MKD odmítají návrh ministra Hegera

Mladí křesťanští demokraté zásadně nesouhlasí s návrhem ministra zdravotnictví Leoše Hegera šetřit peníze ve zdravotnictví omezením péče o nedonošené děti.

„Nemůžeme uvěřit chladnokrevnosti ministra, který chce nechat umírat pacienty, malé děti, u nichž existuje možnost záchrany a v tomto případě nejen záchrany, ale také plného uzdravení a dlouhého plnohodnotného života,“ říká k záměru stanovení hranice života a smrti pro předčasně narozené děti předseda MKD Petr Jurčík.
Mladí křesťanští demokraté taktéž vyzývají organizace hájící lidská práva, aby se problémem zabývaly. „Návrh ministra Hegera mi připomíná bezohledné praktiky starověké Sparty, kde byli taktéž necháváni napospas či dokonce zabíjeni fyzicky slabší jedinci. Tento návrh nepatří do civilizované země, která ctí lidská práva. Přál bych si, aby v případě pana ministra Hegera šlo jen o nedorozumění“, uzavírá Jurčík.

Převzato ze stránek sdružení.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

One Response to MKD odmítají návrh ministra Hegera

  1. […] úrodnou půdu nepadla. Vedle řady lékařů nápad odsoudili například KDU-ČSL, HPŽ ČR a MKD. Občanské sdružení Nedoklubko vyhlásilo PETICI odmítající ministrův nápad. Podepsání […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: