Křestní obřady v tradičním římském ritu

Motu proprio  papeže Benedikta XVI. Summorum pontificum dává v čl. 9 věřícím právo žádat o vykonání obřadů dalších svátostí (křtu, biřmování, manželství, pomazání nemocných) podle tradičního způsobu. Na stránkách Krása liturgie doporučujeme článek popisující průběh tradičního křtu dítěte.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

4 Responses to Křestní obřady v tradičním římském ritu

 1. Hamish píše:

  Díky.
  Zajímavé jsou exorcismy, které se v novém, jarním ritu vyházely.
  Nelze nevidět souvislost mezi touto likvidací obřadu k likvidaci satanáše a současnou stovečkovou praxí „uzdravování rodových kořínků“.

  • pipuchálek píše:

   Vyřazení exorcismů je pochopitelné. Jarní komisaři nevěřili v ďábla a démony, proto jim nedávaly exorcismy smysm. V tomto kontextu se divím, že zůstavili formuli „Ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“.

 2. Papo píše:

  Připomíná mi to křest u řeckokatolíků..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: