou zemi (ó, jaká hrůza!).

    Dokument byl odvysílán 21. 1. 2009, tentýž den, kdy kardinál Re podepsal dekret o zrušení „exkomunikací“! Proč toto načasování?

    V dokumentu vystupuje Fiametta Venner, označovaná zde jako „spisovatelka a expertka na extrémistická pravicová hnutí ve Francii“. Ve skutečnosti je tato paní lesba, potratová aktivistka, militantní členka homosexuálního hnutí a spolupracovnice zednářské lóže Velký Orient. Netají se svou nenávistí k papeži. Vydala knihu o „nebezpečí tradicionalismu“ a jeho rozmachu v Římě (http://nouveauxsoldatsdupape.wordpress.com/).

    Je velmi pravděpodobné, téměř jisté, že tato žena je v dokumentu nejen pouhou účinkující, ale že pomohla zorganizovat jeho scénář i načasování vysílání na den, kdy byl podepsán dekret o zrušení „exkomunikací“ a 3 dny před jeho uveřejněním.

    Hlavním cílem tohoto propagandistického dokumentu bylo mediálně poškodit papeže vytvořením dojmu, že podporuje antisemitského biskupa, což se také stalo.

    Myslím, že pro katolíky je důležité vědět o těchto intrikách nepřátel Církve, kteří opravdu opravdu nelení.

    Film lze vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=av1uKMJ8X9w

    • :) píše:

     Ten film jsem viděl na youtube už dávno a je to skutečně zábava k pokukání 😀 Především, jak tam vyzpovídávají ty různé pastory a kněze, co FSSPX propůjčili prostory. A jak jim pouští to video s Mons. Williamsonem. My se u toho doma nasmáli… Fakt super pořad!

 5. Unést mitru není snadné píše:

  ani biskup nemá vždy všechny předpoklady. každá volba je kompromis a v historii ani služba papežská nebyla ideál vždy. možná dnes máme štěstí, možná jsem i jako církev v skupinovém procesu dozráli a dokážeme lépe eliminovat nevhodné..politici odpadají mnohem dřív a stávají se jen svojí vlastní parodií. diecezní biskup je spíše zodpovědnost jeho domoviny, než vzdáleného papeže. ten jej může znát tak z dokumentů a je pravidlem, že kdekdo umí vystupovat přesvědčivě. mít kvality a být kvalitní bývá v rozporu. i maturitu udělá nejlépe, kdo ji umí opsat, nebo má paměť fotografickou. i biskup učí jen ve věcech víry a praxe, ne v záležitostech historie či histerie…šoa je řpíliš blízko, aby byl odstup a výzkum. počty nejspíše sedí,m snad jen posun ke starším ročníkům, než se dříve zdálo. obtíž, kde je hranice, byly ukrajinci aktéři šoa? jistě, ale před hitlerem? mimo hitlera?po hitlerovi…. asi jako i dens se česku ztratí 50% financí vybraných na daních, tím spíše v chaosu války. vždy jsou nějakíéé „ztracené kmeny“, to elementární pravidlo historie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: