Prosba o příspěvek

Šéfredaktor a vydavatel Duší a hvězd prosí čtenáře o příspěvek na materiální zabezpečení provozu časopisu. Časopis má asi 200 pravidelných čtenářů, pokud by byť i jen každý desátý poslal jednu nebo dvě stovky, vyřeší to otázku peněz chybějících na nahrazení vyhořelého počítače a přijde-li toho víc, možná něco zbyde i na diktafon. Peníze prosím zasílejte na účet 000000-0936319123/0800 a připojte vzkaz DaH.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

21 Responses to Prosba o příspěvek

 1. prostředník píše:

  Dobrý den, jeden můj dobrý známý podnikatel už delší dobu mluví o tom, že by rád finančně podpořil / v řádu více desítek tisíc korun/ nějakou konkretní významnější aktivitu pro-life a někde se dozvěděl, že velmi dobře funguje literární soutěž pro studenty, které se účastní opravdu hodně mládeže. Měl jsem za to, že v této iniciativě funguje i časopis Duše a hvězdy a že by tím pádem peníze mohl poslat rovnou na konto, které uvádíte, ale na vašich stránkách k této soutěži nemůžu aktuálně nic najít, ačkoliv soutěž údajně zrovna probíhá. Proč se váš časopis odmítá na této aktivitě podílet? Považujete ji snad za závadnou?

  • cinicius píše:

   Dobrý den.

   Aktivita, o níž mluvíte, byla před rokem na můj popud spoluzaložena Hnutím Pro život ČR a MKD. Předpokládal jsem u ní spíše dvouletou periodu, než každoroční, každopádně o tom, že soutěž bude pokračovat už tento rok, jsem se dověděl až poté, co HPŽ ČR nový ročník vyhlásilo. Proč tak učinilo nejen bez mojí účasti, ale dokonce i bez mého vědomí, nemám tušení. Možná předpokládalo, že bych měl vůči odlišnému pojetí soutěže, s nímž přišlo letos, určité výhrady.

   Každopádně jsem na akci upozornil samostatnou zprávou:

   https://aktualityhvezd.wordpress.com/2011/02/04/literarni-soutez-necekane-dopady-asistovane-reprodukce/

   a inzeruji ji i v pravidelných pondělních rozhlédnutích a na Katopedii:

   http://cirkev.wordpress.com/2011/02/14/rozhlednuti-2011214/

   Pokud jde o pro-life aktivity, tento časopis provádí pro-life zpravodajství + je personálně spojen s Katopedií (encyklopedie psaná na základě katolického a pro-life pohledu na svět) + s facebookovou zpravodajskou stránkou Akce Život, kde shromažďuje odkazy na pro-life zprávy a akce z celého světa. Předpokládá se rozšíření těchto aktivit, nicméně to vyžaduje nejprve založení občanského sdružení, které by tyto aktivity zastřešilo.

   • taize píše:

    Jaké máte výhrady k novému pojetí soutěže? Souvisí to nějak s konfliktem mezi HPŽ a vámi, který se týkal alergie Ucháče na kritiku papežů a lefébvristický přístup obecně?

    • cinicius píše:

     Nové pojetí dle mého soudu příliš zužuje výběr tématu a formy. Soutěž podporuji, jinak bych na ni neodkazoval, ale v tomto mám pochybnosti o rozumnosti stanovených mantinelů.

     Pokud jde o Vámi zmíněný konflikt mezi HPŽ ČR a námi, nepředpokládám, že by ten měl vliv, protože další ročník soutěže byl pravděpodobně připravován dříve, než k němu došlo.

     Každopádně jde o konflikt v podstatě jednostranný, protože jak je i na tomto případě vidět, nemám problém odkazovat na akce HPŽ ČR a podporovat je.

     Už protože jsem přesvědčen, že osobní spory či problém rozdílného hodnocení papežů nepatří na půdu pro-life politiky a neměly by narušovat činnost a součinnost pro-life spolků a organizací. Pan Ucháč je ale bohužel jiného názoru.

     • Taize píše:

      Jedna se v pripade konfliktu s Uchacem ciste o hodnoceni papeze Jana Pavla II. nebo se rozchazite v posouzeni i papezu dalsich? Trpi pan Uchac take nedostatkem sponzoru?

     • cinicius píše:

      a) těžko říci, neprobíral jsem to s ním

      b) nevím

    • cinicius píše:

     Ještě, abych předešel nedorozumění. Chápu, proč došlo ke zúžení tématu i formy – první ročník byl až příliš rozkročený a určitě bych nějaké zúžení doporučil. Ale tohle je příliš velký extrém.

 2. prostředník píše:

  Tak takový konfliktní stav bohužel možná nebude optimální pro oslovení sponzora.
  Můžu se zeptat, zda vaše výhrady k novému pojetí soutěže jsou natolik zásadní?
  A dále: jestli uvažujete o případném samostatném vypsání soutěže čistě časopisem Duše a hvězdy a kolik by v takovém případě připadlo nákladů na ceny na kolik na zajištění provozu (počítače, práce komise, práce webmastera atd.)

  • cinicius píše:

   Neplánuji vypsání vlastní konkurenční soutěže, jedna stačí. Více viz výše. Nemám výhrady zas až tak zásadní, soutěž propaguji a podporuji, ale prostě si myslím, že mantinely byly postaveny dosti suboptimálně.

   Navíc v současné chvíli sháním pouze peníze na „obnovu a rozšíření technického zázemí“ časopisu a Katopedie, s jakýmikoliv jinými dary bych si zatím nevěděl rady. V případě časopisu jde o moji soukromou iniciativu a můj soukromý účet, takže dar asi nepůjde odepsat z daní, navíc teď nemám vhodný projekt, na který bych peníze použil. Jiné to bude až po založení občanského sdružení, k němuž v průběhu tohoto roku dojde, snad už v létě, a které se bude problematice pro-life věnovat.

   Vašemu sponzorovi, má-li na mysli jednorázovou větší částku, bych proto spíše doporučil zatím podpořit některou ze zde zmíněných organizací (či jejich projektů):

   http://www.katopedia.cz/index.php?title=Hnut%C3%AD_pro-life_v_%C4%8Cesk%C3%A9_republice

   I když nebudu protestovat, když počká na vznik inzerované pro-life organizace, kterou chci založit, a dar poskytne jí.

 3. trident píše:

  Plánuje časopis Duše a hvězdy další otevřenou kritiku blahořečení JP2? Spolupracujete s kritiky tohoto kontroverzního aktu i v zahraničí?

  • cinicius píše:

   Považuji toto téma za dosti vyčerpané. Neplánuji publikovat nic na toto téma, nicméně nemohu vyloučit odkazy na zajímavé články jinde a reakce na ně, pokud přinesou něco nového.

 4. Stydlín píše:

  Doporučuji zakoupení na splátky – těch pár stovek měsíčně snad můžete dát.

 5. brontochundelka píše:

  Ojetý mohu věnovat.

 6. Teni píše:

  Také bych mohl poskytnout ojetý stroj zdarma. Už mi tu nějakou dobu leží ladem a není to zase nějaký úplný brak.

  Athlon 1,8 GHz, 1792 MB RAM, grafická karta 32MB, disk 40 GB, DVD mechanika + LCD monitor Acer AL1714. Bez OS nebo třeba s Ubutnu.

  Žádná sláva to není, ale dobrou službu by ještě udělal. Nikdo to nechce, všeci už by jenom ty „neuBooky“.

 7. cinicius píše:

  Přiznám se, že počítačům nerozumím dost na to, abych posoudil, jak dobrý ten výše je, ale patrně dostatečně. Otázkou je, jak stroj případně dostat do Českých Budějovic…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: