Kultura diskuse a správců na iDnesu

Musím říci, že jsem se dočkal malého překvapení. Věděl jsem, že kultura, vychování a práce správců blogů na iDnesu nejsou tak úplně dokonalé, nicméně dnešek předčil má veškeré očekávání. Posuďte sami.

Okolo půlnoci jsem napsal článek kritizující morálně hluboko pokleslý projev paní Bobošíkové. Samozřejmě se v diskusi pod ním rychle objevila skupinka lidí, co si může s paní Bobošíkovou podat ruce a dokonce i jedinec, které by asi ruku nepodala ani ona. Tento diskutující (nick Urb – Uničtoženie vraga) nám prezentoval teorii, podle níž je defakto v pořádku vraždění německých nemluvňat (vždyť přece Němci taky vraždili nemluvňata) a znásilňování německých žen je mýtus, ony samy přece díky „sexuálnímu absťáku“ padaly Rusům do náruče.

Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby dotyčný tvrdil, že biskup Apor zemřel na chřipku a Anka Kolesárová z leknutí. O knihách „Žena v Berlíně“, „Proč jsem musela být dívka“ či „Berlín. Okamžiky zkázy 1945“ se s ním asi nemá cenu bavit.

Nu což, trošku jsem se napružil a rozhodl jsem se, že tohle stojí za oběť i nějakých dukátů (první v mé diskusní historii) a věnoval jsem pánovi odpověď, jakou si zasloužil, v níž jsem mu od plic napsal, co si myslím o někom, kdo napíše takové svinstvo. Že byl můj příspěvek obratem smazán, mne nepřekvapilo. Trochu mne zklamalo, že byl ponechán příspěvek, který bagatelizuje otřesné zločiny proti lidskosti a vyloženě se vysmívá jejich obětem, připadá mi to mnohem sprostší, než nazvat takový výlupek slovem, které si plně zaslouží, ale co od zdejších správců čekat.

To největší překvapení mi ovšem přinesla zpráva, informující mne o postihu. Uznejte, když už mi správci blogů iDnes poprvé v životě sebrali nějaké dukáty za „vulgaritu“, mohli by mi to sdělit s trochu civilizovanější formou, než jakou má tato zpráva:

—–

[Zpráva z webu: urbancova@atlas.cz]
Hm, takže sis jako Posseltův ohon vydělal minus 100 dukátů.

—–

Nebo Vám se to nezdá vulgární? Kolikpak dukátů byste sebrali?

Ignác Pospíšil

Příspěvek vyšel i na iDnesáckém blogu. Jak dlouho tam zůstane, je ovšem otázkou. 🙂

3 Responses to Kultura diskuse a správců na iDnesu

  1. Arkadius Klement píše:

    Vytrvat v nerovném boji!

  2. Honza Kohoutek píše:

    Paní Bobošíková? To je ta dáma, za jejíž stranu kandiduje pan Bátora a která mluví na akcích D.O.S.T? Jak ta může být špatná? 🙂

  3. Podiven píše:

    Mrkněte se někdy na Novinky.cz, tam uhlídáte názorové chuťovky podobného typu skoro pod každým článkem. A když vás zablokují, neobtěžují se ani napsat proč.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: