Stát New York schválil tzv. „homosexuální manželství“

Konzervativní voliči jsou v šoku. Republikány ovládaný Senát státu New York schválil v pátek večer v poměru hlasů 33 ku 29 tzv. homosexuální manželství, když četní republikánští senátoři zradili prorodinné a prohodnotové postoje své strany a hlasovali pro zákon zavádějící sodomistické svazky. Od tohoto rozhodnutí je nedokázala odradit ani kampaň National Organization for Marriage, ani opakované vystoupení arcibiskupa Dolana a dokonce ani fakt, že podle průzkumů si podobnou novinku nepřeje výrazná většina obyvatel státu.

Republikánský senát se pokusil uchlácholit konzervativní obyvatele alespoň dodatkem chránícím svobodu svědomí v této věci, který má zajistit, aby v New Yorku nedošlo v důsledku tohoto zákona k likvidaci katolických adopčních agentur, jako se tomu stalo ve Spojeném království či v jiných státech USA. Zdá se ale, že se moc nesnažili, protože podle právních a náboženských expertů nelze říci, bude-li dodatek schopen deklarovanému účelu dostát. National Organization for Marriage v reakci na přijetí zákona přislíbila, že při příštích volbách věnuje 2 miliony dolarů na porážku senátorů, kteří zákon podpořili.

Podrobnosti anglicky např. ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

26 Responses to Stát New York schválil tzv. „homosexuální manželství“

  • MichalD píše:

   Ten případ Facebooku mě vůbec nepřekvapuje, mne spíše udivuje, kolik křesťanů a křesťanských společenství tohoto Ďáblova vynálezu využívá.

  • vojta píše:

   Nechci nic řikat, ale fcb je soukromá stránka a tudíž na to má právo. Stejně tak jako má autor tohoto blogu právo smazat jakýkoliv příspěvek, který by se mu nelíbil.

   • MichalD píše:

    No samozřejmě že na to mají právo, stejně jako na spoustu dalších podlostí. Já jen říkám že nechápu jak je může tolik katolíků de-facto podporovat využíváním jejich služeb.

 1. Miloš Hlávka píše:

  V čem je problém? Podstatné snad je to, že ten senát nezrušil heterosexuální manželství, takže prorodinné hodnoty zůstaly zachovány, ne?

  Samozřejmě chápu, že někdo může mít (třeba z náboženských důvodů) na věc jiný názor, ale nikdo přece nenutí žádnou církev, aby takovým svazkům žehnala ve svých kostelech.

  • Hamish píše:

   Demagogie. Ukázková.

  • cinicius píše:

   Naopak, homosexuální manželství a jeho uznání už samo o sobě je popření rodinných hodnot. Manželství je státem vyvyšováno a obdarováno privilegii, protože je to společenství muže a ženy, ze kterého se rodí a v němž jsou vychovávány děti. Uznání homosexuálního manželství je nesmyslné ocenění úchylky amorálního jednání a zařazení tohoto na úroveň správného a potřebného. Je to naprostá neúcta k logice Stvoření, k Božím zákonům, k přirozenému zákonu, ke spravedlnosti, k rodině.

   • Miloš Hlávka píše:

    V tom případě je ovšem potřeba podle téže logiky neuznávat nejen stejnopohlavní partnerství, ale ani bezdětná manželství, protože ta také k rození a vyvchovávání dětí rovněž neslouží. A že některá bezdětná jsou (jedno z jakých důvodů), snad nemusím nikterak dokládat.
    K té amorálnosti: za amorální bych samozřejmě považoval, pokud by někdo nutil k homosexuálnímu chování heterosexuála. Což uznání registrovaného partnerství nečiní ani omylem.

    • MichalD píše:

     Vaše logika moc logická není a srovnáváte nesrovnatelné: pokud odhlédnu od všeho ostatního, tak už jen to, že osoby stejného pohlaví nemohou přirozenou cestou plodit děti je (snad) každému jasné a se 100% jistotou ověřitelné už před uzavřením svazku. Naopak, garantovat v případě heterosexuálního páru, že bude neplodný trvale lze jen ve velmi výjimečných případech a ty stejně asi budou souběžné s některou z objektivních překážek konzumace manželství.

   • demeter píše:

    Až na váš sloh jako z policejního protokolu stoprocentní souhlas. 🙂

  • VlaM píše:

   Ano, máte pravdu, stát nenutí. Zatím. Ale je to jen předstupněm stavu, kdy právo oddávat (i dle profánních zákonů) může být odňato v té církvi, která bude „diskriminačně“ trvat na pouhém svazku muže a ženy a odmítne žehnat stejnopohlavním párům.

   • Miloš Hlávka píše:

    Proti tomu bych se pochopitelně stavěl, to by bylo zasahování do vnitřních kompetencí církví. (Nicméně ze stejných důvodů nemá žádná církev či náboženská společnost vnucovat tuto svou představu ostatním.) I když zrovna naše náboženská společnost by s obřadem registrovaného partnerství zřejmě problém absolutně neměla (jen nám to současná česká podoba Zákona o registrovaném partnerství neumožňuje, aspoň ne tak, aby to mělo právní platnost).

    • MichalD píše:

     Problém je v tom, že když už se udělá ten první krůček po namydleném svahu, pak je jen otázkou času, kdy to dojde do situace, proti které, jak píšete, byste se chtěl chrabře stavět. Zlo vždycky působí podle stejného scénáře, na to je v historii nepřeberně příkladů. Najdete tam i poučení o tom, jaké to je se mu stavět v situaci, když se mu nezabránilo ten první krůček udělat (třeba právě i proto, že většina se nechala ukolébat názory podobnými, jaké tu prezentujete).

     • Miloš Hlávka píše:

      Jenže já za zlo považuji i to, pokud se nemohou vzít lidé, kteří se vzít oba chtějí, jenom proto, že například nějaká církev (jejímiž členy třeba ani nejsou) je proti.

      Mimochodem mám pocit, že na Christnetu se nedávno objevila zpráva, že američtí katolíci jsou podobným svazkům poměrně nakloněni.

    • demeter píše:

     Mohu se přeptat, o jakou náboženskou společnost se ve vašem případě jedná?

   • Miloš Hlávka píše:

    Dodám, že pokud by někdo chtěl Římskokatolické církvi „zatrhnout“ oddávání z nějakých přepjatých „antidiskriminačních“ důvodů (a zákon by tak byl postaven), našel by si je už teď: pokud vím, ke katolickému svatebnímu obřadu je puštěn jen ten snoubenecký pár, z něhož je buď ženich katolík nebo nevěsta katolička, nejlépe pak, hlásí-li se k této víře oba. Neboli jasná „diskriminace“ na základě náboženského přesvědčení. Jelikož však lze právně platný sňatek uzavřít i jinde, myslím, že tu „diskriminaci“ dávám do uvozovek zcela oprávněně (ostatně proč by třeba svědek Jehovův sliboval katolickému faráři, že své děti bude vychovávat katolicky, že? 🙂 ). A podobně by tomu mělo být i tehdy, pokud by církve a náboženské společnosti měly právo „oddávat“ stejnopohlavní partnery či partnerky a rozhodly se tohoto práva nevyužít. Takže doufám, že příslušný zákon tak postaven nebude nikdy.

    • demeter píše:

     Jenomže tahle diskriminace nikomu nevadí. Ovšem „diskriminace“ homosexuálů, to je jiné kafíčko, tam se vždycky rozjede velká mediální kampaň. Podobně jako u „diskriminace“ Cikánů.

     • Miloš Hlávka píše:

      Jistě. Jenže stejně jako nekatolíci, tak i homosexuálové se mohou nechat „oddat“ jinde než u katolické církve, takže ani zde by „diskriminační“ chování katolických oddávajících vadit nemělo.

   • Adopce a "výhrada svědomí" píše:

    Mě tam děsí ty snahy likvidovat katolické adopční agentury.

    Ježkovy zraky! Když už tak otřesný a zvrácený zákon platí, tak přece se dotyčný „homo“:( může obrátit na jinou, než katolickou adopční agenturu!

    Přece musí vědět, že katolíci dítě do „stejnopohlavního“ páru nikdy nedají!

    Pax

    Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: