Krucifixy zůstávají, Štrasburk obrátil

Velký senát Evropského soudu pro lidská práva v poměru 15:2 rozhodl, že vyvěšování krucifixů na italských státních školách není porušením lidských práv. Zrušil tak opačné rozhodnutí svého malého senátu z roku 2009. Více informací ZDE, ZDE a ZDE.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

Advertisement

3 Responses to Krucifixy zůstávají, Štrasburk obrátil

 1. Předpokládám, že náboženská svoboda bude rozšířena i na nošení šátků muslimských žen ve francouzských školách... píše:

  Předpokládám, že náboženská svoboda bude rozšířena i na nošení šátků muslimských žen ve francouzských školách a že bude následována stejně nadšenou diskusí. Zvláště těmi kdož věří v jednoho trojjediného Boha.

  • cinicius píše:

   Zákaz nošení šátku považuji za jednak pitomost a jednak zločin. Jakkoliv považuji islám za zlé náboženství, se kterým je třeba bojovat, nemyslím si, že je správné nebo efektivní činit tak cestou šikanování muslimek.

  • Civil a Medojed píše:

   Zákaz šátků je politováníhodný příklad francouzům bytostně vlastního fašismu. Kdo ve francii nějakou dobu byl, ví o čem mluvím. Pokud alespoň nehovoříte plynně francouzsky, tak pro ně neexistujete. Trapní imperialisté bez impéria. Slepice s nalepeným kohoutím hřebenem a pavím pérem v oškubaném ocase. Ubohost. Když uvidí slabšího, klove do očí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: