Švédsko odmítá výhradu svědomí

Švédský parlament schválil 12. května drtivou většinou usnesení, jež nařizuje švédským politikům v Radě Evropy (PACE) bojovat proti právu lékařů odmítnout podílet se na potratech.Více o tomto opovrženíhodném usnesení, které se otevřeně staví proti jednomu ze základních lidských práv, vizte ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.


Advertisement

3 Responses to Švédsko odmítá výhradu svědomí

 1. Bezplatná gauneřina píše:

  Citát:
  „Švédsko by mělo podporovat úsilí, které učiní potraty bezplatné, bezpečné a legální pro všechny ženy.“
  ….
  V době krize, kdy se asi (nejen) u nás tlačí na stále větší a radostnější:)..:(((( „příspěvek“ pacienta na stále větší okruh prováděných zákroků a zdravotnické péče (např. existuje hanebný nápad, aby v LDN-kách senioři platili denně 300 Kč),

  je požadavek na

  BEZPLATNÉ

  provádění zabíjení nenarozených lidí takové „chucpe“, že jde o naprostý výsměch civilizaci.

  Pax

  Jan

  P. S. Bezplatné není v oblasti zdravotnictví nikdy nic. Prostě genocida z peněz daňových poplatníků. A běda, doktore, kdybys měl nějakou „výhradu svědomí“….

 2. brontochundelka píše:

  Do háje už, o jakých základních lidských právech tu píšete? Podstatou problému je, že je porušováno Boží právo; útlak lidské svobody je jen jeho důsledkem. Osvícenský koncept nezadatelných lidských práv je jen zástěrkou, jak udržet společnost koherentní i když resignuje na transcendentní zdroj vší skutečné jednoty a zdánlivou jednotu hledá jinde, kde není podmíněna závazky vůči Nejvyššímu.
  Tím, že na jejich hru s termíny přistupujete, děláte v podstatě PR Satanovi. Zkuste si na to prosím dávat pozor.

  • cinicius píše:

   Podle mého soudu lidská práva jsou založena v Božím právu a nní nic proti ničemu, bude-li se ten pojem používat. Jiná věc je, že vždy musíme trvat na jejich přesném vymezení, které je pravda, úplně jiné, než jaké hlásají lidskoprávní teroristé a zvrhlíci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: