Consecratio Subito! (1)

První článek a druhý článek Michala Semína z Říma.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

5 Responses to Consecratio Subito! (1)

 1. Ano! Zasvětit Rusko! píše:

  Domnívám se, že zasvěcení Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie by mělo být učiněno, včetně plného jmenování Ruska. (Už pro to množství mučedníků, co sedmdesát let komunismu s ruským národem udělalo).

  Mohlo by se říci i „obnoveno“. (blahoslavený Jan Pavel II. učinil jistě vše podle svědomí, ale něco mi „schází“). Kolik biskupů tak učinilo s ním? Jmenování Ruska (dříve mohla být obava ze SSSR, dnes by to Rusko přijalo možná jako akt vstřícný…).

  Pak je tu také otázka zasvěcení a plné jednoty víry, svátostí a autority ruského pravoslaví a sv. stolce v Římě…(Panna Maria – Bogorodica Děva – může vyprosit nepředstavitelné a lidskými silami nepřekonatelné. To může být plod zasvěcení.

  I tato konference může „otevřít dveře“ plnému vítězství Neposkvrněného Srdce Marie vždy Panny. A to nejen v Rusku…

  (Snad jen text příspěvku „Consecratio subito“ nemusel být tak radikální.). I tak, více konferencí tohoto druhu! Díky Bohu, že se účastní i otcové biskupové….

  Pax

  Jan

  • Hamish píše:

   Wojtyla se na to vykaslal stejne, jako se na to vykaslal a vykasle Ratzinger. Jen dalsi vizitka modernistickeho „svetce“.
   Proc?
   Protoze pripadne zasveceni by mohlo zhatit jejich predstavy o ekumene s vychodnimi schizmatiky.

 2. Jsou tři věci píše:

  které bl. Jan Pavel už neučinil:

  1.Zasvěcení s plným jmenováním Ruska (podle informací +biskupa Pavla Hnilici(?) prý trpěl sv. otec bojkotem zasvěcení a byl znechucen – proto – sám Nevolník Panny Marie podle sv. Ludvíka Maria Grignon de Montfort – znova zasvěcení neučinil.

  2. Návštěva Ruska. Papež navštívil mnoho zemí s převládajícím pravoslavím, jen Rusko ne! Pořád jsou prý překážky. 20 let po rozpadu SSSR jsou stále překážky!!! (jistě ne ze strany papeže 🙂

  3. Vyhlášení dogmatu Coredemptrix – Spoluvykupitelka.
  Bl. Jan Pavel II. tento výraz použil při projevech šestkrát. K vyhlášení však nedošlo.

  více

  http://www.fifthmariandogma.com/

  Pax

  Jan

 3. cinicius píše:

  K prvnímu článku přidán i druhý…

 4. Jsou nějaké ohlasy píše:

  na konferenci?

  Co např. Tornielli?

  Pax

  Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: