Ostuda: eurokomisařka defakto prohlásila potrat za evropskou hodnotu

Viviane Reding, eurokomisařka pro základní práva, označila nepřímo potrat za hodnotu EU, když prohlásila maďarskou vládní kampaň apelující na těhotné ženy, aby nechodily na potrat, za kampaň, která jde proti hodnotám EU. Zároveň oznámila, že se vynasnaží přinutit maďarskou vládu, aby co nejrychleji vrátila peníze z evropských fondů, které na kampaň vynaložila. Podrobnosti ZDE. Takhle to vypadá, když EU vládnou zločinci.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

29 Responses to Ostuda: eurokomisařka defakto prohlásila potrat za evropskou hodnotu

 1. P. Jan Špaček píše:

  Otřesné… další důkaz o tom, kam kráčí slavná Evropská unie.
  Jsem rád, že jsem při konání referenda o vstupu Českého státu do EU v roce 2004 patřil mezi tu menšinu, která vhodila lístek se slůvkem „NE“.

  • cinicius píše:

   Já bohužel hlasoval ANO. Kajícně přiznávám, že to byl největší omyl, jakého jsem se kdy ve volbách dopustil…

   • Tomáš Beran píše:

    Tak tohle doznání chyby můžu napsat taky….

    O tom, jak si v EU cení zabíjení, jsem si už dneska přičinil poznámku na blog: http://vpravo.blog.cz/1106/brusel-zabijeni-je-evropska-hodnota

   • Paul Max píše:

    Kát by se měla především ČBK a všichni páni faráři co distribuovali po kostelích eurobrožury „Brány EU jsou dokořán“, aby pokoncilně zdegenerovaní věřícící hlasovali „pro“. Bohužel obhájce potratů najdeme i na „teologických“ fakultách kde se školí budoucí učitelé náboženství.

    • Hamish píše:

     První část souhlas, druhá část – můžete jmenovat někoho konkrétního?
     Díky

     • Paul Max píše:

      Proč bych nemohl? Jistá vyučující na TF JU (mj.i tvůrce osnov pro vyučování náboženství pro českobudějovického biskupství) L.Muchová prohlásila mimo jiné věřejně při jedné ze svých přednášek toto: „Pokud jde holka z lásky k svému klukovi na potrat, pak to nemůže být hřích“.

    • P. Jan Špaček píše:

     Velice mne tehdy pobouřilo, jak masivně se ČBK zapojila do kampaně před referendem. Myslím, že tenkrát se měl číst v kostelech jakýsi „pastýřský list“ a pochopitelně jsme měli distribuovat ty „slavné“ euro-brožurky. Pastýřský list jsem nečetl a brožurky jsem zahodil do popelnice.
     Na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci jsem nenašel jediného vyučujícího, který by byl obhájcem potratů (nevím, jaká je situace na pražské KTF UK). Naopak velkým bojovníkem proti potratům byl náš pan profesor bioetiky a pastorální medicíny MUDr. et ThDr. Květoslav Šipr z Brna.

     • P. Jiří Špiřík píše:

      „Pastýřsky list“ s agitací ke vstupu do EU jsem nečetl a brožurky jsem v kostele nerozdával, stejně tak mnoho dalších kněží.

    • Michal Kretschmer píše:

     Zkoušel někdo po takových zkušenostech s EU přimět biskupy k tomu, aby se vyjádřili proti EU a vyslovili lítost nad tím, jak tenkrát agitovali pro ni? Nebo stále tvrdí, že bylo dobré vtoupit do EU? Jinak už tenkrát, kdo chtěl, mohl si obstarat dost informací k tomu, aby hlasoval proti, pokud má jinak zdravé mravní zásady.

     A ještě jeden dotaz: Byl tenkrát ze strany kněží nějaký jim sdělený odpor proti vstupu do EU?

     • :) píše:

      To je právě ten fór. Dneska by měli být biskupové přinucováni laiky, aby říkali to, co měli říkat už dávno… A já myslím, že jsou i závažnější otázky než nějaká EU, o kterých se nemluví.

     • MichalD píše:

      @ smajlik: „… biskupové přinucováni laiky, aby říkali to, co měli říkat …“ … to je fakt dost silný kafe (ve smyslu, kam až situace pokročila).

      Už to vidím: Pastýř spí na louce, ovce kolem se popásají (taková romantická idylka, ohrada nikde, už dávno byla jako nepotřebná spálena), přijdou vlci, ovce bečí, snaží se přimět pastýře aby dělal co má, ten se probouzí, ale vlky nerozeznává od ovcí (v pastýřské škole ho učili, že v podstatě všichni jsou ovce), ty „nové ovce“ mu připadají takové inspirující, tak s nimi diskutuje, některé „staré ovce“ ale ten plodný dialog stále ruší svým bečením … jak to asi skončí?

     • Michal Kretschmer píše:

      Ad MichalD – tam už to opravdu došlo, že mnohdy věrní laici musí jít proti biskupům. Uvedu příklad z Kanady – na http://www.lifesitenews.com lze k tomu si dohledat další stránky:

      Kanada: Znepokojení rodiče dosud marně žádají biskupy o podporu ohledně jejich postoje proti homosexualizaci škol

      Členové organizace Concerned Catholic Parents of Ontario se shromáždili 12. června k modlitební vigilii na dohled od katedrály Krista krále diecéze Hamilton. Šlo o součást jejich úsilí přesvědčit katolické biskupy ve státě Ontario, aby znovu zvážili svoji podporu vládní strategii „rovnosti“, která ohrožuje integritu katolického učení o sexualitě ve školách.
      V květnu biskupové státu Ontario výbory katolický škol, aby začaly s přípravou sítě klubů na všech katolických středních školách financovaných z veřejných prostředků. Primárním cílem těchto klubů má být boj proti „šikaně vztahující se k sexuální orientaci“ v souvislosti s programem strategie „rovnosti“ místní vlády. Takovým klubům bude ale zakazováno pomáhat studentům, aby změnili své sexuální sklony. Jde o alianci aktivistických stoupenců homosexuality s katolickým jménem.
      Znepokojení rodiče žádají, aby biskupové se na problém dívali očima rodičů a pomohli jim. Vládní strategie užívá termínu „diskriminace“, ale nehovoří o „nespravedlivé diskriminaci“. Nezmiňuje také vůbec nebezpečí spojená s homosexuálním životním stylem ani neuvažuje, jak snadno ovlivnitelné jsou děti tlakem, aby zvážily svou „sexuální orientaci“.¨
      Rodiče zatím v jejich odporu proti vládním záměrům týkající se homosexuální agendy ve školách podpořil pouze jeden biskup, a to emeritní torontský biskup Pearse Lacey.

      Zdroj: http://www.lifesitenews.com/news/walk-with-us-concerned-parents-beseech-catholic-bishops-in-ontario

  • Quido píše:

   Soudružka feministka se v „lady“ lóži dozvěděla, že jedině soulož s kondomem zaručí mír ve světě a pokud kondom selže, jsou tu specifické zdravotní služby, které tvoří jakousi záchrannou síť.

   „Soudruzi a soudružky užívejte si dokud můžete a budujte civilizaci konzumní společnost nevázané lásky, odpoutaného sexu, a požitkářství.
   Rodina je přežitek a dítě se cítí lépe, je li vychováváno milujícím párem leseb či gejů, jeho srdce pak pojme všelidské hodnoty, jejichž garantem je milující Evropská unie v čele se soudruhem Barrosem a soudruhem von Rampuyem. Nerozborné přátelství se soudruhem Husseinem Obamou pak zaručí, že náš boj za světový mír bude korunovám úspěchem a naše říše nebude mít konce.“

  • Pan Contras píše:

   To jste pater byl stejně neposlušný svého arcipastýře jako já. Blahopřeji k soudnosti. Také mně rudé koutky v kostelích nepřesvědčily.

 2. ivka píše:

  Také tam hodila ANO.
  Já trubka!

 3. kdumb píše:

  Nikdo nám tehdy neřekl pravdu, a většina těch, kteří horovali pro ANO, ji ani neznali.

 4. cinicius píše:

  Napsal jsem stručný souhrn o té paní na Katopedii a byl z toho šok. Víte, z jaké je strany? http://www.katopedia.cz/index.php?title=Viviane_Reding

 5. karmelita píše:

  Můj hlas k EU byl Ne.
  Kampaň ani brožurky mě nezajímaly – politika prostě do kostela nepatří. (Maximálně ještě tak upozornění z posic morální teologie pro méně vyspělé katolíky, podle čeho by se měli rozhodovat, resp. jaká kriteria zohlednit např. při rozhodování u voleb – a dost; je totiž moc smutné, když se najdou katolíci, kteří volí dokonce i KSČM).
  Jinak – signály, které se ke mně o EU do r. 2004 dostaly, mně nemohly rozhodně v žádném případě přesvědčit, že je až tak o co stát….
  Vy mladší si nic nevyčítejte, nemohli jste prostě vědět… V mém případě sehrál svoji nemalou roli i apriorní odpor k jakékoliv politické agitaci – 40 let prožitých za bolševika prostě taky udělalo svoje 🙂

  • Quido píše:

   Pokud se budeme při volbách držet zásady volit menší zlo, pak je obhajitelné volit spíše KSČM než ODS. Bolševici v KSČM jsou ti méně kovaní než v ODS a navíc kradou míň, jsou slušnější a méně arogantní. To by v kostelích zaznít před volbami mělo.
   Naši biskupové se zprofanovali více věcmi, ta agitka pro vstup do zednářské organizace EU byla jen shnilá třešnička na jejich ohavném modernistickém dortě.

 6. Tomáš Beran píše:

  Kardinál Vlk: „A referendum o vstupu do Evropské unie? Tady bychom se měli orientovat podle postojů Svatého otce, jenž snahy o sjednocení Evropy ve svých četných projevech uvítal. Připomíná však nutnost její duchovní dimenze, kterou musí právě křesťané spoluvytvářet a ovlivňovat i svými volbami těch, kdo nás bude v Evropě zastupovat.“ (http://www.apha.cz/kardinal-miloslav-vlk-k-ocekavanym-udalostem-roku-2003/)

 7. VlaM píše:

  Já hodil ANO a jsem tomu rád. Křesťanská Evropa nám ale nespadne do klína, o tu se musíme zasadit. Ve velkém společenství se snad lépe najdou spojenci.

 8. Quido píše:

  Blahoslavený Jan Pavel II. volí jednoznačně PRO Evropskou unii a plnou integraci URRÁ. :-)))))))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: