Zemřel profesor Nathanson

Včera ráno zemřel profesor Bernard Nathanson, původně jeden z předních amerických potratářů, později velký odpůrce potratů, autor řady knih o potratovém průmyslu v USA a jeho pozadí a především dokumentárních filmů Němý výkřik a Zatmění rozumu. Více anglicky ZDE či ZDE. Nechť odpočívá v pokoji.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

8 Responses to Zemřel profesor Nathanson

 1. Felix píše:

  Zavraždil desetitisíce lidí a pak toho litoval a napsal proti tomu pár knih a natočil několik filmů.

  • Pavel píše:

   „Slyšeli jste, že bylo řečeno předkům: ‚Nezabiješ. Kdo by zabil, propadne soudu.‘ Ale já vám říkám: Každý, kdo se na svého bratra hněvá, propadne soudu; kdo svého bratra tupí, propadne veleradě; a kdo ho zatracuje, propadne pekelnému ohni.“

   • :) píše:

    Skutečně v tomhle zkresleném překladu, který jste uvedl, to zní zajímavě. Zkuste najít, co k tomu místu říká sv. Tomáš Akvinský, možná Vám to pomůže. I jazykově.

  • Hamish píše:

   Svaty Pavel ma stesti, ze?

 2. Anton píše:

  Jěště že o jeho spáse nerozhodujete vy, bratře Felixi, ale Bůh!

  Ať odpočívá v pokoji a světlo věčné ať mu svítí!

  • Felix píše:

   Já na rozdíl od Vás neříkám ani tak ani tak. Já nevím. Vy víte?

   • VlaM píše:

    Nevíme nikdo. Ale vyslovit aspoň střelnou modlitbičku za spásu jeho duše můžeme všichni. R.I.P.

    • Felix píše:

     To je pravda. Já jsem jen chtěl naznačit, že po svém obrácení ten člověk, tak jako tisíce prolifistů snil svůj prolifový sen: že totiž v rámci tohoto systému nůže dojít k zákazu potratů. Což je nesmyslné, protože potraty jsou zákonitým produktem tohoto systému. Jedním z mnoha zákonitých produktů. Vč. např. schvalování homosexuálního jednání. Srov. dnešní zprávu: US gay marriage ban: US government drops defence of law http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-12560964

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: